Suruç'ta patlama: 32 ölü


Suruç'ta patlama: 32 ölü

A+ |Normal |A-

Son güncelleme: 20 Temmuz 2015 Pazartesi 18:15


Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinin 11 Nisan Caddesi'nde Suruç Belediyesi'ne ait Amara Kültür Merkezi önündeki bahçede saat 11.45 sularında büyük bir patlama meydana geldi.

Küre Medya / Haber Merkezi
Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. Saldırıda çok sayıda yaralı var. Hayatını kaybedenlerin de olduğu belirtiliyor.

Yaralılar Suruç ve Şanlıurfa'daki hastanelere sevk edildi.

Güvenlik güçleri saldırı sonrası çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı.

Kobani'ye geçmek için dün İstanbul'dan Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine giden Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyesi 300 genç Amara Kültür Merkezi'nde konaklıyordu.

İçişleri Bakanlığı’ndan Açıklama: 27 Ölü

“İlk belirlemelere göre saldırıda 27 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Can kaybının artmasından endişe edilmektedir. Bölgedeki hastanelerde 100'e yakın yaralı vatandaşımızın tedavisine devam edilmektedir.”

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde gerçekleştirilen intihar saldırısında ölenlerin sayısı 31'e yükseldi.

100'ü aşkın da yaralı var. İçişleri Bakanlığı açıklamasına göre ölü sayısı artabilir. Şanlıurfa Valisi ise saldırının canlı bomba tarafından düzenlendiğini açıkladı.

 Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki intihar saldırısında 31 kişi hayatını kaybetti.

Patlama dün saat 11.45 sıralarında, Kobani'nin yeniden inşası için bölgeye gitmek üzere, Suruç'a gelen Sosyalist Gençlik Dernekleri Federsayonu üyesi grubun toplandığı Amara Kültür Merkezi'nin bahçesinde meydana geldi. 

Grubun yaptığı basın açıklaması yapacağı sırada, intihar saldırganı üzerindeki parça tesirli olduğu belirtilen bombayı patlattı. 

Patlamanın ardından olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye sevk edildi. Çıkan yangına itfaiye ekipleri müdahale etti.

Son yapılan açıklamaya göre, saldırıda ölenlerin sayısı 31'e yükseldi; 100'ü aşkın kişi de yaralı. 

CAN KAYBI ARTABİLİR

İçişleri Bakanlığı'ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, yaralı vatandaşların tedavisinin devam ettiği belirtilerek "Can kaybının artmasından endişe edilmektedir" denildi.

Açıklamada ayrıca, olayı incelemek için teknik ekibin de Suruç'a gönderildiği kaydedildi.

"CANLI BOMBA 18-19 YAŞLARINDA BİR KADIN OLABİLİR"

Eylemin IŞİD sempatizanı 18 yaşındaki bir kadın tarafından gerçekleştirildiği iddialar arasında.  

Canlı bomba iddiası resmi olarak da doğrulandı. Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük saldırının canlı bomba tarafından gerçekleştirildiğini açıkladı. Küçük, "Canlı bomba ama 18 yaşında mıdır? Yaşı nedir, ne değildir onu henüz ekiplerimiz, güvenlik güçlerimiz tespit için uğraşıyor. Olay çok taze. Kimdir, kimliği hedir, onun hakkında henüz bir bilgimiz yok" dedi.

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yapyorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat