THY işgalciye sponsor oldu


THY işgalciye sponsor oldu

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 08 Mayıs 2013 Çarşamba 17:42


İsrail-Türkiye arasındaki tazminat görüşmeleri sürerken, THY, işgalci israil'in düzenlediği resmi bir turizm zirvesine sponsor oldu. İlişkiler ne söylendiği belli olmayan bir telefon görüşmesiyle normalleşiyor yazık...

Küre Medya / Haber Merkezi
İşgalci israil tarafından düzenlenen ve 28-29 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek olan İkinci Kudüs Uluslarası Turizm Zirvesi'nin yeni destekçilerinden biri de THY oldu.
 
İşgalci israil'in Mavi Marmara özrü sonrası başlayan iki ülke arasındaki tazminat görüşmeleri kesin olarak sonuçlanmamışken hali hazırda THY'nin Kudüs'teki bir Turizm Zirvesine sponsor olması şaşırttı.


Kudüs Uluslararası Konferans Merkezi'nde gerçekleşecek olan toplantının THY haricinde dört ana sponsoru daha bulunuyor.
Organizasyonun internet sitesinde yer alan listeye göre, Kudüs’te yapılacak zirvenin destekçileri Türk Hava Yolları’nın yanı sıra İsrail Dışişleri Bakanlığı, The Bradford Group, Ürdün'ün resmi havayolu şirketi Royal Jordanian ve İsrail merkezli turizm sitesi TRAILim

Öte yandan Haaretz gazetesi İsrail’in Türkiye’ye charter uçuşlarını yeniden başlatmak istediğini bildirdi.

Haaretz, İsrail havayollu şirketlerinin Türkiye'ye uçmaya başlaması için iki ülke arasında müzakerelerin yapıldığını yazdı. İsrail Ulaştırma ve Dışişleri Bakanlıkları yetkililerinin de bulunduğu görüşmelerin amacının İsrail ulusal havayolu şirketinin İstanbul'a uçuşları ile Arkia ve İsrair havayolu şirketlerinin Antalya ve Türkiye'deki başka destinasyonlara charter seferlerini yeniden başlatmak olduğu ifade ediliyor.

Haaretz, söz konusu müzakerelerinin Shin Bet'in kısa bir süre önce İstanbul'a yönelik kargo uçuşlarının yeniden başlamasına onay vermesinin ardından yapıldığını kaydettiği haberinde müzakerelerin, başta tazminat görüşmeleri olmak üzere, Kudüs ile Ankara arasındaki ilişkilerdeki yakınlaşma ile hızlandırıldığını belirtti.

Küremedya - Ajanslar

Yukarı Dön


İsrail'le diyalog süreci ihanettirMilli Gazete, İsrail'in Mavi Marmara katliamından sonra özür dileyerek tazminat ödemeyi kabul etmesi üzerine bu ülkeyle yeniden başlayan diyalog sürecini'ihanet' olarak niteledi

Kudüs müftüsünü gözaltına aldılarKudüs müftüsünü gözaltına aldılar

Asker korumasında Mescid-i Aksa'ya girdilerİsrail askerlerinin korumasında Mescid-i Aksa'ya giren İsrailli yerleşimcilerle Filistinli gençler arasında çıkan arbedeye polis müdahale etti.

İsrail'özre' meclisten geçirme şartı koyuyorİsrailli kaynaklar, Türk tarafının tazminat anlaşmasının Başbakan Tayyip Erdoğan'ın 14 Mayıs'ta başlayacak Amerika ziyaretinden önce çözümlenmesini istediğini aktarıyor.

İsrail Türkiye'ye hayvan gönderiyor!İsrail, Mavi Marmara olayında özür diledikten sonra ilk önce hayvanlarını Türkiye'ye gönderiyor.

İsrail'le ihanet anlaşması kınandıFilistinli direniş grupları, Arap Barış Planı Komitesi'nden bir heyetin, ABD'nin başkenti Washington'da İsrail ile toprak takası ilkesini kabul etmesini kınadı.

Etiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat