Peygamber Sevdalıları çağrısıyla bir milyon kişi toplandı


Peygamber Sevdalıları çağrısıyla bir milyon kişi toplandı

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 21 Nisan 2013 Pazar 18:17


Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bugün Diyarbakır Nevroz Alanı'nda düzenlenen kutlu doğum programına bir milyon kişi katıldı.

Küre Medya / Haber Merkezi
Hizbullah grubuna bağlı Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bugün Diyarbakır Nevroz Alanı'nda, kutlu doğum etkinliği gerçekleştirildi. 

Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa'nın (s.a.s) doğum yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen etkinliğe Diyarbakır ve çevresindeki illerden yaklaşık bir milyon kişi katıldı.

Çok sayıda sanatçının ve grubun ilahiler okumasıyla başlayan programda, Kur'an-ı Kerim ve mevlit okundu. Programa Irak, Suriye, İran ve Avrupa'dan dini grupların üye ve liderlerinin yanı sıra çok sayıda dernek ve sivil toplum kuruluşun yöneticisi katıldı.

Alanda'Merhamet ve Kılıç Peygamberi','Gönüllerin Nuru','Biz seni görmeden sevdik','Bu meydan bu halkın peygamber sevdalısı olduğunun ispatıdır','Müslüman Kürt halkının İslami ve insani haklarını garantilemeyen hiçbir çözümün geçerliliği ve başarı şansı yoktur','Peygamber sevdalıları yanlış hesapları bozacaktır' ve'Peygamber sevdalıları Ortadoğu'daki bütün diktatörleri alaşağı edecektir' şeklinde büyük pankartlar açıldı.

Programda daha önce Nevruz kutlamalarında kullanılan sahnenin üzerindeki'Demirci Kawa' ve diğer yazıların üzerinin'Tevhit' yazılarıyla kapatıldığı görüldü.

Mitingde sık sık tekbir sesleri yükselirken, Hz.Muhammed (sav) için salavatlar getirildi ve selamlar gönderidi. 

Etkinlikte ayrıca ilahi, ezgi, kaside ve marşlar söylendi.

GÖKTAŞ: PEYGAMBER SEVGİSİ, IRAK VE SURİYE'DE AKAN KANI DURDURACAKTIR

Doğru Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Göktaş, çözüm sürecinde Hz. Peygamber sevdalıların görüşünün alınmaması durumunda sürecin bir milimetre bile ilerlemeyeceğini söyledi. Göktaş, " Hz. Muhammed sevdalıların görüşü alınmadan bir milim ileri gidemeyeceksiniz, attığınız bütün adımları, başlattığınız bütün çözüm süreçlerini başlattığınız gibi kapatacaksınız. Okullarınızı derslerinizi bu sevdaya göre ayarlayın yoksa geri tepecektir." dedi.
Göktaş, Diyarbakır'daki peygamber sevgisinin Irak ve Suriye'de akan kanı durduracağını söyledi. Peygamber sevdasının önünde hiçbir şeyin duramayacağını belirten Göktaş, " Allah Resulüne karşı koyanlar alçakça kaybedecektir. Hz. Peygamber'e karşı savaşanlar bugün kaybetmiştir." şeklinde konuştu.
 

BDP'Lİ BELEDİYE'DEN BÜYÜK AYIP

BDP'li Diyarbakır Belediyesi ise etkinliği sabote etti. Belediye, araçlarıyla miting alanına gelen kişilerin araçlarını çekici ile çektirdi. Bunlarla yetinmeyen BDP'li belediye, miting alanında bulunan tuvaletlerin sularını kesti.


Diyarbakır'da Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından düzenlenen mitinge binlerce kişi katıldı. Nevruz Parkı'ndaki alanda yapılan programda okunan Kur'an ve ilahilere halk eşlik ediyor. Mitingde sık sık tekbir sesleri yükselirken Hz.Muhammed (sav) için salavatlar getiriliyor, selamlar gönderiliyor.

Ajanslar

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat