İktibas Dergisi Eylül 2016/453. sayısı çıktı


İktibas Dergisi Eylül 2016/453. sayısı çıktı

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 03 Eylül 2016 Cumartesi 11:43


İktibas Dergisi Eylül 2016/453. Sayısı “İslam Bombalanarak Yeniden Yapılandırılamaz Ama ‘İçeri’den Değiştirilebilir” manşeti ile okuyucusuyla buluşuyor.

Küre Medya / Haber Merkezi
İktibas Dergisi Eylül 2016/453. Sayısı “İslam Bombalanarak Yeniden Yapılandırılamaz Ama ‘İçeri’den Değiştirilebilir” manşeti ile okuyucusuyla buluşuyor.

 Bu sayımızda, Yorum bölümünde Abdullah PAMUK’un “İslam Bombalanarak Yeniden Yapılandırılamaz Ama ‘İçeri’den Değiştirilebilir”.; Kavramda ise “Kanaralaşmak” konusunun işlendiği yazılarını okuyabilirsiniz.

 Düşünce yazılarında, Hüseyin BÜLBÜL’ün “İşe Nereden Başlayalım?”; Hikmet ERTÜRK’ün “Şeytanla Bahse Giren İnsanoğlu (Faust)”; Osman COŞKUN’un “Ne İle Emrolunduk?.”; Aykut AKÇAnın, Doğru İletişim”; Ömer YILDIZ’ın“Hasan Sabbah Haşişilik ve FETÖ”; Enes TARIMnin “Seçilmiş Olma Sendromu” ileHaydar ÖZTÜRK’ün“Türkiye Dindarlığının Sorunları”; yazılarını bulabilirsiniz.

 Bir Site Bir Alıntı bölümünde da ise, Köprü dergisi Kış 98 Sayı 61’de yayınlanan Abdurrahman Arslan’ın Modern Dünyaya İtiraz ya da Rahmetin Elçisi Olmak” yazısını alıntıladık.

  Mektuplara Cevaplarda ise Hüseyin BÜLBÜL’ün “Kişisel Düşünceler Dinin Önüne Geçemez” yazısının yanı sıra.

Sanat-Edebiyatta Mehmet MORTAŞ’ın “Şiirde Duygusal Bilinç 3yazısının yanı sıra; Hayrunnisa AKÇA’nın“Karşılaşırsak Diyeceklerim Var”  Şiirini bulabilirsiniz.    

Dergimizin gündem bölümünde ise, her zamanki gibi özenle seçip iktibas ettiğimiz köşe yazılarını sizlerin istifadesine sunduk, zevkle okuyacağınıza inanıyoruz.

 Abonelik İçin:

www.iktibasdergi@hotmail.com

Anlam Yayınları Ankara Merkez: Tuna Cad. 14/3 Kızılay, 0312.435 37 60

İktibas Kayseri Temsilciliği: Cumhuriyet Mah. Vatan Cad. Kiraz Apt. No: 21/3 ] Melikgazi

İktibas İstanbul Temsilciliği: Akşemsettin Mah. Fevzipaşa Cad. No: 43 D.:5 Fatih {Fatih Camii karşısı} Tel: 0 545 648 75 08
Yukarı DönEtiketler:

Yorum yap yorum

Yorumlar

Kemal Songür
03.09.2016 18:29
selam ile.
Öncelikle İktibasın yeni sayısı hayırlı olsun.
''“İslam Bombalanarak Yeniden Yapılandırılamaz Ama ‘İçeri’den Değiştirilebilir” şeklinde başlık seçilmesi sorunlu gibi geldi bana. İslam bir dindir, bu dinin sahibi ve de inzal ettiği kitabıyla çerçevesini çizen/belirleyen Allah'tır. Kitab'ının korunmasını da üstlenen yine O'dur. Dileyen tabi olur felah bulur, dileyen sırt döner cezasını/belasını bulur. Allah'ın koruması altında olanı bombalayarak ya da içeriden kimsenin değiştirmesine/dönüştürmesine imkan yoktur.
Ancak, algılarda belamlar/müstekbirler/cahiller tarafından tersyüz edilme çabaları ve belli bir süre bu ameliyeden menfaat üretmeleri söz konusudur. Zaten imtihana mebni olan şey; ya vahye sadakat ya da ALGILARDA tahrifat girişimidir olan biten her şey.
İçeriden ''ALGILARDA'' değiştirilebilir denilse daha iyi olurdu düşüncesindeyim. selam ve dua ile.
Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat