PKK'nın saldırdığı evin sahibi:"Polisi aradık gelen olmadı"


PKK'nın saldırdığı evin sahibi:"Polisi aradık gelen olmadı"

A+ |Normal |A-

Son güncelleme: 27 Eylül 2015 Pazar 18:48


Dün gece PKK'liler tarafından evine uzun namlulu silahlar ve el yapımı patlayıcılarla saldırı düzenlenen aile reisi yaşananları anlattı.

Küre Medya / Haber Merkezi
Diyarbakır'ın merkez Sur ilçesinde HÜDA PAR üyesi bir ailenin ikamet ettiği eve PKK'liler tarafından uzun namlulu silahlar ve onlarca el yapımı patlayıcılarla saldırı düzenlendi. Yaklaşık 12 saat süren saldırıda evde mahsur kalan aile HÜDA PAR heyeti tarafından saat 11.30'sıralarında bulundukları evden çıkarıldı.

Dün gece saat 23.00 sıralarında başlayan ve yaklaşık 12 saat süren saldırıda, 10 kişinin yaşadığı evde mucize eseri can kaybı yaşanmadı. Saatlerce süren katliam girişimine polisin herhangi bir müdahalede bulunmaması ise dikkat çekti.

HÜDA PAR'ın girişimleri sonucu mahsur kaldıkları evden çıkarılan ailenin reisi Adem Bozkurt, sabaha kadar süren saldırıyı anlattı.

Evlerine uzun namlulu silahlar ve onlarca patlayıcıyla saldırıldığını belirten Bozkurt, şunları söyledi: “Ben işçi biriyim, erken saatlerde uyuyup erken saatlerde kalkarım. Uykudayken birden bomba sesiyle uyandım. O esnada ailem de avluda uyuyordu. Bunlar (PKK'liler) hepsi dama çıkmışlar, oğlum da onlara; ‘ne yapıyorsunuz orada, ayıptır aile burada uyuyor' deyince, onlar oğluma; ‘konuşma yoksa bu evi hava uçururuz' demişler ve ardından bomba atmışlar. Bu esnada ben uyandım. Bir baktım ki büyük bir hengâme var. Evimize silah sıkmaya başladılar.  Ardından 35-40 defa bomba attılar. Elhamdülillah Allah muhafaza etti, çocuklara bir şey olmadı.”

POPİSİ DEFALARCA ARADIK GELEN OLMADI

Bir muhabirin polisi aradınız mı soruna “aradık ama gelen olmadı” diyen Bozkurt, saldırı esnasında evde 10 kişi olduklarını söyledi.


Evde bulunanlardan R.B geceden bu yana yüzlerce kez polise telefon etmelerine rağmen polisin kendilerini dinlemediğini, telefonu yüzlerine kapattığını hatta zaman zaman telefonu dahi açmadıklarını söyledi.

R.B, “Niye kimse bize yardım etmiyor, kimse sesimizi duymuyor. Bu adamlar yine evin etrafına bir sürü silah ve bomba getirmeye başladılar. Belli ki yine saldıracaklar. Polis niye telefona bakmıyor? Anlamış değilim. Acaba polis ile anlaşmışlarda bizim mi haberimiz yok. Allah rızası için bize yardım edin.” diyerek yaşadıklarına adeta isyan etti.
Sözlerini yapılan saldırıya tepki göstererek son veren Bozkurt, “Evimize silahlarla ateş edip defalarca bomba attılar. Biz Müslümanız, gâvur değiliz. Yahudi, Hristiyan bile bunu yapmaz.” dedi.

Saldırıya uğrayan evin bulunduğu sokağın giriş ve çıkışlarına 4 ayrı hendek kazıldığı, sokak aralarına brandaların gerildiği ve kimi noktalarda da kum torbaları ve çöp konteynırlarından mevzi yapıldığı görüldü.

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yapyorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat