Beyazıt meydanı'ndan Mescid-i Aksa'ya selam


Beyazıt meydanı'ndan Mescid-i Aksa'ya selam

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 22 Temmuz 2017 Cumartesi 10:20


Mescid-i Aksa'ya girişi yasaklayan ve ezanı susturan Siyonist İsrail'in zulmüne dur demek için onlarca STK'nın destek verdiği Beyazıt Meydanı'ndaki eylemde on binlerce Müslüman toplandı. İsrail zulmünü protesto eden Müslümanlar, Mescid-i Aksa'nın özgürlüğe kavuşmasını talep etti...

Küre Medya / Haber Merkezi
Birçok STK’nın destek verdiği İstanbul Beyazıt Meydanı’nda düzenlenen “Kızgınlık Cuması” protesto gösterisi marş ve ve ezgilerle başladı. Programda sık sık “Kahrolsun İsrail” sloganları ve tekbir sesleri yükseldi.

Meydandaki topluluğa seslenen İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Beyazıt Meydanı’nın nice direnişlere şahitlik yaptığını belirtti ve “Bu meydanlarda bir araya gelen binler, ümmet coğrafyasının birçok noktasında mazlumlar için kanını akıttı” dedi. Yıldırım, konuşmasının devamında 15 Temmuz’da Türkiye halkının kurşunların üzerine yürüğü gibi bugün de aynı hissiyatta olan Filistinlilerin İsrail kurşunlarının üzerine cesaretle yürüdüğünü söyledi. Yıldırım, şöyle konuştu:

“Filistinli kardeşlerimiz, canları pahasına Mescidi Aksa’yı koruyorlar. Üzerlerine kurşun yağıyor, yerlerde sürünüyorlar. Ama yine de Mescidi Aksa’ya girmenin yolunu arıyorlar. Türkiye’nin her yanında ve dünyada Müslümanlar ayağa kalktı. Gazze, Pakistan, Endonezya ayakta. Yeryüzünün her yanında Ebabil Kuşları taşlarını Siyonistlere atmak üzere hazır bekliyorlar.

İsrail Mescidi Aksa’yı yıkacakmış! Müslümanları Mescidi Aksa’ya sokmayacakmış ve orayı ikiye bölecekmiş. Allah’ın izni ile biz seni yıkacağız İsrail! Filistin’den o topraklardan seni kovacağız.

Kardeşler bu uzun soluklu bir yürüyüş ve bedeli ağır. Kadınlarımızı öldürüyorlar, kızlarımızın başına basıyorlar ve dünyaya bu görüntüyü kasıtlı olarak servis ettirerek;‘İşte siz busunuz!’ diyorlar. Bir gün gelecek o ayakları kesmesini de bileceğiz. İki tane şehidimiz var şuanda. Onlarca da yaralımız var. Ama unutmayın. Mescidi Aksa ve etrafı bereketlidir. Mescidi Aksa’dan ve etrafından nice mücahit çıkar ve o ayakları kırar Allah’ın izni ile.”

ŞEHİT HABERİNDE GÖZYAŞLARI İLE DUA EDİLDİ
On binlerce vatandaş aynı anda, bir orkestra gibi “Kahrolsun İsrail” sloganlarını Tel Aviv’e kadar haykırırken İsrail’e Hayber Muharebesi’ni hatırlattı. Aksa’nın uzaktaki evlatları Beyazıt Meydanı’ndayken, Aksa’nın yiğit evlatları ise Siyonist İsrail askerleri ile çatışmaya girmişti. Çok vakit olmadan Aksa için canından geçen bir gencin şehit olduğu haberi verildi. İsrail’in, Mavi Marmara’da süpürge sopasından korkan askerleri yine korkakça gençlerimizi kurşun yağmuruna tutmuştu. Bu sefer Beyazıt’tan gözyaşları ile göğe Allahü Ekber nidaları yükseliyordu.  Şehit sayısı üçe yükseldi. Üç şehit haberi geldiğinde de on binlerce vatandaş dualar haykırdı. Programın sunuculuğunu yapan Selim Akduman’ın yüreğinin nasıl Mescid-i Aksa ile yandığı sesinden belli oluyordu. Ahmet Hakan Karagül’ün kalabalıkla birlikte söylediği ezgilerin ardından program, Muhammed Emin Yıldırım'ın duasıyla son buldu.

Aksa İlim ve Davet Merkezi AKMER'DEN MESCİD-İ AKSA YÜRÜYÜŞÜ

AKMER, Beyazıt meydanına doğru Mescid-i Aksa'ya destek yürüyüşü gerçekleştirdi. Bir grup AKMER gönüllüsünün ve çevreden iştirak edenlerin katılımıyla gerçekleşen yürüyüşde çocuklar ve hanımlarda yer aldı.

Yürüyüş boyunca Birruh Biddem Nefdike Ya Aksa!, Mescidi Aksa Onurumuzdur, Müslüman uyuma kardeşine sahip çık, Vur vur Hamas vur İsrail'e vur, Müslüman zulme boyun eğemez sloganları atılarak "Ümmetin Dirilişi, Mescid-i Aksa'nın Özgürlüğü İçin UYAN VE DİREN" Pankartı taşındı.

AKMER Kurucusu yazar Hamza Er yürüyüş öncesinde şu açıklamayı yaptı:

"Müslümanların ilk kıblesine yönelik kuşatma ve baskı gittikçe artmaktadır. İşgalci güçler, ümmetin suskunluğunu fırsat bilerek ihlalleri hiç çekinmeden gerçekleştirmektedir. İşgalci İsrail, Müslümanların sorumsuzluğundan cesaret alarak Mescid-i Aksa'ya yönelik planlarını yürütmeye kalkışmaktadır.

Filistinli kardeşlerimiz yetmiş yılı aşkındır Mescid-i Aksa'yı ve kutsal mekânı korumak için bedel ödemektedir. Ancak Mescid-i Aksa sadece Filistinlilerin değil, dünyadaki tüm Müslümanların sahip çıkması gereken bir kutsalımızdır. Mavi Marmara gemisinde yer alan yolcular bu bilinçle kanlarını, canlarını feda etmeyi göze almışlardır.

Filistin halkının yanında olarak bu acıyı hissetmek ve uğruna binlerce kurban verildiği Kudüs davasına sahip çıkmak mecburiyetindeyiz. Ancak başta Siyonistler olmak üzere tüm dünya şunu çok iyi bilmelidir ki, bu mücadelemiz Mescid-i Aksa ibadete açıldığında son bulmayacaktır. Çünkü işgalci israil işgal ettiği tüm Filistin topraklarını terk etmeden bizlere rahat ve huzur haramdır. Mescid-i Aksa başta olmak üzere Kudüs'teki tüm kutsal mekânlar Müslümanların sorumluluğuna ait olmalıdır ve inşallah bunu gerçekleştirecek iradeyi Allah bizlere nasip edecektir."

Küremedya

Yukarı Dön

İlgili FotoğraflarEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat