Türkiye'de Yapılan Seçimleri Nasıl Değerlendirmeliyiz?


Yalçın İÇYER, Türkiye'de Yapılan Seçimleri Nasıl Değerlendirmeliyiz?

Yalçın İÇYER


A+ | Normal | A-


  (İLAHLAR MECLİSİNE YENİ SEÇİLEN İLAHLARA DAİR)

وَلَقَدْ يَسَّرْنَا الْقُرْآنَ لِلذِّكْرِ فَهَلْ مِن مُّدَّكِرٍAnd olsun ki Kuran'ı, öğüt olsun diye kolaylaştırdık; öğüt alan yok mudur?54/17

إِنَّ الَّذِينَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَيْهِمُ الْمَلَائِكَةُ أَلَّا تَخَافُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَبْشِرُوا بِالْجَنَّةِ الَّتِي كُنتُمْ تُوعَدُونَŞüphesiz Rabb'imiz Allah'tır deyip, sonra dosdoğru yolda yürüyenlerin üzerine melekler iner. Onlara «Korkmayın, üzülmeyin, size söz verilen cennetle sevinin!» derler.'41/30

 1. BİR RİCAM VAR

     Alemlerin rabbına sonsuz selam, resullerine ve dostlarına salat ve selam olsun.  Rabbım onların yolunda gidenlerden razı olsun bizleri onlardan eylesin.

Hayatın her olayı bizim için bir deneme ve kendisinden ders alamamız gereken tecrübedir. Bu geçen olayı doğru okumalı ve gereken dersi almaya çalışmalıyız. Onun için değerlendirmemi önyargısız ve akli selimle okumanızı ve değerlendirmenizi rica ediyorum. Ve sizlerinde kalem suresindekilerin yaptığı gibi birbirlerini suçlamadan ziyade olayı geleceğimize ışık tutacak şekilde değerlendirmenizdir.  Bir rivayette,'Hesaba çekilmeden kendinizi hesaba çekin...' buyurulmakta. Biz de bunu yapalım. Rabbim biliyor ki ümmetin yararını düşünerek bu satırları yazıyorum.

2.BİR KEZ DAHA MÜSLÜMANLAR YUKARDA Kİ AYETLERİ TEFEKKÜR DERİN ETMELİ

Bu seçimler bir kez daha gösterdi ki çıkar birliği esas değildir. Kur'an'ın üzerinde derin derin düşünelim bizi birbirimize bağlayan bağlar nelerdir? Bir önce ki seçimleri düşünün, aynı safta olanlar bu seçimde bir zaman düşman ilan ettikleri ile aynı safta oldular. Aynı safta olanlar birbirine düşman oldular, her türlü ahlaki değerleri ayaklar altına alarak gıybet, iftira ve birbirlerine kin kustular. O halde vahdet'TAKVA'da dır.  Ayetin ifadesi için dosdoğru olmaktır. Yani ilahi yasalara uygun hareket etmektir. Hakimiyeti ilahi yasalara değil de halka verenlerin itirafı olsa olsa bu olur. İlahi kitabımız her şeyi salih amelle yapın buyuruyor. Biz ise menfaatçi bir yöntem takınıyoruz. Son gezisinde Tayyib, her konuşmasında aleyhinde konuştuğu kişi için şunu söylemişti. Gazeteci ABD'de Fethullah Gülen'le görüşecek misiniz? Cevap ayenen şu.'Gökten rahmet yağarda toprak kabul etmez mi? Evet Subhanellah.  Aynı zat İzmir'de bir gece beraber oturuyorduk aynı şunu söyledi. Bu CHP var ya bizim kökümüzü kazımak istiyor. Ben liderimin bir Kürt olduğunu işittiğimde yerimden hopladım ve benim üstadım nasıl bir Kürt olabilir dedim?  İşte menfaatçilik ve çıkarcılığın insanı getirdiği nokta. Biz bi namaz nasıl oy veririz?  Hedef çıkar oldumu rızai bari nerde kalıyor? Lütfen Allah rızası için Rabbımız Kur'an en güzel yolu gösterir buyuruyor. 17/9 da. O halde derin derin düşünelim.

3.BU SEÇİMLER İSLAMIN TÜRKİYE'DE YÜKSELİŞİNİN EN BÜYÜK İŞARETİDİR

   Gerek dünyada ve gerekse Türkiye'de İslam tüm hızı ile yürüyor. Bu seçimler bunu gösterdi. Bütün partiler diyanetlerini kullandılar. Hocalarını kullandılar. Partilere oy kazandıran en büyük etken İslami söylemin tahrif edilerek kitlelere sunulması oldu. AKP, Ulusçu, demokratik, kemalist ve dinci bir tavırla halka seslendi. CHP, faşist, kemalist, ulusçu, laik, demokratik ve de dinci bir uslup kullandı. MHP, ırkçı, faşıst, kemalist, demokratik ve de dinci bir söylem kullandı. HDP, ırkçı, faşit, demokratik, sosyalit, marksist, humanist ve de dinci bir söylem kullandı. SP ve BBB ulusalcı, muhafazakar, demokratik ve dinci bir söylem kullandı. VP faşist, kemalist, demokritik, matreyalist ve anti İslam bir dil kullandı. vs. Dikkat ederseniz VP hariç diğerinin ortak olduğu tek nokta var. Dinin kullanılmasıdır. Özellikle, AKP, HDP Allah'ın dinini demokrasiye alet ettiler. Düşünün tüm bu kullanılan zavallı dinciler yukarda ki ayete dayanarak, halkı ve Müslümanları Allah'ın kitabına davet etse idiler. Türkiye’de seçimin hali ne olurdu? Bütün cemaatlar ve cemiyetler özellikle kendisini İslam’a intisap edenler bir sesle'Demokrasi, kemalizim, ulusalcılık, ırkçılık, laiklik, sosyalizim ve diğer tüm izimler gayri İslamidir' dese idiler ve halkı İslam’a davet etse idiler. Ki yapılması gereken de budur. Bu bir oy için ev ev gezenler ev ev gezip Allah'ı anlatsalar ve bizim dinimiz İslam’dır. Rehberimiz Hz.Muhammed'dir. Ne markstır, ne maodur, atatürktür, ne lenindir, ne Ocalandır, gelin Hz.Muhammedi önder edinin deselerdi ne olurdu? Esas yapılması gereken budur. Bunu bilen şer güçleri bizi kendi alanımızdan çıkarıp kendi sahalarına götürüyorlar. Kendisine Müslüman diyen halkı partilere ayırıyor düşman yapıyorlar. Hatta, Müslüman olmayan diğer halkları da hedef tahtası yapıyorlar ve emperyalistlere alet olacak hale getiriyorlar. O halde ey kendisini Müslüman gören Türkiye halkları sizi kardeş yapacak İslam’a dönün. Bırakın bu çıkarları için sizleri kandıranları. Ve diğer dinlere mensup olan halklar sizin tüm haklarınız İslam’ın zimmetinde ve koruması gereken haklardır. Sizde bu oy avcılarına kanmayın demek gerekiyor. Bu dersi çıkarmamız gerekiyor. Ders çıkaranlardan eyle bizi ey Rabbım.

     Bu seçimde özellikle dünyanın tavrı çok önemli. Hepsi söz birliği içinde AKP veya Tayyip karşıtlığı yaptılar, neden? Müslümanları politize etmek onların projesi. Ama neden bu karşıtlık? Çünkü oyunları tutmuyor? Çünkü onlar yarasanın ışıktan korktuğu gibi İslam’ın ışığından korkarlar. AKP onların demokrasisini ürünü, neden bu tepki. Çünkü onlar İslamın'İ' sne bile karşı.  AKP’nin hak ve batılla karıştırdığı İslam bile onlar için korkunçtur. Muhakkak yıkılmalı. Neden hepsi HDP’yi destekledi. Kürt halkını sevdikleri için mi? Vallahi hayır? Onlar biliyorlar ki Kürt halkı Müslümandır ve içlerinden Selahaddinler çıkacak, ama şimdiki demokratçılar ve sosyalistler gibi değil. İlahi dine tam bağlı olarak. Şu an Kürtler üzerinde oynuyorlar. Suriye, Irak'ta ve Türkiye de. Ama Maalesef bizim hocalar akletmiyorlar, geleceği görmüyorlar. Kürt kelimesinden nefret eden bir hoca şimdi HDP yi destekliyor. Bunun anlamı nedir? AKP, SP ve BBP nin arasında ne fark var? Peki ne de bir olmadılar da, batılı emperyalistlerin yanında yer aldılar? Bu sorulara yukarda ki bölümle okursanız cevap bulursunuz.

     Kısaca tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de 1970 lerden beri İslam yükseliyor. Onun önünü sekiz şubatlarla durduramadılar. Politize ederek durdurmak için çalışıyorlar. Ama durduramazlar. Ne olur biz şu ayeti anlayabilse idik.': Ey iman edenler, siz kendinizi düzeltmeye bakın; siz doğru gittikten sonra öte taraftan sapıtanlar size ziyan dokunduramaz. Hepinizin varışı sonunda Allah'adır. O size neler yaptıklarınızı o zaman haber verecektir.'5/105 Gelin biz kendimizi sorgulayalım ve Rabbımızı gadaplandırmayalım. Kullluk birincil sorumluluğumuz olsun. O Nur'unu tamamlayacaktır. Hakıkatı gizleyenler istemese de.' (Tövbe ve Saf sureleri)

4.KENDİSİNİ SOLCU, SAĞCI, DEMOKRAT, KEMALİST SAYANLAR KENDİLERİNİ SORGULAMALI

    'AKLI SELİM SOLCU, SAĞCI, DEMOKRAT VE KEMALİSTLER SESLENİYORUM'

    Türkiyede en büyük sorun dürüst olma sorunudur. İmkanım olsa, bütün partilere ve hatta herkese' gelin dürüst olun' çağırısında bulunurum. Bütün partiler özellikle bu seçimde İslami motifleri kullandılar. Sağcısı solcusu, türkçüsü, kürtçüsü, kemalisti, laiki vs. Düşünün 1999 da meclisten başörtülü bir hanıma haddini bildirilenler oturup fatiha okuyorlar. Buradan bu görüntülerin içinde olan aklı selim sahiplerine sesleniyorum. Gelin derin bir sorgulama yapın. Ne den İslami motifler kullanıldı? Siz şayet ideolojinize güveniyorsanız, kendinizi halka açık anlatın.  Kur'an'ı kaldırıp, halka gösterenler. Söylesinler bakayım halka? Atatürk bir ilahtır, Marks, Mao Lenin birer ilahtırlar, Öcalan bir ilahtır, Demokrasi bir dindir, Sosyalizm bir dindir, Kapitalizm bir dindir, Kemalizm bir dindir, Faşizm bir dindir. Sizi bu ilahlara ve bu dinlere davet ediyoruz. Kastro, Fransa ile işbirliği yaptığında, Che Guare, bize ne oluyor? Bir gün onlara karşı savaşıyorduk şimdi işbirliği yapıyoruz.? O mert bir adamdı. Tarhan, en mert bir siyasetçi idi bence. Tam dinini ve İslam’a karşıtlığını net ortaya koydu ve partisinden ayrıldı. Samimi bir kemalist ve İslam düşmanı olduğunu söyledi. Bu seçimde Marksa, Mao'ya, Atatürk'e ve Öcalan’a kulları ihanet etmiştir ve çifte standart sergilemişlerdir. Düşünen insanlar bunu görmeli. Bunları yazmamda ki hedefim Hz.Ömer gibi cahiliyesinde doğru olanlara, doğruyu gördüğünde hemen tövbe etsinler diye yazıyorum. Beşeri sistemler hep insanları kandırırlar. Bakın biz Müslüman olduğunu söyleyip çifte standart sergileyenlere de aynı şeyi söylüyorum. Allah Resulüne...'Emir olunduğun gibi doğru ol....'11/112 '....Zalimlere destek olma.....'11/113 diye emir ediyor, İslam budur. Gelin İslam’ı bu hali ile görün, İslam’ı menfaatlerine alet edenler gibi değil. Herkesi dürüst olmaya davet ediyorum.

5.MÜSLÜMAN OLDUĞUNU SÖYELEYENLER TÖVEB EDİP YAPMALARI GEREKENE DÖNMELİ

   Evet şimdi gerçeği görmenin zamanı. Rabbim yardımcısı olsun. Mursi, Berline geldi ve bir sürü demokrasi nutku çekti Sayın Merkel'e, Şimdide SİSİ'yi kucakladı. Neden? Çıkar onlar için birinci derecededir ve İslam onlar için yeni düşmandır. Müslümanları bunu görmeye davet ediyorum. Bizim rehberimiz Kur'an ve önderimiz Hz.Muhammed'dir, gelin dönüş yapalım. Cezayir-ki onlar İslami kavramları kullandılar- Mısır, Tunus ve Pakistan deneyimleri bizim için ders olsun. Sevgili kardeşler Rabbim biliyor ki tüm bunları İslami kardeşlik duyguları içinde yazıyorum.  Hiçbir beklentim yoktur. Sudan'da da yapıldı bu deneyimler. Ama kulluğun merkezde olmadığı tüm çabalar felaketle sonuçlandı. Allah'ın ayetlerini halka okuyup halkı cahili sistemlere çağıranlar Allah rızası için artık ders alın veya ders alalım.

Oy toplamak için yaptığınız çalışmaları, insanımızı doğruya davet etme çalışması yapın.'Ey iman edenler! Tam bir pişmanlık ve gönül huzuru içinde gösterişten uzak ölçüde Allah'a tevbe edin. Umulur ki Rabbiniz kötülüklerinizi örtüp yok eder ve sizi içinden ırmaklar akan cennetlere koyar ki o gün Allah, peygamberi ve O'nunla beraber iman edenleri utandırmaz ve nurları önlerinde ve sağlarında hızla yayılır ve “Ey Rabbimiz!” derler. “Bizim nurumuzu tamamla ve kuvvetlendir ve bizi bağışla, şüphesiz ki senin gücün her şeye yeter.” 66/8 Rabbim sözü dinleyen ve güzeline tabii olanlardan eylesin. Allah’ım yanıldıklarımızdan ve unuttuklarımızdan dolayı bizi cezalandırma.

 


Yukarı Dön

Yorum yap yorum

Yorumlar

Yalcin İcyer
14.06.2015 01:36
Tesekkür ve cevap
Selamun aleykum, tesekkür ederim.

O dedigim zat "FG" dir. Izmirde birara beraber kaldik
Olcay Durgun
11.06.2015 09:28
Selamun Aleykum
Yalçın hocam Allah sizden razı olsun.

Umarım bu nasihatleriniz ile öğüt alanlardan/alanlar oluruz.

hocam ''Aynı zat İzmir'de bir gece beraber oturuyorduk aynı şunu söyledi.'' cümlesinde aynı zat dediğiniz Erdoğan'mı anlayamadım.

Selamlar
Yorum yap yorum

 

Yazarın Diğer Yazıları



Ana Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat