Tacikistan Rejimi Tesettüre Saldırıyor


Tacikistan Rejimi Tesettüre Saldırıyor

A+ |Normal |A-

Son güncelleme: 02 Eylül 2015 Çarşamba 16:13


Tacikistan Rejimi "Antik çağda kadınlar güzel elbiseler giyerlerdi. Kızlarımız bir gün bile siyah çarşaf giymemiştir. Geleneklerimize göre siyah renk pek makbul değildir."

Küre Medya / Haber Merkezi
Hizb-ut Tahrir Merkezi Medya Ofisi imzalı yayınlanan bir beyanda Hizb-ut Tahrir Merkez Medya Bürosu Kadın Kolları Tacik Rejimin Müslüman kadının giyim kuşamı ile alakalı eylemlerini kınayan bir bildiri yayınladı.

İşte o açıklama;

Basın Açıklaması

Tacikistan, İslami Kıyafete Hakaret İçerikli ve Dindar Müslüman Kadını Hedef Alan Ulusal Politikayı Uygulamaya Koyuyor

19 Ağustos günü "Asya Plus" sitesi, aralarında sözde İslami aşırılık dâhil olmak üzere önemli konuları tartışmak için parlamenterler, milletvekilleri, dini liderler, polisler, belediye başkanları ve tacirler de dâhil bir dizi etkin şahsiyetin Tacikistan'ın Duşanbe kentinde bir toplantı düzenlediklerini aktardı. Haberde belirtildiğine göre Duşanbe Belediye Başkanı Muhammed Sayed Ubeydelov, aşırı dincilik ve terörizm ile mücadelede işbirliği yapmak üzere katılımcılara ve tüm kent sakinlerine bir çağrıda bulundu. Ubeydelov, hükümet yetkililerinin başörtüsü ve peçe gibi Müslüman kadınların giydiği İslami kıyafetin Taciklere satış ve ithalatını yasaklayan talimatlarını katılımcılara okuyarak İslam karşıtı çağrıyı adeta taçlandırdı.

Allah Subhânehu ve Teâlâ'nın emirlerine olan bu nefret, Kuranın değerlerine ve Muhammed SallAllahu Aleyhi ve Sellem'in sünnetine olan bu itiraz, İslam karşıtı duyguların bir nevi devamı niteliğindedir. Öyle ki bu nefret duyguları, İmam Ali Rahmonov'un Şubat 2015'deki Anneler Günü konuşmasına bile yansımıştır. Rahmonov yaptığı açıklamada "Antik çağda kadınlar güzel elbiseler giyerlerdi. Kızlarımız bir gün bile siyah çarşaf giymemiştir. Geleneklerimize göre siyah renk pek makbul değildir." diye konuşmuştu. Tacik hükümetinin yolsuzluk ve saçmalıkları öyle bir noktaya ulaşmıştır ki iğrenç küfür yasalarını bile empoze etmeye gerçekten her an hazırdır. Hatta müşteri çekmek için başörtüsünü kullanan sokak kadınlarının devlet televizyonunda görüntülerinin yayınlanmasına bile izin vermiştir!

Allahım bizi affet! Allah'tan başka ne bir güç ne de bir kuvvet vardır. Bu yozlaşmış rejim, nasıl böyle sapık ve anormal uygulamalar ile hiç bir ilgisi olmayan doğrudan dindar Müslüman kadınlarımızı aşağılayıcı bu tür ahlaksız karşılaştırmalar yapabilir?

Hizb-ut Tahrir Merkez Medya Bürosu Kadın Kolları olarak biz, Tacik rejiminin, Müslüman kadının kıyafeti ile ilgili tüyler ürpertici ve tiksindirici önerilerini, bu kıyafetin ahlaksız işlerle veya terörizmle ya da benzeri hususlarla ilişkilendirilmesini nefretle kınıyoruz. Bu, Tacik rejiminin insanlara uyguladığı gayri İslami ve insanlık dışı bozuk laik liberal değerleri uygulamak ve güçlendirmekten başka bir şey değildir. Aslında bu liberal değerler, bütün kötülük ve şeytani işlerin kaynağıdır. Toplumda güvensizlik ortamının ana nedenidir. İslam karşıtı düşmanlığı körüklemek de dâhil ülkede fıskı fücuru yayan yine bu değerlerdir. Bunlar, yozlaşmış yöneticiler tarafından üretilen değerlerdir. Buna ek olarak ithal edilen bu laik liberal değerleri Müslüman kadın üzerine uygulamak, onun kamusal alanlarda mahrem yerlerini açmasını sıradan hale getirir.

Biz, Tacikistan Müslümanlarını rejimin İslami kıyafetin giyilmesi ve ithaline yönelik bu tehlikeli önerisini reddetmeye çağırıyoruz. Biz, kadın ve hakları pahasına ekonomik çıkarlarını gerçekleştirmek için sömürgeci Batılı hükümetlere yağcılık ve ajanlık yapan Tacikistan hükümetinin pisliğini deşifre eden kardeşlerimizin tamamen yanındayız.

Bunun da ötesinde biz, tüm Müslüman kardeşlerimize Nübüvvet metodu üzere Raşidi Hilafeti kurma çalışmasının farziyetini hatırlatıyoruz. Zira Hilafet, İslami kıyafetin yegâne hami ve bekçisidir. Onun gölgesi altında Müslüman kadınlar tam bir İslami hayat yaşayabileceklerdir.

يُرِيدُونَ لِيُطْفِؤُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ "Onlar ağızlarıyla Allah'ın nurunu söndürmek istiyorlar. Hâlbuki kâfirler istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır." [Saff 8]

Hizb-ut Tahrir Merkezi Medya Ofisi

kokludegisim.net

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yapyorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat