Ramazan-ı Şerif Mübarek olsun


Ramazan-ı Şerif Mübarek olsun

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 05 Haziran 2016 Pazar 20:04


Müslümanlar ittifak ile bu sene Ramazan'a aynı günde başlıyor. Suudi Arabistan'ın ve Endonezya'nın yaptığı açıklamayla Hilal'in gözüktüğü belirtildi. Yarın Ramazan'ın 1. günü... Rabbimiz mübarek kılsın.

Küre Medya / Haber Merkezi
Ramazan ayı, insanlara yol gösterici, doğrunun ve doğruyu eğriden ayırmanın açık delilleri olarak Kur'an'ın indirildiği aydır. Öyle ise sizden ramazan ayını idrak edenler onda oruç tutsun. Kim o anda hasta veya yolcu olursa (tutamadığı günler sayısınca) başka günlerde kaza etsin. Allah sizin için kolaylık ister, zorluk istemez. Bütün bunlar, sayıyı tamamlamanız ve size doğru yolu göstermesine karşılık, Allah'ı tazim etmeniz, şükretmeniz içindir. (Bakara Suresi 185)

Ey iman edenler! Allah'a karşı gelmekten sakınmanız için Oruç,sizden öncekilere farz kılındığı gibi,size de farz kılındı. (Bakara Suresi 183)

Tüm kardeşlerimizin Ramazanı mübarek olsun! Rabbimiz tüm Müslümanlara katından hayırlar, bereketler, azim ve kararlılık versin ve ellerimizi, yüreklerimizi ve seslerimizi birleştirsin! Rabbimiz tüm mazlum ve mustaz'afları Ramazanı layıkıyla değerlendirip, bayram sevincini layıkıyla yaşayanlardan kılsın! Ayaklarımızı sabit kılsın ve bizleri takva sahiplerine önderler eylesin!


Ramazan Fırsat Ayıdır
 
Bin aydan daha hayırlı bir geceyi içinde bulunduran ve ecri ölçülmeyecek kadar kıymetli oruç ibadetinin gerçekleştirildiği Ramazan ayı, inanç sahipleri için bir fırsattır.

Ramazan ayında yapılan ibadetler o aya mahsus, bayramın gelişiyle son bulan ibadetler olmamalıdır. Rabbimiz yılın 365 günü 24 saat sadece ona kuluk etmemmizi emretmektedir.

Ramazan eksikleri giderme ve yaşamı Alemlerin Rabbi olan Allah'a has kılmak için bir başlangıç olmalıdır.

Kuran'ın indirildiği Ramazan ayında Kuran'ı arapça metinle okumakla beraber, mealininde okunup anlaşılması gerekmektedir. Yatsı namazını kıldıktan sonra imsak vaktine kadar kılınma imkanı olan Teravih namazlarını cemaatle veya bireysel olarak kılabilirsiniz.

Yoksullar Unutulmamalı

İsrafın zirveye çıktığı lüks iftar sofralarından kaçınılmalı, iftar sofralarına yoksullar davet edilmelidir. Yapılan infaklarla yoksullarında rahat bir ay geçirmesi için yardımda bulunulmalıdır.

Oruçlunun Duası Makbul Dualardandır

İftara kadar ve iftar sofrasında yapacağınız dualar Allah katında en makbul dualardandır. Hem şahsımız hem de değer verdiklerimizi bu dualara katarak bir ibadet olan duayı eksik bırakmamalıyız.

Dualara Ümmetin Bütün Coğrafyalarını Katmalıyız

Bugün İslam coğrafyasının birçok yerinde zulüm, işgal ve katliamlar yaşanmaktadır.

Ümmet bilincimiz gereği iftar sofralarımızda edeceğimiz dualarda tüm kardeşlerimiz muhakak yer bulmalıdır.


Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat