Yeni haçlı seferini ilan etti


Yeni haçlı seferini ilan etti

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 23 Ocak 2017 Pazartesi 00:21


Dünyanın sayılı milyarderlerinden Donald Trump İncil'e el basarak yemin etti ve resmen ABD'nin 45. Başkanı oldu. Trump ilk konuşmasında,'Radikal İslam'ı yeryüzünden yok edeceğim!' mesajı verdi.

Küre Medya / Haber Merkezi
Trump'ın 1433 kelime tutan konuşmasından satır başları:

Çok uzun süre azınlık bir grup bu ülkeyi yönetti. Artık değişim başlıyor.

Ülkemizin unutlmuş erkek ve kadınları artık unutulmayacak.

20 Ocak 2017, bu tarih halkın bu ülkeyi tekrar yönetmeye başladığı gündür.

Amerikalılar harika okullar, güvenli muahlleler ve iyi iş imkanları istiyorlar. Bunlar son derece mantıklı talepler.

Kaybedilen işlerimizi, sınırlarımızı, refahı ve zenginliğimizi geri getireceğiz. Yeni otoyollar köprüler havaalanları yapacağız.

Radikal İslam'ı yeryüzünden yok edeceğiz.

Sürekli konuşan ve hiçbir iş yapmayan siyasetçiler dönemi artık bitti. Artık eyleme geçme zamanıdır.

Amerika'yı tekrar güçlü, tekrar zengin ve tekrar güvenli yapacağız!

TÖRENDEN DETAYLAR

Geceyi ailesi ile birlikte Beyaz Saray'ın konukevi Blair House'ta geçiren Trump, eşi Melania Trump ile birlikte Beyaz Saray yakınlarındaki St. John Episcopal Kilisesi'ne gİtti. Trump kilisedeki ayinin ardından Beyaz Saray'a geçti.

Beyaz Saray'da Trump ve eşini başkan Barack Obama ve eşi Michelle kapıda karşıladı. Beyaz Saray'a Donald Trump yönetiminin başkan yardımcısı Mike Pence ve eşi de geldi. Pence eşini başkan yardımcısı Joe Biden ve eşi karşıladı.

ABD Başkanı Barack Obama Beyaz Saray'daki Oval Ofis'ten ayrıldı. Obama geleneklere uyarak Oval Ofis'te halefi Donald Trump'a bir mektup bıraktı. Mektubun içeriği açıklanmadı.

Obama ayrıca Twitter'daki mesajında "Durmayacağım. Bir vatandaş olarak gerçeği, adaleti, mizahı ve sevgiyi seslerinizden ilham alarak yanınızda olacağım" dedi.

Beyaz Saray'daki bu kısa misafirliğin ardından Trump, Obama ve eşleri hep birlikte yemin töreninin gerçekleşeceği Kongre Binası'na gittiler.

Yemin töreninin ardından Trump Kongre'de bazı senatörler ile birlikte bir yemeğe katıldı.

Yemin töreni alanında çok sıkı önlemler

Trump'ın yemin ettiği alanda son derece sıkı güvenlik önlemleri alındı. BBC'nin muhabiri Rajini Vaidyanathan dilimli olduğu için muzuna el konulduğunu yazdı. 

Alana sokulmayanlar arasında sırt çantaları, bisiklet, insansız hava araçları, lazer ışıklar, selfie çubukları, cam kavanozlar ve termoslar bulunuyor. 

Obama, eşi ve ailesi ile birlikte Beyaz Saray'ın bahçesinden son kez başkanlık helikopteri Marine One ile ayrıldılar. Havaalanına geçen Obama ailesi son kez başkanlık uçağı Air Force One ile tatil için California eyaletinde Palm Spring'e yola çıktılar.

Obama tatilinin ardından yine Washington'a gelerek burada satın aldığı Beyaz Saray yakınlarındki bir eve taşınacak.

Milat Gazetsi 

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat