Türkiye'de siyasi suikastlar olabilir mi?


Türkiye'de siyasi suikastlar olabilir mi?

A+ |Normal |A-

Son güncelleme: 07 Temmuz 2015 Salı 17:09


Arab21 adlı haber ajansı Esed rejimi ile PKK'nın Türkiye içinde kaos yaratacak suikastler ve bombalı saldırılar düzenlemek üzere planlar yaptığını gösteren birkaç belge yayımladı.

Küre Medya / Haber Merkezi
Arab 21 adlı haber ajansının ele geçirdiği belgelere göre, Suriye rejimi Ankara ve Türkiye’de siyasi suikastleri de içeren terörist saldırılar düzenlemek için Kürt güçlerine destek vermekte.  Belgelerde yeralan bilgilere göre planlanan saldırıların ardında Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki faaliyetleri yatmakta.

Haber kaynağına göre ele geçirilen belgelerde Suriye rejimi etkilileri  “Düşman Türk devletini rahatsız etmek”üzere saldırılar düzenlemek için PKK ile ortak çalışıyor. Mektupların bir tanesindeki  ifadeye göre “ Önümüzdeki günlerde yapılan planlar çerçevesinde Türkiye çok sayıda kargaşaya sahne olacak”.

Bahsi geçen  belgelerin ortaya çıkması Türkiye’nin Kilis ve El Beyli sınırına asker takviye etmesinden üç gün sonraya denk geliyor. Ortaya çıkma olayıyla neredeyse eş zamanlı olarak Başbakan Ahmet Davutoğlu  hiç kimsenin statüko dayatmasına ve bölgenin siyasi ve politik haritasını değiştirmesine asla izin verilmeyeceğini söylemişti. Onun açıklamasının hemen ardından da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanı İbrahim Kalın Türkiye’nin güney sınırında herhangi bir terörist oluşuma izin verilmeyeceğini belirtmişti.

Belgelerden ilki Suriye rejimi istihbaratından üst düzey bir yetkiliye gönderilen ve Savunma Bakanı ve General Ali Memluk’un 17 Haziran’da Kamışlı’da PKK yetkilileri görüşmesine dair gizli bir mesajı içeriyor. Aynı belgede  rejimin Mesud Barzani tarafından görevlendirilen ve oğlu Mesrur Barzani’nin başkanlık yaptığı bir heyetle görüşmesinde de bahseldiliyor. Yapılan tüm görüşmelerin sonunda tüm taraflar İran’ın IRGC güçlerinin ve Hizbullah militanlarının Kamışlı’nın bir bölgesi olan Malikiye’de konuşlanmasını ve ardından Tel Abyad’a ve sonunda da Halep’e yönlendirilmesinde ortak mutabakata vardığı iddia ediliyor.

Bu mesajda ayrıca “Rejimin Savunma Bakanı Fahd Jassem Al-Fraij, PKK’nın bütün taleplerini onaylamış ve örgütün Haseke’de hakmiyetlerini yaymalarına razı oldu. Onlara tam destek ve salt otonomi vaadetti. Ayrıca Barzani heyetine de Türkiye’deki Kürt ve Kürt Alevi köylerinde sonuna kadar vaadetti” ifadeleri yer alıyor.

Fraij’ın ayrıca Kürtlere, IŞİD’i sıkıştırmak için Rakka’daki Şii hücreleri destekleme emri verdiği söyleniyor. Peşmergelere  de PKK’nın bayrağı altına girip Suriye rejiminin de tam desteği ile “düşman Türkiye”ye asla rahat verilmemesini ve Türkiye içinde kargaşa çıkarılmasını emretti ileri sürülüyor.

Arab 21’in ortaya çıkardığı diğer belge de göre 330. Birim’den Suriye rejimi istihbaratına gönderilmiş. Bu belgedeki ifadelerde “43 numaralı iç kaynağın yaptığı keşfe göre, düşman Türkiye’ye karşı faaliyetlerde bulunan DHKP/C’ye  ait 17 militanın Suriye’ye geçmiştir.  Bunlar PKK tarafından Ankara ve İstanbul’da önde gelen Türk yetkililere karşı bombalama, suikast ve adam kaçırma üzerine Suriye hizmetine verilmiş kişilerdir. Bunlar hala PKK’nın eğitim kamplarında bulunmaktadır. Tel Maruf ve El Kahtaniye kasabaları arasında gidip gelmektedirler. Bunların eğitimi düşman Türkiye’nin tam kalbini vurmak üzere 30 günlük eğitimden geçirilmektedir. İlginize” denilmektedir.

Genç Öncü 

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yapyorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat