"Son yasa Ak Parti'de de rahatsızlığa yol açtı"


"Son yasa Ak Parti'de de rahatsızlığa yol açtı"

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 21 Kasım 2016 Pazartesi 13:22


'Cinsel istismarla ilgili düzenleme AK Parti'de rahatsızlığa yol açtı' Abdulkadir Selvi, AK Parti'nin cinsel istismar suçuyla ilgili düzenleme nedeniyle yaşanan krizi çözmek için arayışta olduğunu aktardı.

Küre Medya / Haber Merkezi
Selvi'nin yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

"Başbakan Binali Yıldırım bu sabah AK Partili kadın milletvekilleriyle bir araya geliyor. Toplantıya Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya da katılacak. Cinsel istismarla ilgili düzenleme AK Parti'de rahatsızlığa yol açtı. Kadın milletvekilleri kendilerine haber verilmeden böyle bir düzenleme yapıldığını belirterek, tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar'ın da kurucuları arasında yer aldığı AK Parti'ye yakın kadın kuruluşları ise sert açıklamalar yaparak, düzenlemeyi eleştirdi. Kadın milletvekillerinin WhatsApp yazışmalarında, mağduriyeti gidermek amacıyla hazırlanan teklifin tecavüz suçlarında yeni mağdurlar doğurabileceği kaygısını paylaştıkları öğrenildi. Başbakan Binali Yıldırım'ın ise,'Üzerinde mutabık kaldığımız şekli böyle değildi' dediği öğrenildi. Yıldırım'ın düzenleme yapılmasını istediği ifade edildi."

'EMİNE ERDOĞAN'I BİLGİLENDİRMİŞLER'

Cinsel suçlarla ilgili düzenleme üzerine AK Partili kadınlar, yasal sürece ağırlıklarını koydu. Özbekistan gezisi sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ulaşıp kaygılarını paylaşan AK Partili kadınların Emine Erdoğan'ı da bilgilendirdikleri öğrenildi.

Öte yandan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, cumartesi günü İstanbul'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar'ın da kurucuları arasında yer aldığı KADEM, TİKAD, KAGİDER, HAZAR Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği ile Hukukçular Derneği temsilcileriyle bir araya geldi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın yer aldığı toplantıya Sümeyye Erdoğan Bayraktar da katıldı. Görüşme talebinin Sivil toplum kuruluşlarından geldiği ve toplantıya 12 kişinin katıldığı öğrenildi. Cinsel istismar suçuyla ilgili düzenlemenin detaylı olarak ele alındığı toplantıda Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın, "Biz erken evlilik nedeniyle mağduriyet yaşayanların mağduriyetlerini gidermek istiyoruz. Niyetimiz bu. Tamamen mağduriyeti gidermek amacıyla hazırlanmış olan önergemizin doğru olduğuna inanıyoruz. Ama teklifiniz varsa bize iletin, değerlendirmeye açığız" diye konuştuğu öğrenildi.

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat