Cahili Sistemlerin En Büyük Silahı Akli Selimi Kirletmektir


Yalçın İÇYER, Cahili Sistemlerin En Büyük Silahı Akli Selimi Kirletmektir

Yalçın İÇYER


A+ | Normal | A-


Şeytan dedi ki: “(Öyle ise) beni azdırmana karşılık, yemin ederim ki, ben de onları saptırmak için senin dosdoğru yolunun üzerinde elbette oturacağım. 7/16

Sonra, elbette onlara, açıkça ve sinsice, önlerinden, sağlarından, sollarından, arkalarından, kuvvetli ve zayıf taraflarından, iyilikleri ve ahlâkî davranışları arasından bunların savunuculuğunu ve sözcülüğünü yaparak sokulacağım. Sen onların çoklarını şükredenlerden bulmayacaksın.' dedi. 7/17

 I-GİRİŞ
Mazlumların rabbi sahibi ve koruyucusu alemlerin rabbına hamdu sen

am olsun. Salat ve selam mazlumların önderi Hz. Muhammed'e ve dostlarına olsun. Rabbım onların yolunda olanlardan razı olsun bizleri onlardan eylesin.

    Sevgili kardeşler!

Sizleri ve tüm müslümanları Allahın selamı ile selamlıyorum. Rabbım sizlerin ve tüm müslümanların yar ve yardımcısı olsun. Allah(cc) evrende ve sosyal hayatta düzenin yürümesi için hem kainata ve hem de insana vahi etmiş. İnsanın içinde ki fucur dış düşmanlarla işbiriliği yaparak insanın adil yapısını ruhen ve sosyla olarak bozmaya çalışır. Cahili kişilk bu ilahi sünneti terk etme sonucu ortaya çıkar ve bu kişilik cahili toplumu kurar. Cahili toplumların tüm kurumları insanı fıtri değerlerinden uzaklaştırmak için çaba gösteririr. Bunun ilk çabası insnaın bakış açısını değiştirmektir. Daha doğrusu onunla başlar. Bugün ki hutbemde cahiliyenin bu insan fıtratına yapılan saldırıyı kısada olsa sizlerle paylaşmak istiyorum. Aktuel olayları medyadan ve çeşitli yerlerden okuduğumuz zaman bu zihin kirliliğinin daha küçük yaştan beri insana bulaştırıldığını görüyoruz. Aslında bu bir savaştır, İblisin başlattığı bir savaş. İnsanı ilahi vahiden uzaklaştırma savaşı. Hutbemin başına aldığım ayetler bunu çök güzel tanımlıyor. Bu kavgayı güzel tanımalı ve ona göre bir karşı direniş başlatmalıyız. Rabbım bu direnişi bizelere nasip etsin.

 II-ŞEYTAN'nın İDDİASI ÇOK AÇIKTIR

 Yukarda ki iki ayetin öncesini ve sonrasını okursanız çok çetin bir mücadelenin bizi beklediğini göreceksiniz. Bize heryönden saldıracağını yeminle söylüyor. Bu ayeti bugün güzel anlamak gerekiyor. Yolumuz üzerinde oturmak, bize önden sağdan soladan, önden arkadan gelmesi hangi anlama gelir. Bu bir çığırdır. Ama insanlığın aleyhine başlatılmış bir çığır. Saldırı yönlerinde insanın duyu organları vardır. İşte bu duyu organlara saldırı. Cahiliye herşeyi yalan üzere kuarar. Onun için Allah(cc) ilk Resule tanıtır.  Ne dersin?

Allah’ın kitabını, Kur’ân’ı yalanlar, imandan, İslâm’dan yüz çevirir, güç ve iktidarını kullanarak halkı istediği istikamette yönlendirirse, azabımızdan kurtulabilecek mi?' 96/11 Tekzib: hedefi şaşırtmak, farklı hedefe yönlendirmek. Yalanlamak. Anlamlarına gelir. Reklam, propoganda, politika, sihir onların engüçlü silahıdır. Hep hakikatları tersyüz edip insana sunarlar ve insanı kandırırlar. Resullere, meftun, sefih, ayak takımı, alt sınıf demediler mi? Bakın dünyamıza ne hale geldi. Mandelanın ölümü dolaysı ile tüm dünya törenlere katılıyor. Mümkün olsaydı da Afrikalı şu an dile gelseidi de beyaz insanın siyahilere yaptığını yüzlerine vursa idi. Bangeledaşta şu an idama mahkum edilen yaşlı adam alimin suçu nedir? Cemaati İslaminin üyesi olduğu için idam ediyoruz diyemezler. Deseler doğru olur. Tabii doğruluk onların şanına yaramaz. Yalan ve zihinleri kirletmek gerekir.

Avrupanın ortasında yüzbinlerce insanı toplu katleden Sırp kasapları neden yargılanmıyor? Batı adına yıllardır müslüman halka kankusturan bir bayan kim tarafından destekleniyor? Onbeş asır önce Allah insana şöyle sesleniyordu. 'Size ne oluyor da, Allah yolunda ve “Ey Rabbimiz! Bizleri halkı zalim olan şu memleketten çıkar, katından bize bir dost ver, bize katından bir yardımcı ver” diye yalvarıp duran zayıf ve zavallı erkekler, kadınlar ve çocukların uğrunda savaşa çıkmıyorsunuz?'4/75 Sadece Afrika da mı? Hertaraf kan ve revan içinde. Şimdi bazen  tartışıyoruz. Suriye de güzel mi oldu? Şüphesiz savaş katliam ve bıraktığı sonuçlar güzel değildir. Ama daha önce gençlerin kafasına sokulan, ırkçı, sosyalist, nusayrici zihin kirliliğimi daha güzel acaba?  Daha küçük yaşta insanın yaratıcısından uzaklaştırılarak, yaradılışı tesadüfe bırakan, atasının maymun olduğunu okutan zihin kirliliği insanı fıtratından uzaklaştırmıyor mu?

İki gün önce ABD ve BM Suriye'de ki yardımları kestiklerini ilan ettiler. Sanki yardım ediyorlarmış gibi. Bakın sebebine, yardımlar İslamcıların eline geçiyormuş. Müslümanlar deseler ikiyüzlülükleri ortaya çıkacak. Onun İslamcı deyip bakışları kirletecekler. Sonrada kendilerini haklı gösterecekler. Onlar hep zihin kirletmek için çalışırlar. Sizlere neleri anlatayım? Reklamlar, zihinleri kirleten, oyunlar, eylence yuvaları. Geçen bir dostumla sabah erken bir iş vesilesi ile bir yere gittik. Bu ara büyük bir oyun salunun-otomat oyunu- önünden geçtik. Daha açılmamıştı. Önünde bir sürü genç erkek ve kız çocuğu bekliyordu. Buyur medeniyet dedim buyur çağdaşlık dedim. Hep zihin ve duyu organlara hucum etmektedir. Medya ayrı bir kirlilik. Kısaca insan kirletiliyor kardeşler.

Kendimize ve insanımıza sahip çıkalım. Rabbımız onun için yirmidört saatlık günümüzün başlarınba namazı koymuş. Ve Resulullah(ass) hersabah şu duayı okur.

'Allahım beni önümden, arkamdan, sağımdan, solumdan ve tepemden ve ayaklarımın altından koru.'  Allah(cc) bize cahiliyenin tüm çabasının hedefini özet olarak bize şöyle anlatıyor.    

Allah, sizin tövbenizi kabul etmek istiyor. Şehvetlerine uyanlar ise sizin büyük bir sapıklığa düşmenizi istiyorlar.  Allah, sizden (yükümlülükleri) hafifletmek istiyor. Çünkü insan zayıf yaratılmıştır.'4/27,28

Bu ayetler bize sorumluluğumuzu hatırlatıyor. Kendimize ve insanımıza karşı sorumluluğumuz. Şimdi sivilleri öldürdüğü iddiası ile şehit edilen yaşlı yiğidin son sözlerini sizlere aktarayım.

Abdülkadir Molla dün sabahki temyiz duruşmasından önce karısı Sanara Cihan ve çocukları ile son kez görüşme imkanı buldu. Molla, görüşmede ailesine şunları söyledi:'Suçum Allah'tan başkasına kulluk etmemekti. Bize kulluk et, dediler. Ben de'asın' dedim. Ben kesinlikle masumum. İslami harekete mensup olduğum için öldürülüyorum. Şehitlik herkese ihsan edilmiş bir kader değildir. Yüce Allah bana şehitlik nasip ederse, kendimi en şanslı olarak düşünürüm. Şehitlik hayatımın en büyük başarısı olacaktır. Benim kanım İslami hareketi ayağa kaldıracak ve otokratların sonunu getirecektir. Kendim için endişeli değilim. Ben bu milletin ve İslami hareketin akıbeti hakkında endişe duyuyorum. Yüce Allah'ın lütfuyla başımı hiçbir adaletsizliğe asla eğmeyeceğim. Dünyevi bir makam önünde af ve hayat hakkı aramak asla söz konusu olamaz.' 

Allah(cc) ona rahmet etti. Şehadeti nasip etti. Medyanın ve zalimlerin tüm yalanlarına inanmayın. O güzel insanın güzel duruşu bize örnek olacaktır.

      İnsanın tertemiz yaradılışının kirletilmesine karşı susmayalım. Çalışalım çaba gösterlim ki bu bizim hem kulluk ve hemde insanlık görevmizidir. Rabbim bize bu azmi nasip eylesin. Çağımızın hertürlü insanı kirleten hilelerine karşı direniş azmi versin.


Yukarı Dön

Yorum yap yorum

Yorumlar

Hilmi
24.12.2014 13:48
Allah razı olsun
Değerli Hocam, Allah razı olsun. Allah tüm müslümanların ufkunu açıp daim eylesin. Şeytanlaşanların hilelerine karşı tedbirlerimizin geç kalmaması dileği ile.. Selamlar.
Yorum yap yorum

 

Yazarın Diğer YazılarıAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat