Özür Dileriz, Bu Evin Halkı Cennete Taşındı


Özür Dileriz, Bu Evin Halkı Cennete Taşındı

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 11 Temmuz 2014 Cuma 02:38


Gazze, yokluğu, yoksulluğu, mahpusluğu, iftar ve sahur sofralarında nereden ne zaman geleceği belli olmayan bombaların eşliğinde ramazanı solumaktalar....

Kemal Songür'ün kaleminden dökülenleri sizinle paylaşıyoruz.


Küre Medya / Haber Merkezi
Özür Dileriz, Bu Evin Halkı Cennete Taşındı

8 temmuz 2014 günü İsrail ordusunun düzenlediği operasyonda İslami Hareket'in liderlerinden Hafız Hamad'ın Gazze'deki evini yerle bir etti. Hamad ve ailesinden 6 kişi hayatını kaybetti. Komşuları saldırılarına karşı canlı kalkan olsa da İsrail askerlerini önleyemedi. Bugün ise komşuları Hamad'ın evinin duvarına anlamlı bir mesaj yazdı: "Bu evin halkı cennete taşındığı için siz misafirlerini karşılayamadı. Biz komşuları sizlerden özür diliyoruz"

    İsrail, Filistin'de ölü bulunan 3 Yahudi yerleşimciyi bahane ederek havadan, denizden ve karadan Gazze'ye saldırmaya devam ediyor. İsrail ordusu, dün İslami Hareketi'in komutanlarından Hafız Hamad'ın evini hedef almış ve Hamad da dahil tüm ailesini öldürmüştü. İsrail'in askerleri tarafından şehid edilen, Hafız Muhammed Hamad, 30 yaşındaydı. 23 yaşındaki karısı Seha Hamad, 62 yaşındaki annesi Fevziye Hamad, 26 yaşındaki kardeşi İbrahim Hamad, 46 yaşındaki abisi Mehdi Hamad ve 16 yaşındaki yeğeni Danya Hamad ile birlikte İsrail'in hedefi olan Hamad, İslami Hareketi'nin komutanlarından biriydi.

    Bu haber Gazze halkının ölüme/şehadete yüklediği anlamı özetlemektedir. Cenneti adeta arka sokakta gören ve taşınmaya benzeten bir bilincin sahibidir Gazzeliler. Çünkü Rablerinin vaadine hücrelerine kadar iman etmişler, şahid olarak yaşayanın ve bu duruşu ölümüne koruyanın akıbeti CENNETTİR. Ölüm ile iç içe yaşayan ve ölümün her an kapıda olduğu kabulünü/imanını hayatlarıyla/duruşlarıyla her daim ispatlayan yiğitlerin yaşadığı bir toprak parçasıdır Gazze!..

    Gazze, yokluğu, yoksulluğu, mahpusluğu, iftar ve sahur sofralarında nereden ne zaman geleceği belli olmayan bombaların eşliğinde ramazanı solumaktalar. İki gün önce Gazzedeki dostumuz/ağabeyimiz Mehmet Kaya'yı aradım ve yaşanan durumu sordum, durumun vehametini anlattıktan sonra imtihandayız tıpkı bizden önceki yaşayan müslümanlar gibi dedi ve ekledi, sizin imtihanlarınız bizden daha zordur diye düşünüyorum... Ben de Gazze’de yaşayan Müslümanların imtihanı nere bizim imtihanlarımız nere dedim. Adeta açık hava hapishanesinde ve dahası bombalar altında yaşayanların imtihanı ile bizlerin yaşadığı imtihanlar kıyaslanamaz diyerek Allah'ın yar ve yardımcıları olması duasıyla vedalaştım.

    İsrail'in yapıp ettiklerini anlatmaya kelimeler kifayet etmiyor, bu azgın alçaklar sürüsü Müslüman öldürmekten tarifsiz haz duymaktalar. Bunun için mazeret bulmaya tenezzül dahi etmemekteler. Onların bu cesaretinin kaynağı, insanlığını yitirmiş iki ayaklı mahlukların hüküm sürdüğü ve şimdilik at oynattığı ve de buna sessiz kalarak desteklerin sunulduğu ekserunnastır. Ayrıca, bu cesareti ümmetin "her yönüyle" savrulmuşluğundan almaktadırlar.

    Müslümanların yaşadıkları beldeleri İslami boyaya ve izzetli yönetime kavuşturarak kendi aralarında vahdeti oluşturabildikleri gün İsrail'in sonu gelecektir. Vahyin tarifiyle müslümanca bir izzet kuşanıldığı takdirde Allah'ın yardımının hemen yanı başlarında olduğunu görecekler ve yaşayacaklardır. Gücü ve kudreti sınırsız olan Allah'ın yardımını celbedecek Müslüman’ca bir akledişe ve hayatın tümünü kuşatan salih amellere ihtiyacımızın olduğu ortadadır. Kaadir olan Allah'ın yardımı buna bağlıdır. Dinine yardım edene yardım edeceğini vaad eden O'dur.

    Rasulullah'ın Uhud'da Hz Ömer'e müşriklere hitaben söylettiği şu cümleleri biz de siyonistlere tekrarlıyoruz. "sizin ölüleriniz cehennemde bizim ölülerimiz cennettedir"

    Rabbimiz, Gazzeli kardeşlerimizin yar ve yardımcısı olsun dularımızla.
     Kemal Songür  

Yukarı DönEtiketler:

Yorum yap yorum

Yorumlar

Yakup Döğer
12.07.2014 00:06

Allah şehadetlerini kabul etsin,bizlere de dirilmeyi nasip etsin.Söylenecek ne söz var ki bu durum karşısında...

Şeyh Ahmet Yasin, "Biz ümmetin adanmış kurbanlarıyız,bir öleceğiz ama ümmet dirilecek" diyordu.İnşaallah öyle olur.
Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat