Vatandaşını tehdit gören devletin meşruiyeti sorgulanır


Vatandaşını tehdit gören devletin meşruiyeti sorgulanır

A+ |Normal |A-

Son güncelleme: 02 Ağustos 2016 Salı 19:34


Yani Şafak yazarı İbrahim Karagül bugünki yazısında Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nı (TİB) sorguluyor.

Küre Medya / Haber Merkezi
İbrahim Karagül’ün TİB’in önemine değindiği ve bu kurumun nasıl stratejik bir konuma sahip olduğunu ifade ederken,  “Türkiye"nin tamamının yolu bu binadan geçiyor. O binayı yönetenler hepimizi yönetiyor. Bütün mahrem bilgilere ulaşıyor, bütün görüşme trafiğini kontrol ediyor.” Diyerek TİB’in nr kadar önemli olduğunu ifade ediyor.

Karagül vatandaşının mahremini koruyamayan devletin de sorgulanması gerektiğine değindiği yazısında, Vatandaşının en tabi özgürlük alanını koruyamayan devletin de sorumlu olduğunu söylüyor.

Karagül devamla, “Bu çok ağır suçun ciddi olarak ihtimal dahilinde olduğunu görüyoruz. Bu ülkede ya da bir başka ülkede vatandaşının kusurlarını arayan bir devlet sistemi düşünülemez. Vatandaşını tehdit gören, bu tehdide göre suç üreten, bu tehdide göre örgütsel şemalar hazırlayan devletin meşruiyeti sorgulanır.” diyerek, vatandaşının kusurlarını arayan devlet anlayışının çarpıklığına işaret ediyor.

İbrahim Karagül’ün ilgili yazısı:

İbrahim Karagül / Yıkın O Binayı

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) diye bir birim ve bütün istihbarat operasyonlarının yürütüldüğü bir bina var. Türkiye"de telefon ve internet kullanan herkesin kayıt altına alındığı bir bina.

Binlerce kişi dinlenmiş, onlarca örgüt inşa edilmiş, şemalar yapılmış, listeler hazırlanmış, listede isimleri olan ve örgütlere dağıtılan belki binlerce kişi içeri alınacakmış diyoruz ya...

İşte bu insanların hepsi bu binadan takip ediliyor.

Türkiye"nin tamamının yolu bu binadan geçiyor. O binayı yönetenler hepimizi yönetiyor. Bütün mahrem bilgilere ulaşıyor, bütün görüşme trafiğini kontrol ediyor.

Bu nasıl bir bina ise, nasıl bir devlet kurumu ise, nasıl bir yönetimi ve ne tür çalışanları varsa, herkes bu bina üzerinden fişlenmiş, dosyalanmış.

Devlet vatandaşını koruyamamış. Binasına sahip olamamış, bu kurumda çalışanları denetleyememiş. Bina da, yönetimi de, çalışanlar da birilerinin eline geçmiş ve o birileri millete, hepimize tuzak kurmuş.

Bütün özel iletişimi denetim altına almış. Kimler için alındığı bile belli olmayan mahkeme kararlarıyla herkesi buradan dinlemiş. Yüz kişilik, beş yüz kişilik mahkeme kararları getirilmiş, burayı yönetenler isimlere bakma gereği bile duymamış, altına imzayı basmış.

 

YAZININ DEVAMI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ >>>>>

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yapyorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat