Seçim Sonuçları


Mehmet Ali BAŞARAN, Seçim Sonuçları

Mehmet Ali BAŞARAN


A+ | Normal | A-


13 yıldır tek başına Türkiye’yi yöneten Ak Parti dünkü son seçimden de zaferle çıktı.

Netice Türkiye ve içinde bulunduğumuz coğrafya için hayırlara vesile olur inşallah.

Oy kullanmamakla birlikte mevcut tablodan şu sonuçların çıktığını görmenin memnuniyetini yaşıyorum:

“Silahla, şiddetle, öldürerek, bombalayarak, kuyu veya hendek kazarak, şantajla, montajla, bel altından vurarak, zor kullanarak, karanlık işbirlikleri içinde insanları sindirmeye çalışanlar, kitlelere yön vermeye kalkışanlar kaybediyor.”

“Söylemleri sözde kalan, konuşmaktan başka “iş” üretmeyen, ‘güzel sözler’ine yol açmayıp tıkaç gibi, takoz gibi milletin yolunun üzerinde duran ve kavmiyetçilik üzerinden parsayı toplamaya çalışan uç’lar kazanmıyor, kazandırmıyor.”

“Manşetlerinden, köşelerinden, ekranlarından ‘aşağılara bakarak’ millete aklı kıt, cahil, beyinsiz, andaval muamelesi veya iması çeken çakma aydınlara (ki alerjik liberal,  döküntü kemalist ve güya sol kesim içinde bu hazımsızlardan çok var) halk itibar etmiyor.”

“Bazı kesimler yalan, aldatma ve iftiralarla dolu yoğun bir propaganda bombardımanı altında tutuyorlar bu ülkeyi. Ne var ki millet yemiyor bu numaraları.”

“Kemikleşmiş, bir ideolojide veya zamanda taş kesilmiş, donup kalmış seçmenden ziyade, muhakeme yürüten ve oyunun rengini bir yanlış, hile veya riya gördüğünde değiştirebilen esnek seçmen kitlesi her şeye rağmen geniş ve etkili.”

Sonuçta, nasılsak öyle yönetiliyoruz.

Daha iyi yönetimleri hak etmek için daha iyi olmamız, halimizi düzeltmemiz gerektiği de malum.

Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin. İnandığımız gibi yaşayabilmeyi, yönetmeyi ve yönetilmeyi…


Yukarı Dön

Yorum yap yorum

Yorumlar

Kemal Songür
03.11.2015 12:38
selam ile -2-
Sistemin gayrıislamiliğinden hareketle ve ahirete yönelik titizlenmemizden dolayı oy kullanmamaktayız. Lakin, kemalist/faşist/ırkçı ve bariz islam/ümmet düşmanı olan CHP-MHP-HDP ve benzerlerinin ve dahi küresel vampirlerin üzülmesi/kahrolması bizleri sevindirmektedir. Bu ortamda ortak paydaları İslama hasımlık olan güruhların kazanması yerine ''aktif/fiili'' destek vermemek/dayanak olmamak kaydıyla Tayyip Erdoğan ve Davutoğlu ile resmedilen AK partinin kazanmasına halkın yarınlarına yönelik kazanımlarından dolayı tercih etmekteyiz. ''Ha sisi ha Mursi'' ''ha Tayyib ha Kılıçdaroğlu'' ''ha Meşal/Haniye ha Abbas'' diyebilen toptancılardan/şablonculardan değiliz, bu yaklaşımların hem adil hem de ikna edici olmadığını bilenlerdeniz.
Mehmet Ali kardeşim, kısa/öz/adil ve çok yerinde olan yaklaşımlarınıza ayniyle katılıyorum. selam ve dua ile.
Kemal Songür
03.11.2015 12:36
selam ile -1-
Bu ülkede/halk nezdinde kemalist, ulusalcı, faşist/ırkçı, şiddet körü yaklaşımların ve böğüre böğüre bariz islam düşmanlığı yapanların prim yapması asla söz konusu değildir. Hiçbir zaman da olmadı ve lakin korku/baskı temelli sindirildi.
Bu halkın karşısına vahyin hayat kurtaran mesajları ile ve merhamet diliyle ve dahi hor görmeyen kuşatıcı söylemlerle/örnekliklerle çıkıldığı takdirde hayra yönelik sonuçların alınacağını ummaktayız.
Bu halkın Gölcük depreminden Van depremine, Soma faciasından Suriye mültecilerine, Filistin/Gazze'den Somali'ye kadar gösteregeldikleri vicdani örnekliklerini müşahade edenlerdeniz.
Bu halk başta din olmak üzere her şey istismar edilerek yanlış yönlendirilmiş ve sömürüye tabi tutulmuştur. İşte Muvahhidlere düşen sahin din tasavvurunu kendi pratiklerinde örnekliyerek halka yansıtmanın cehdi içinde olmalarıdır.
Halkın değerleriyle savaşmayan ve prototipleriyle onlardan olduğu noktasında ikna ediciliği olan Tayyip Erdoğan/Ahmet Davutoğlu figürlerinin teveccühle karşılandığı vasatı kabulünden hareketle, sahih din'in müntesipleri olan muvahhidlerin öncülük ettiği örnekliklerin yaygınlaşmasını ve doğuracağı hayrı varın siz düşünün.
Tabi bu muvahhidlerin hem tevhide sadakat göstermeleri hem de davet usulünü iyi bilmeleri hem de muhataplarımıza dünya ve ahiretlerini düşündüğümüzü ve diğergamlığımızı merhametle göstererek düşünmelerini/görmelerini sağlamak, kısacası bunu içten hissetmelerine neden olacak yaklaşımların sergilenmesidir.
Yorum yap yorum

 

Yazarın Diğer YazılarıAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat