Türk şebbihalar Suriye'de katliam yapıyor


Türk şebbihalar Suriye'de katliam yapıyor

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 07 Mayıs 2013 Salı 07:30


Suriye'nin Lazkiye bölgesinde yüzlerce insanın vahşice öldürüldüğü Banyas katliamın altından Türkiyeli şebbihalar çıktı

Küre Medya / Haber Merkezi
Türkiye’den Esad'a destek olmak için Suriye'ye gidenleri örgütleyen Mihraç Ural'a ait video'da Banyas’ta gerçekleştirilen katliamın hangi amaçla yapıldığını anlatıyor.
 
Görüntülerde konuşan Ural: "Banyas, hainlerin denize açılmasını sağlayacak tek geçiş noktası.. Mutlaka en kısa sürede Banyas'ın kuşatılması ve temizliğe başlanması gerekir. Biz "Suriye Mukavemeti" olarak desteğe gidiyoruz. Suriye Mukavemeti'nin misyonu kuşatma ve temizlik. Yönetim gayemiz ve siyasi bir düşüncemiz yok. Devlet var olduğu sürece yönetim var. Adli veya sivil hiçbir işe karışmıyoruz. Bu çaldı, bu öldürdü vs bizi ilgilendirmiyor. Suriye Mukavemeti'nin misyonu tahrir (kurtarma) ve tathir (temizlik). Bu da bizim bu hafta içinde Banyas'ta vatani görevimizi yerine getirmek için sahaya inmemizi gerektiriyor. Yakın uzak herkes Suriye Mukavemeti'nin ne yaptığını görecek. Planımız daima saldırı, sonra saldırı ve sonra yine saldırı şeklindedir. Misyonumuz kurtarmak ve temizlik yapmaktır. Banyas, hainlerin denize açılabileceği tek çıkış noktası. En kısa sürede Banyas'ın kuşatılması, kurtarılması ve Banyas'ta temiz yapılması gerekiyor." diyor.

Mihraç Ural Kimdir

Esad ailesinin Lazkiye'deki evinde  Abdullah Öcalan'la tanışan Mihraç Ural, o yıllarda desteğini her fırsatta gösterdi. Ural'ın, Hatay ve çevresinde ulusalcı gruplarla işbirliği yaptığı ileri sürüldü. İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek'i Suriye'deki karargahında Öcalan'la görüştüren ve İP ile PKK nın bağlantılarından sorumlu kişi Mihraç Ural.

12 Eylül sonrası bir takım Avrupa ülkeleri ile Suriye arasında mekik dokuyan ve Esad ailesiyle yakın ilişkileri bulunan Ural, Cemil Esad'in emriyle Hatay Kurtuluş Örgütü'nü kurdu. Mihraç Ural, Fransa da kaldığı yıllarda, Esad ailesi ve Suriye istihbaratı adına İslamcı grupları takip etti ve Hasan Cabir isimli bir şahsı Fransa'dan özel yollarla Suriye getirip el Muhaberat'a teslim etti. Ural'ın operasyonuna Fransız istihbaratının yardım ettiği belirtildi.

Mihraç Ural'ın geçmişi Avrupa ile ortaklaşa yaptığı"müslüman fişleme" operasyonlarıyla meşhur. Hatay'da Mersin'de Adana'da kent merkezlerinde halkı tahrik etmek için çok sayıda toplantı düzenleyen Mihraç Ural ve ekibi 1 yıl önce Türkiye'den Suriye'ye savaşmak için geçti. Sayılarının kaç olduğu bilinmiyor.

Türkiye uzantılı bazı derneklerle savaş propagandası yapan Mihraç Ural, Samandağ, İskenderun ve çevresinde propaganda yaparak gençleri Suriye'ye taşıyor. Suriye'deki ayaklanmadan önce, İsrail'le olan uyuşturucu trafiğini kontrol eden Şebbihalara yardım topluyor. Suriye Türkmenlerinin yerleşim yerlerine yakın yerlerde konuşlanan örgüt aylar öncesinde tehdit ettiği Türkmenlerden saldırı üstüne saldırı alıyor. Türkmen muhalif güçlerin son saldırısında ayağından yaralanan Mihraç Ural'ın terör örgütüne yardımları Türkiye üzerinden geçiyor.

Yukarı Dön

İlgili Videolar


Etiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat