Oy kullanmayana'kına yak' çağrısı


Oy kullanmayana'kına yak' çağrısı

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 09 Haziran 2015 Salı 15:48


AK Parti destekçisi İslamcılar, oy kullanmayan Müslümanlara sosyal medyada hakaret etti, hedef gösterdi

Küre Medya / Haber Merkezi
Türkiye'de ki islamcılar ekseriyetle AK Parti iktidarını destekliyor. Sadece oy atmakla yetinmeyen İslamcı yapılanmalar, gerçekleştirdikleri salon programları, bildiriler, köşe yazıları, TV programları ve din adamlarının yönlendirmesiyle seçim döneminde AK Parti için çalışma yaptılar.

Demokratik- Laik sistemde oy kullanmanın doğru olmadığına inanan Müslümanlar ise seçimlere katılmadı.

Kimi yapılanmalar demokratik-laik bir sistemde oy kullanmanın doğru olmadığını Türkiye toplumuna anlatırken kimi yapılar sadece sandığa gitmemeyi tercih ett.

Seçim çalışmalarının yaşandığı günlerde oy kullanmayan Müslümanları muhalefetle aynı cephede olmakla itham eden bazı İslamcılar, seçimde istediği sonucu alamayınca oy kullanmayan Müslümanları tekrar hedef gösterdi.

Kına yakın çağrısı

TV programcısı Adem Özköse sosyal medya hesabı twitterda yaptığı paylaşımda; "Kullanılmayan her oy HDP'nin barajı aşmasına yardımcı oluyor şu an. Milleti boykota çağıranlar kına yaksın" dedi.

Şenlikoğlu "hadi bayram edin"

Yazar Emine Şenlikoğlu'da oy kullanmayan Müslümanları eleştirip bayram yapın çağrısında bulundu.

Şenlikoğlu twitter hesabından; "Vayy, Müslüman eliyle darbe aldı Ak Parti, bayram etsinler. Ak Parti tek başına iktidar olmazsa, kardeşler sevinsin. HDP'ye çalıştılar, 5 ay sonra da erken seçim bekleyin. Ak partiye oy vermeyenler, hadi bayram edin, dev yürüyüşün önüne engel oldunuz, bundan sonra görelim ne kazandınız" diye tepki gösterdi.

Toplumca tanınmış kişilerin Müslümanları hedef tahtasına koymasıyla yazılanlara benzer sosyal medya hesaplarından çok sayıda hakaret içeren paylaşımlar yapıldı.

İnancını yerine getiren insanlara saygısızlık

'Kına yak' değimi toplumun genelince nereye yakıldığı aşikar. İslami ahlaktan yoksun, hedef gösteren bu açıklamalar Müslümanlar tarafından tepkiyle karşılandı.

Eleştiriler sağlıklı akılla yapılmıyor

Ak Parti'yi iktidarda tutma hırsıyla birçok ilke ve idellarini kaybeden İslamcıların, oy vermeyen Müslümanlara yönelik saldırgan tavrı akıl ve mantık dışı.

Onlarca yıldır seçimler katılmayan Müslümanlar, Ak parti'nin 2002'den beri artan oy olarlarında da pay sahibi değildi. Bir önce ki seçime göre AK partinin %8'lik oy kaybının inançları gereği oy kullanmayanlara kesilmesi aklende mantıklı değil.

İnançlara saygılı olun

Türkiye'de inançlarına saldırılmasından yakınan İslamcıların, bugün aynı dili oy kullanmayan insanlara kullanıyor. İnancına saygı isteyenler bazı İslamcılar, kendileri gibi düşünmeyen insanlarında inançlara saygı göstermiyor.

Hayder.org

Yukarı DönEtiketler:

Yorum yap yorum

Yorumlar

Kemal Songür
10.06.2015 00:57
herkes yerini/haddini bilsin deriz..
İki uç nokta burada da geçerli.
Birileri; ümmet/müslüman kaygısıyla Tayyip Erdoğan'ın desteklenmesi gerekir demekle yetinmeyip desteklemeyenleri ihanet ile suçlar..
Birileri de; din/ilke boyutuyla destek olunmaması gerekir demekle yetinmeyip destek verenleri rantiyecilikle suçlayıp tekfir eder.
Hatta yeni bir kavram üretenler vardır; ''halkı YUMUŞAK TEKFİR edelim'' (bunu söylerken de sırıtılmaktadır ve adeta tekfir etmekten özel zevk alınmaktadır, sonra Tayyib'e destek veren hoca/alim/önder kim varsa asıl şedid yaklaşım onlara gösterilmeli denilerek tümüyle BEL'AM ilan edilmektedir.
Her iki yaklaşımda yanlıştır, ne destek sunmayanları ihanet ile suçlamak ne de destek sunanları tekfir etmek, müslümanlar birbirlerini bu kadar kolay harcayıp şerefsizleri/kemalistleri/siyonistleri/conileri sevindirmemeli ve kendi ayaklarına sıkmamalıdırlar.
Oy vermeyen ve verilmesinin vebali olacağını dile getiren biri olarak ''kendilerince tevil ederek oy veren'' müslümanları tekfir etmekten Allah'a sığınmaktayım, tevile mebni oy verenlerin de hadlerini bilerek bizler gibi düşünenlere saygı duymalarını beklemekteyiz.
Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat