Star medya'da şok operasyon


Star medya'da şok operasyon

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 24 Kasım 2014 Pazartesi 18:50


Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak, kurumdaki yeniden yapılanmayla ilgili basın açıklaması yaptı.

Küre Medya / Haber Merkezi
Ethem Sancak'ın sahibi olduğu Star Medya Grubu medyada deprem etkisi oluşturan bir operasyona imza attı.

3 YAYIN YÖNETMENİ GÖREVDEN ALINDI

Buna göre Star Medya Yayıncılık Grup Başkanı Mustafa Karaalioğlu, Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert ve Akşam gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ocaktan, bu akşam itibariyle bağlı bulundukları görevlere veda ettiler.

Konuyla ilgili Star Medya Grubu'ndan yapılan açıklamada görevden almalarla ilgili "Yeniden yapılanma süreci ve dönüşüm hamleleri" denildi.

OTORİTE KAVGASI MI YAŞANDI

Ethem Sancak ile uzun süredir gerginlik yaşadığı belirtilen Star Medya Grup Başkanı Mustafa Karaalioğlu, görevden alındı. İddialara göre Karaalioğlu'nun, grupta yaşanan gerginliklerden dolayı iki kez istifasını verdi ancak arabulucuların da devreye girmesiyle bu kararından vazgeçti. Sorunların tekrar başlaması üzerine Karaalioğlu'nun istifa restine karşılık olarak Ethem Sancak'ın erken davrandığı ve grup içerisinde yeniden yapılanma gerekçesiyle tüm genel yayın yönetmenlerini görevden alma kararı aldığı söyleniyor. Bu arada görevden almalarda Ethem Sancak'ın kardeşi Murat Sancak'ın etkili olduğu kaydedildi. Görevden alınan Star gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert'in, Murat Sancak ile gazetede tartıştığı ve her iki taraf arasında otorite kavgası yaşandığı kaydedildi.

STAR MEDYA'DAN AÇIKLAMA

İşte Star Medya adına Murat Sancak tarafından yapılan o açıklama:

YENİ DÖNEM VURGUSU

Star Medya Grubu hedefleri büyüyen, iddiası artan ve daha hızlı yol almak zorunda olan Türkiye’nin bu iddialı duruşuna ve hızına uyum sağlamak adına yeniden yapılanma kararı almıştır. Star Medya Grubu’nun tüm yayın organlarıyla daha etkili ve ticari anlamda da daha büyük hedefleri önüne koyan bir yeniden yapılanma sürecine hazırlanıyor olması yapısal bazı dönüşüm hamlelerini de beraberinde getirmektedir.

MEDYA GRUP BAŞKANI OLMAYACAK

Star Medya Grubu’nun bu yeniden yapılanma dönemi kapsamında gerçekleşen ilk büyük değişiklik, grubun yeni organizasyon şemasında Medya Grup Başkanı pozisyonunun artık devam ettirilmeyecek olmasıdır.

Uzunca bir süredir Star Medya Grubu Başkanı olarak Türkiye’nin yenilenmesi sürecine gerek gazetecilik gerekse de yöneticilik kimliği ile önemli katkılar sunan Sayın Mustafa Karaalioğlu’na şimdiye kadar yaptığı bu değerli katkılar nedeniyle teşekkürü bir borç bilirim.

Star Medya Grubu’nun Türkiye ile birlikte yenilenmesi, gelişip değişmesi sürecinde üstlendiği rol ile Sayın Mustafa Karaalioğlu medya grubumuzun tarihine geçmiş ve bu başarı öyküsünün sembol isimlerinden biri olmuştur.

KARAALİOĞLU YENİ TÜRKİYE'YE HİZMET EDECEK
Sayın Karaalioğlu’nun bundan sonraki yaşamında da Yeni Türkiye için hizmet etmeye devam edeceğine olan inancım tamdır.

Grubumuz bünyesinde gerçekleşen bu yeniden yapılanma süreci ile organizasyon modelimizde değişikliklerin olmasının yanı sıra bazı görev değişiklikleri de söz konusudur.

Medya grubumuz bünyesinde yer alan ve bu değişim sürecinin önemli bir markası olan gazetemiz Star’ın Genel Yayın Yönetmeni olan Sayın Yusuf Ziya Cömert’e de bugüne kadar gösterdiği başarılı yönetim anlayışı ve kıymetli yol arkadaşlığı için teşekkür ederim. Yeniden yapılanma sürecimizde Star Gazetesi’nin yeni Genel Yayın Yönetmeni daha ileriki bir dönemde belli olacaktır. Gazetemizin kısa zaman içerisinde belirlenecek olan yeni Genel Yayın Yönetmeni görevine başlayana kadar bu görev vekaleten sürdürülecektir.

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat