Anonymous Ankara Belediyesi resmi sitesini çökertti


Anonymous Ankara Belediyesi resmi sitesini çökertti

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 22 Mart 2013 Cuma 12:31


Anonymous, RedHack grubuna destek olmak için Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesine siber saldırı düzenledi.

Küre Medya / Haber Merkezi
Siyasi tavırlarıyla gündeme gelen ve  kendi değer yargılarına dayanarak genellikle devlet teşkilatlarına ait sitelere saldırılar düzenleyerek protesto eden aktivist hacker grubu Anonymous, "Kızıl Hackerlar" olarak adlandırılan RedHack grubuna destek olmak için Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesini çökertti.

RedHack korsan grubu, Anonymous'un Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin resmi web sitesi ankara.bel.tr adresine yaptığı saldırıyı twitter hesabından duyurdu. Redhack, twitter'da, " #Anonymous'lu kardeslerimiz tarafindan çokertilen Ankara Belediyesi http://www.ankara.bel.tr halen çökük halde" diye yazdı.
RedHack, Gökçek'e ise "'Kim yaptı?'diye sorarlarsa,'#RedHack'e çarptım' dersin" diye tweet attı. Kişisel sitesini de çökerttiler RedHack ve Anonymous, geçtiğimiz günlerde de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek'in internet sitesi melihgokcek.com'u çökertmişti.

Ayrıca  7 Nisan'da İsrail'e yapılacak siber saldırılarda Anonymous'un safında yer alacaklarını belirten Redhack, saldırılara doğrudan destek vereceğini kaydetti. Hedeflerini "İsrail'i internetten silmek" olarak açıklayan hacker'ların gerçekleştirmeyi planladığı saldırıdan İsrailli yetkililerin de haberdar olduğu belirtildi.
Hükümete bağlı internet sistemlerinin sorumlusu Ofir Ben Avi, Haaretz'e yaptığı açıklamada, "Son birkaç gündür internette organize edilen bir durum. Bunu önceki saldırılardan ayıran nokta, dünyanın dört bir yanındaki Anonymous bağlantılı gruplar tarafından organize ediliyormuş gibi durması. Güç birliğine gidilmiş gibi. Kesinlikle bu konuyu takip ediyoruz ve 7 Nisan'a hazırlanıyoruz" dedi.

Geçtiğimiz günlerde Anonymous grubunun liderliğindeki bilgisayar korsanları "OpIsrael" adını verdikleri siber saldırıda İsrail'in Kasım ayında Gazze'ye saldırması sonrasında  yapmıştı. O tarihten bu yana aralarında Dışişleri Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı'nın sitelerinin de bulunduğu 700 kadar İsrail sitesi zaman zaman siber saldırılara uğradı.

İsrail Maliye Bakanlığı, hükümete bağlı sitelere yaklaşık 44 milyon saldırı gerçekleştiğini açıklarken, Anonymous 5 bin İsrailli yetkilinin kişisel bilgilerini yayınladı. Anonymous bağlantılı hacker'lar ayrıca geçtiğimiz ay, İsrail merkezli e-posta sunucusu Walla abonesi 600 bin kişinin kullanıcı bilgilerini ifşa etmişti.

ajanslar

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat