Reyhanlı'ya top mermileri düştü


Reyhanlı'ya top mermileri düştü

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 02 Aralık 2012 Pazar 12:16


Hatay'ın Reyhanlı ilçesine bağlı bir sınır köyüne Suriye'den ateşlenen üç adet roket ya da top mermisi düştü.

Küre Medya / Haber Merkezi
Kuşaklı köyünde açık alana isabet eden mühimmat sebebiyle köylüler büyük panik yaşadı.
Suriyeli muhalif askerler ve yakınlarının kaldığı Apaydın kampı yakınlarına da bir mühimmatın isabet ettiği öğrenildi.

Bu arada Suriye'de İdlib'e bağlı Harem kasabasından şiddetli çatışmalar sürüyor. Bölgede sıkışan bir Suriye Ordusu komutanının, Şam'dan yardım gelmemesi üzerine, Esed rejimini zor durumda bırakmak için Türkiye topraklarını hedef aldığı öne sürüldü.

Toki konutlarının yanına düştü

Öte yandan Reyhanlı'daki Cilvegözü Sınır Kapısı'nın karşısında bulunan Suriye'nin Babel Hava Sınır Kapısı'ndaki çatışmalarda atıldığı belirtilen bir havan topu mermisi de, ilçedeki TOKİ inşaatlarının yanında boş alana düştü.

Edinilen bilgiye göre, Babel Hava Sınır Kapısı'nda Esed'e bağlı güçlerle Özgür Suriye Ordusu arasındaki çatışmalar akşam saatlerinde yoğunlaştı. Çatışma sesleri Suriye sınırındaki Reyhanlı ilçesinden duyuluyor.

Çatışmalar sırasında atıldığı belirtilen bir havan topu mermisinin de Reyhanlı ilçesinde TOKİ inşaatlarının yanındaki boş alana düştüğü öğrenildi. Olayın ardından inşaatta kalan işçilerin bölgeyi terk ettiği belirtildi.

Güvenlik güçleri inceleme yaptı

TOKİ inşaatlarının yanında boş alanda güvenlik güçleri inceleme yaptı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı'na bağlı Olay Yeri İnceleme ve Kimlik Tespit Şube Müdürlüğü ekipleri, inşaat alanına gelerek havan mermisinin isabet ettiği bölgede araştırma yapıp, delilleri topladı.

Vali Yardımcısı Mehmet Eriş ve İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi de olay yerine gelerek, havan topu mermisinin düştüğü alanlarda incelemelerde bulunup, güvenlik güçlerinden bilgi aldı.

İnşaatı süren 24 derslikli okulun ve çevredeki evlerin da patlamadan etkilendiği belirlendi.

TOKİ'de çalışan işçilerden Yusuf Karagün, patlama sırasında arkadaşlarıyla çadırda bulunduğunu belirterek,'Bir anda büyük bir gürültü duyduk. Çok korktuk. Patlamanın etkisiyle 20 arkadaşımla kaldığım çadırın üzerine taşlar fırladı. Hemen dışarı kaçtık' dedi.

Okul inşaatının yaklaşık 150 metre uzağına merminin düştüğüne değinen Karagün,'Patlamanın şiddetiyle inşaat halindeki okulun tavanlarında hasar oluştu. Camları kırıldı' diye konuştu.

Cüdeyde Mahallesi'nde oturan Leyla Parlak ise aniden bir patlama sesi duyduklarını, ne olduğunu anlayamadıklarını belirterek,'Kızlarım çok korktu, korkudan bağırıp ağladı. Patlamanın etkisiyle evimin giriş kapısının camları kırıldı. Evin belli yerlerinde de küçük hasarlar oluştu' dedi.

Babel Hava Sınır Kapısı'nda Esed'e bağlı güçlerle Özgür Suriye Ordusu arasındaki çatışmalar aralıklarla devam ederken, patlama ve silah sesleri Reyhanlı ilçesinden de duyuluyor.

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat