Sakallı Müslümanları İnternette bekleyen tehlike


Sakallı Müslümanları İnternette bekleyen tehlike

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 29 Temmuz 2015 Çarşamba 16:53


Günümüzün neredeyse her alanında yaygın olarak yediden 70'e herkesin kullandığı İnternet hayatımızın vazgeçilmez bir aracı haline gelmiş bulunmakta. Son yaşanan hadiselerden ötürü özellikle sakallı Müslümanların silahlı ögütlere hedef olarak gösterildiği bir gerçek.

Küre Medya / Haber Merkezi
Erkek Müslümanların dikkat etmesi gereken bazı hususlar

At izinin it izine karıştığı sanal bir ortamda Müslümanlar belirli bir kesim tarafından sürekli hedef haline getirilmek isteniyor.Müslümanların eskiden sosyal medya üzerinden düşüncelerini çok rahat bir şekilde paylaşırken şimdi bu rahatlığı bulamamaktadırlar.

Yaptıkları beğeni veya yorumlar o kişinin düşüncesinin ne olduğunu kısmi olarak ortaya koyduğu için, kötü niyetli kişiler sizi bazı silahlı örgütlere şikâyet ederek hedef tahtasına çok kolay bir şekilde koymaktadırlar.Sosyal medya üzerinden örgütlenen kişi ve silahlı örgütler özellikle profil resmini Müslümanların sevdiği şahıslarla donatarak sizlerle irtibata geçmeye çalışmaktadırlar.

Bu art niyetli kişiler Müslüman avına çıkarcasına bilgi almak için Müslümanlarla  irtibata girerek fikrini ve zikrini öğrenmeye çalışmakta, aldıkları bilgileri ya sosyal medya üzerinden yada birebir silahlı örgütlere vererek sizi kolay bir hedef haline getirmeye çalışmaktadırlar.Müslüman olmak, Sakallı veya İslami hassasiyeti olanlar hedef tahtasında

Bunun en bariz örneği ise sakallı veya İslami hassasiyeti bulunan Müslümanların IŞİD veya El Kaide bahanesiyle alınan resim veya bilgileri sosyal medya aracılığıyla paylaşılıp fişlendiği. Bu resim veya bilgilerin silahlı öğütlere ulaştırılarak Müslümanların hedef haline getirildiği son günlerde sıkça rastlanılan örneklerdir.


Bu tür olayları provakative etmek ve sosyal medyada yayılması ise Sol Örgüt destekli haber siteleri aracılığıyla yapılarak propaganda şeklinde okuyuculara sunulmaktadır.
 
Son zamanlarda silahlı öğütler, Türkiye’de kaosa zemini hazırlamak adına İslami kurum veya dernekleri savaş sahasına çekmek için İslami dernek veya kuruluşlara ait önemli kişilere suikast düzenlemekte. Bazı Müslümanlar kandan beslenen bu örgütler tarafından infaz edilerek veyahut dernekleri yakılarak hedef haline getirilmesiyle silahlı örgütlerce savaşın yeniden alevlenmesi istenmektedir.

At izinin it izine karıştığı sanal bir ortamda Müslümanların bu konuda sosyal medya üzerinden yapacakları en iyi korunma yolları


1.       Açılan hesaplarda tüm gizlilik ayarlarının kapatılması
2.       Gerçek isimlerin kullanılmaması
3.       Profil resimlerinde ilgisiz farklı bir resimler kullanılması
4.       Hesapta nerede çalıştığı bilgisinin bulunmaması
5.       İletişim bilgileri ve telefon numarasının bulunmaması
6.       Açık adres bilgilerinin değiştirmek veya kaldırmak
7.       Müslümanlara ait paylaştıkları resimleri veya videoları silmek
 
Bir diğer konu ise,
Bayan Müslümanların sosyal medya üzerinden masum bir şekilde paylaştıkları resimler veya videolar kötü niyetli kişilerce kopyalanarak uygunsuz sitelerde farklı amaçlarda kullanılmakta.

Bu yüzden bayanların hiçbir suretle kendisine veya yakınlarına ait hiçbir resim veya videoyu sosyal medya hesapları üzerinden paylaşmaması kendi açılarından daha iyi olacaktır.

Çünkü paylaşılan resimler kötü amaçlar için ponografi, kumar, arkadaşlık sitesi, evlilik sitesi gibi yerlerde kullanılmaktadır.

Bayanlar Facebook’tan tanımadıkları kişilerin davetini kabul etmemeli, Twitter’dan da profillerinin isteğe bağlı korumalı hesap olarak değiştirmeleri kendi açılarından daha güvenli olacaktır.

Kendini farklı ülkelerde bir savaşçı veya yakışıklı biri olarak tanıran art niyetli kişilerden uzak durmak.

Profil resmini savaşçıların veya yakışıklı kişilerin resimleriyle donatan art niyetli kişiler tanımadıkları bayanlara evlilik veya cihad bahanesiyle yakınlaşmak isteyerek bu bayanları kötü amellerine alet etmek istemektedirler.

Bayanlar kötü sonuçlarla karşılaşmamak için bundan en iyi korunma yolunu kendileriyle irtibata geçen bu kişilerden ivedi bir şekilde uzak durmak,  kendilerine herhangi bir şey yazmaması için acilen bu kişileri engellemesi gerekmektedir.

ISLAH HABER

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat