Taziye: Mehmet Erol Hoca vefat etti


Taziye: Mehmet Erol Hoca vefat etti

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 17 Haziran 2015 Çarşamba 14:21


Allah'tan geldik Allah'a döneceğiz. Ofisinin kapısında "Şirk Uzmanı" yazan Mehmet Erol hoca Hakka yürüdü.

Küre Medya / Haber Merkezi
Allah'tan geldik Allah'a döneceğiz. Ofisinin kapısında "Şirk Uzmanı" yazan Mehmet Erol hoca Hakka yürüdü.

1931 yılında, Malatya Doğanşehir ilçesi Polat köyünde doğan Mehmet Erol hoca, 1979'da ailecek Malatya'dan İzmir'e göç etmiş, İzmir Buca'da Süleyman Bilgen İlkokulu'nda öğretmenlik yapmıştı, 1982'de emekliye ayrıldı.


Mehmet Erol Hocamız 87 yaşında vefat etmiştir. Kendisine Allah'tan gani gani rahmet diliyoruz.

Mehmet Hocamız, kendini İslam'a adamış, kendi neslinin son örneklerinden yaşlı ve güzel bir abimizdi. İzmir'de başlattığı uzun yıllara dayalı çalışmalarında gençlere ve öğrencilere özen göstermiş, onlarla düşüp kalkarak Kuran dersleri yapmıştır. Faaliyet gösterdiği sade ve yoksul mekanlarda gençlerle paylaştığı çay-çorba ve barınma ikramları meşhurdur. Ömür yolu üzerinde karşılaştığı değişik akımlardan elde ettiği tecrübeleri, hoş sohbeti, güler yüzü ve tatlı diliyle yaşayan canlı bir tarihti o.

Cemaat sevdasıyla yanıp tutuşan, islam devrimi heyecanını hiç yitirmeyen Mehmet Hocamız bu yanıyla gönüllerde saygın bir yer tutmuştur, bıkıp usanmadan yurtiçi ziyaretleri yapmış, gittiği her yerde uzun soluklu ilişkiler kurma sevdasıyla hareket etmiştir. Başarısız olduğu zamanlar da dahi heyecanından hiç bir şey kaybetmeyen hocamız, bu aşkından hiç vazgeçmemiştir. İlerlemiş yaşına rağmen onun Ankara, Malatya, İstanbul gibi şehirlerde "bekar evleri" tarzındaki yoksul mekanları onun çalışma azmine ve insanlara ulaşma ısrarına şahitlik etmiştir..

Mehmet Hocamızın en büyük özelliği, tevhid inancına bulaşmış bidat, hurafe ve şirk konularında yaptığı uzun zamana dayalı araştırmalarıdır. Değişik versiyonlarıyla Nurculuk, Süleymancılık ve her çeşidiyle tasavvuf akımlarını kendi yazılı kaynaklarından hareketle incelemiş, incelemelerini kitaplaştırmıştır. Bu çalışmaları kendisine, dostları arasında "şirk doktoru" ünvanı kazandırmıştı!

Mehmet Hocamız, yaptıklarıyla ve yapamadığı için çokça üzüldükleriyle bu dünyadan göç etti. Ondan geriye kalan, bıkıp usanmadan İslam davasına adadığı bir ömür, insanlarla kurmaya çalıştığı ama bir türlü başaramadığı çileli ve zorlu siyasi ilişki biçimleridir. Biz gençlere "taş çıkartan" azmi, insanlarla "işim var diyen" Kuran aşkı ve yılmak bilmez karakteristik yapısı akıllara kazınmıştır. Rabbimizden onu rahmetiyle karşılamasını temenni ediyoruz. Varsa şayet bizden yana tüm haklarımız helaldir, umut ederiz sen de bizlere haklarını helal ederek gitmişsindir.   

Yukarı DönEtiketler:

Yorum yap yorum

Yorumlar

Hasan Özdemir
09.08.2017 02:00
Kurana adanmis mücahit
Rabbimin rahmeti merhameti en güzel cennet mekani olsun,
Simdiye kadar taniyamamanin üzüntüsünü yasadim, umarim kitaplarini okuma imkanim olur.

Vahiy doslarina selam olsun.
Burak Şahin
08.01.2017 17:51
HAKKA YÜRÜMEDİ...
Kendisinin TEKFİR ettiği müslümanlar sebebiyLe .İYİ BİLMEZDİK....Hakkımızıda helal etmiyoruz...
İhsan Şimşek
26.04.2016 22:17

alhtan rahmet mağfiret diliyorum değerli hocama bır kac vido sohbetini dinlemiştim kuran dostu allahın tarafında olan mümindi yakınlarına sabirlar dilerim allahtan
Riza Muhtaroglu
25.12.2015 06:32
Hocamın vefatını bugün öğrendim
32 yıl önce 1983 te 18 yaşındayken hidayete erdiğimde mehmet hocam islamın temellerini kalbime ALLAH cc izni ile stan ilk hocamdır Simdi 50 yaşındayım ALLAH cc gani gani Rahmet eylesin mekanı cennet olsun ALLAH cc kabir azabını kaldırsın bende çoook emeğin var hocam çoook ALLAH cc iyikide seni karşıma çıkarmış din adına hiçbirşey bilmezken sen bana şirksiz Islamı öğrettin oğullarınında. Özellikle burhan erol. Unda. Bende. Emeği cçoktur. Rizamuhtaroglu.com
Adnan Paksoy
18.06.2015 22:15
Kadirbilir olmamız gerekir!
Merhum Mehmet Erol Hocamıza Allah’tan mağfiret diliyoruz, Tevhid ehli bütün mü’minlerin başı sağ olsun. Bu münasebetle, Şirke, hurafelere ve bid’atlere karşı sürekli ve güçlü mücadelesiyle tanınan ve Merhum Mehmet hocamızın cenaze namazını kıldıran Muhterem üstadımız Feriduddin Efendi Hazretlerini de saygı ile anıyoruz. Onun, değerli eserleriyle bereketli irşad ve aydınlatma çalışmalarıyla birçok insanın tevhid aydınlığına Allah’ın izniyle kavuştuğunu biliyor, buna şahitlik etmek istiyoruz
İlyas Metin
17.06.2015 22:30
O'na döneceğiz
Rabbimiz rahmet mağfiret esin
Kemal Songür
17.06.2015 18:52
Tevhid eri Mehmet Erol ağabeye cennet duasıyla.
''şirk doktoru'' olarak tanınan ve insanları tevhid ile tedavi etmeye adanan bir ömür ile Rabbine kavuştu, Rahman merhametiyle muamele etsin.
Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat