Kalleşlerin suç ortakları


Katliam değil, operasyon!


Kalleşlerin suç ortakları

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 14 Ağustos 2013 Çarşamba 16:10


BBC Türkçe Mısır'daki katliama operasyon dedi. İngiliz Basın Kuruluşu BBC Mısır'da yaşanan katliamı görmezden gelirken yanlı yayın yaptı. Bu arada Ezher şeyhi katliamı basından öğrenmiş!

Küre Medya / Haber Merkezi
Dünyaca ünlü İngiliz medya devi BBC Türkçe servisi Mısır'daki katliamı büyük operasyon diyerek haberleştirdi.

100'LERCE ÖLÜ VE BİNLERCE YARALI GÖRÜLMEDİ

Sabah 8:00'den beri süregelen katliamda şimdiye kadar resmi kaynaklara göre 160 ölü 7 binin üzerinde yaralı var. İhvan'ın açıklamalarına göre ise ölü sayısı 400'ün üzerinde ve 10 bini geçkin yaralı mevcut.

TÜRK İNGİLİZLER'E MAHSUS HAREKETLER

Bu rakamları görerek bu vahşi katliama'büyük operasyon' demek İngilizlere ve Türk İngilizler'e mahsus bir hareketti.

BBC Türkçe servisi Gezi Parkı olaylarında da olayları çarpıtarak haberleştirmiş ve provakasyona neden olacak işlere imza atmışlardı.

İngilizler önce bu kanlı katliamı "büyük operasyon" olarak yayınlarken ardından gelen tepkilerden sonra haber başlığını değiştirmek zorunda kaldı.

Darbecilerin satılmış uleması Ezher şeyhi katliamı basından öğrenmiş!

Ezher Şeyhi Tayyib, Mısır ordusunun darbe karşıtlarına müdahalesini bu sabah basında yer alan haberlerden öğrendiklerini söyledi.

Ezher Şeyhi Ahmed et-Tayyib, Mısır ordusunun darbe karşıtı gösterilere ev sahipliği yapan meydanları tahliye girişimine yönelik müdahalesini, bu sabah basında yer alan haberlerden öğrendiklerini belirtti.

Mısır devlet televizyonunda açıklama yapan Tayyib, Ezher'in siyasi çatışmaların içine çekilmemesi yönündeki talebini dile getirerek, ülkenin içinde bulunduğu krizden çıkması için samimi şekilde yürütülecek adil ve ciddi diyaloğun sağlanması gerektiğini kaydetti.

Rabiatul Adaviyye ve Nahda meydanlarında hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı dileyen Tayyib, "Gerçekleri açıklamak ve töhmet altında kalmamak için söylemek isterim ki, göstericilerin tahliye edilmesine yönelik yürütülen çalışmaları bu sabah basından öğrendik" dedi.

Ahmed et-Tayyib, olaylar karşısında sağduyulu olunması ve şiddetten kaçınılması uyarısında bulunarak, "Tüm tarafları itidalli olmaya, vatanın çıkarlarını korumaya ve ulusal çıkarları gerçekleştirmek için yürütülen milli gayrete katılmaya davet ediyorum" diye konuştu.


Mısır'da yaşanan katliamlara batı dünyası yine kayıtsız kaldı.
Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler, NATO, ABD ve Avrupa ülkeleri, olaya net bir tepki vermekten kaçındı.AB: "GELİŞMELER KAYGI VERİCİ"

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler Sözcüsü Michael Mann, yaptığı açıklamada Mısırlı güvenlik güçlerinin girişimlerini not ettiklerini ifade etti ve şu açıklamayı yaptı: "AB Mısır'daki durumu büyük endişe ile yakından takip etmektedir. Karşı koymak ve şiddet, önemli politik konularda ilerleme sağlamak ve onları çözmek için doğru yol değil. Mısır güvenlik güçlerinin protesto alanlarını temizlemek için yaptıkları girişimi not ettik. Gelen ölü ve yaralı haberleri son derece kaygı verici. Şiddetin hiçbir sonuca varmayacağını tekrar ifade ediyor ve Mısırlı yetkililerin en üst düzeyde sağduyu ile hareket etmeleri için çağrıda bulunuyoruz." 

NATO: "YORUM YOK"

Mısır'da güvenlik güçlerinin darbe karşıtlarına yönelik kanlı müdahalesinin ardından tepkisi merak edilen NATO, konuyla ilgili olarak, "Yorum yok" açıklamasında bulundu.   

Askeri müdahale ile çok sayıda darbe karşıtının hayatını kaybetmesi ve binlercesinin yaralanması sonrası açıklamada bulunmaktan kaçınan ve konunun NATO'nun sabah toplantısında gündeme gelip gelmediğini dahi belirtmeyen NATO yetkilileri, Mısır'daki gelişmeler karşısında suskunluğunu koruyor. 

KATAR: "SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ"

Katar, Mısır'da güvenlik güçlerinin devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi taraftarlarına ateş açmasını şiddetle kınadı. Reuters, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın tepkilerine geniş yer ayırdı. Gül'ün "Sivil insanlara silahlı müdahale kabul edilemez" demeci ön plana çıkarken, Başbakan Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler ve Arap Ligi'ne yaptığı çağrı büyük yankı buldu.

The Huffington Post, gösterilerde yaralanan bir Mısırlının sorduğu "Herkesin konuştuğu demokrasi bu mu?" şeklinde bir soru ile Mısır'daki katliamı okuyucularına aktardı.

CNN International, "Kahire'de karışıklık ve kaos" manşeti ile yaşananları takipçilerine duyurdu. 

BBC, "Kahire'deki çadırlar kan akıtılarak temizlendi" şeklinde bir manşet attı. 

The Washington Post, yaşanan katliamı "Mısır güçleri Mursi yanlılarının kamplarına baskın yaptı" şeklinde gördü.

Yukarı Dön


Alçaklar müslümanları keskin nişancı tüfekleriyle vuruyorMısırlı Şebbihaların katliam görüntüleri gelmeye devam ediyor. Alçaklar meydandaki insanları keskin nişancı tüfeği ile vuruyorlar.

İhvan: Şehit sayısı 2200'ün üzerindeMüslüman Kardeşler Cemaatinin resmi sitesinde geçen bir habere göre; Rabiatül-Adeviyye ve Nahda Meydanında katledilenlerin sayısı 2200 olarak açıklanırken, yaralı sayısının ise 10 bini aştığı bildirildi.

İhvan Sözcüsü Eşref Abdulgaffar katliamı anlattıMısır'da yaşanan kanlı katlimı İhvan Sözcüsü anlattı. Durumun oldukça vahim olduğunu belirtti ve'mücadelemiz' devam edecek dedi.

Mısır halkına destek ve şehitlerimiz için meydanlardayız!Darbecilerin Mısır'daki katliamı sebebiyle Türkiyeli müslümanlar eylem kararları alarak Müslümanlar kardeşleri için meydanlarda olacakları duyurdu

Nahda Meydanında Göstericileri Yakarak KatlettilerNahda Meydanında Mursi taraftarı Müslümanları çadırlarında diri diri yaktılar.

Mısır'da kanlı müdahale: Bine yakın kişi katledildiMısır güvenlik güçleri, başkent Kahire'nin Rabiatul Adeviyye Meydanı'ndaki darbe karşıtı göstericilere yönelik müdahalesinde 10 kişi hayatını kaybetti. Müdahale sürüyor.

Etiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat