Uygur Müslümanlar otellere alınmayacak


Uygur Müslümanlar otellere alınmayacak

A+ |Normal |A-

Son güncelleme: 30 Aralık 2015 Çarşamba 23:39


İşgalci Çin’in Merkezi Halk Kurultayı’nda kabul edilen ve 24 Aralık 2015’te uygulanmaya başlanan “Yeni Terör Yasası ” Müslüman Uygurlar için yürürlüğe girdi.

Küre Medya / Haber Merkezi
İşgalcı Çin’in Merkezi Halk Kurultayı’nda kabul edilen ve 24 Aralık 2015’te uygulanmaya başlanan “Yeni Terör Yasası ” yine Müslüman Uygurları vurdu. Merkezi Çin’de bulunan ve İşgalcı Çin’in sözde Vatandaşları olduğunu iddia ettiği Müslüman Uygurlar için yeni uygulamalar yürürlüğe kondu. Yasanın uygulanması ile ilgili olarak yayınlanan bir genelge ile kimliklerinde Şinjiang doğumlu olanlar, Uygurlar veya diğer azınlık Mililetlere mensup olanlar dahil Otellere alınmayacak ve barındırılmayacaklar.

Özgür Asya Radyosu’nun internet sitesinde yer alan haberlere göre; adı geçen radyo muhabirleri Çin’in güneyindeki ticaret şehri Guangdong’daki bir otel görevlisine telefonla ulaşarak yeni Terör yasası hakkında bilgi almaya çalıştı.

Otel yetkilisi yeni uygulama ile ilgili olarak Müslüman Uygurları otellerine kabul etmeyeceklerin söyledi. Otel yetkilisi, “Bu genelgenin yürürlükten kaldırıldığına dair yeni bir yazı gelene kadar bu uygulama devam edecektir.”şeklinde konuştu.

BASKI VE ASİMİLASYONA HER ŞEY BAHANE 

Adı geçen haber Sitesinde yer alan bilgilere göre Çin’in yeni Terör Yasası ile Terör Şüphelileri ve onlara ait işaretler ve semboller ve onlara karşı alınacak önlemler şöyle tanımlanıyor;

1. Üzerinde bıçak bulunduranlar (Uygur Türkleri normal’de ve genellikle kılıflı uzun Yenihisar bıçağı takarlar.)

2. Uzun çantalar taşıyanlar

3. Ayyıldız işaretli ve dini semboller içeren giyim ve kuşamlılar

4. “ Cihatcı Teröristler “ terör eylemlerini genellikle sabah namazından sonra gerçekleştirirler.

5. Bu sebeple Sabah namazı çıkışlarında Emniyet ve güvenlik elemanları bu saatlerde tayakkuzda bulunmalıdırlar.UYGUR MÜSLÜMANLARINA KARŞI TOPLUMSAL BASKI 

Yeni Terör Yasasına göre iletişim ve istihbarat temini ve Çin Vatandaşların yapması gerekenler ile  ile ilgili şu hususlara yer veriliyor  

1. Posta,telefon ve telgraf(İletişim) Kurumları ile her türlü elektronik haberleşme birimleri ve görevli idareler ve sosyal medya sağlayıcı ve yöneticileri kişisel her türlü bilgi ve belgeleri resmi makamlar ile mutlaka paylaşacaklardır.

2. İletişim kurum ve kanallarını kullanarak haberleşmek isteyenlerden mutlaka kimlik istenecek ve kimlikleri kayıt altına alınacaktır. Kimlik bilgileri güvenlik birimlerine derhal bildirilecektir.

3. Devletin bütün kurum ve kuruluşlarının ortak girişim, çaba ve çalışmaları ile “Merkezi İstihbarat Merkezi” kurulacaktır.

4. Terör eylemleri yapabileceklerinden şüphelenilen zanlıların kişisel seyahatları kısıtlanabilecektir.

5. Terör olayları ve bunlara ait bilgi ve belgeler mutlaka gizli tutulacaktır.Ayrıntılar kesinlikle açıklanmayacaktır.

6. Terör olaylarına ait bilgi ve belgeleri paylaşanlar,açıklayanlar ve iletenler ile haber haline getirenler ve yayınlayanlar en ağır şekilde cezalandırılacaklardır.

7. Ülkemiz genelinde yaşayan tüm Çin vatandaşları terörle mücadele ve terörizme karşı koyma yasasının eksikisiz uygulanabilmesi için resmi makamlara yardımcı olacaklardır.

8. Bu konuda alınacak her türlü tedbir ve operasyonları bizzat katılacak ve destekleyeceklerdir.ASIL GAYE MÜSLÜMANLARI SİNDİRMEK 

Uzmanlar,İşgalcı Çin’in bu yeni Terör yasasından esas amacının Müslüman Uygurların kendi ana vatanlarında çelik kafese hapsederek katletmekle yetinmiyerek, Merkezi Çin’de de soykırım ve etnik ayrımcılık uyguladığını,bu nedenle bu yasa’nın Uygur Müslümanlarını bastırmak amacı ile çıkarılıdığı tahmininin çok yerinde olduğunu belirtiyorlar.

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yapyorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat