Obama’dan timsah gözyaşları


Obama’dan timsah gözyaşları

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 06 Ocak 2016 Çarşamba 00:34


Bütün haber kanallarında aynı ifade: "Obama bireysel silahlanma da acil adımlar atılmasını ifade ederken gözyaşlarını tutamadı.”

Küre Medya / Haber Merkezi
Bütün haber kanallarında aynı ifade: "Obama bireysel silahlanma da acil adımlar atılmasını ifade ederken gözyaşlarını tutamadı.”

Bugün basında yer alan ve istisnasız olarak aynı başlığın kullanıldığı bir haber gözümüze çarpıyor. Obama bireysel silahlanmaya için acil önlem çağrısı yaparken gözyaşlarını tutamadı. Başlık bütün haber kanallarında aynı, “Obama gazyaşlarını tutmadı” diye geçiyor.

Peki bu sağlıklı bir zihinle düşünüldüğünde bu gözyaşları samimi midir diye söylemeden edemiyor insan. Yeryüzünde yüz milyarlarca dolar silah ihracatı yapan bir ülke olarak ve yine yeryüzünde on milyonlarca insanın kanını canice dökmekten çekinmeyen bir ülkenin başkanının döktüğü gözyaşları ne kadar inandırıcıdır?


 

Uzun yıllar öncesini görmezden gelsek bile, sadece Irak’ta 2 milyon insanı canice katleden bir ABD Başkanı, döktüğü gözyaşlarında ne kadar samimi ve inandırıcıdır?

Afganistan’ı işgal ettiği sırada yüzbinlerce masumun öldürdüğü ve halen de insansız hava araçlarıyla, kadın, çocuk, yaşlı genç demeden öldürmete olan ve öldürmeye de deavm edeceğini alenen söyleyen bir sabıkalı, eli kanlı başkanın gözyaşlarına insanlık kanarmı?

Girdiği her yere özgürlük ve demokrasi adı altında, kan gözyaşı, dram, sürgün, sefalet götüren ve bunu da bilerek yapan bir ülkenin başkanı döktüğü timsah gözyaşlarıyla bizi aldatabilir mi?

Son dönemde girdiği Suriye’de en az 500 bin insanın ölümünden, 5 milyon insanın ülkesini terk etmesinden, 7 milyon insanın ülke içerisinde evsiz barksız kalmasından baş sorumlu olan bir üleknin başkanı, döktüğü timsah gözyaşlarıyla kimi kandırabilir?


 

Stratejisi, kan, gözyaşı, işgal ve sömürü üzerine kurulmuş bir ülkenin başkanı, sahtekarca döktüğü gözyaşlarıyla bütün dünyayı aldatabilir mi?

Tabi ki kendi ülkesi için gözyaşı akıtabilir, ağlayabilir, başka coğrafyalarda insanların sebepsizce öldürülmeleri, yurtlarından sürülmeleri, ırzlarına namuslarına tecavüz edilmeleri, yüzer yüzer katledilmeleri Obama için önemli değil. Obama için önemli olan kendi ülkesi ve kendi vatandaşları. Yeryüzünde yaşamak sadece onun ve onun gibilerin ülkesindeki insanların hakkı.


 

ABD ve onun gibi ülkeler, yeryüzünü ateşe veren ve ateşin karşısında yaktıklarına bakarak timsah gözyaşı dökenler, unuttuğunuz bir şey var, yaktığınız ateş bir gün sizin hanenizi de yakacak. Çünkü zulüm ile abad olunmaz.

Size dışarıdan birilerinin bir şey yapmasına gerek yok, sizin ken toplumunuz, kendi içinde kendi kendilerine bu ateşi yakacak. Bunun göstergesi, ABD’de her yıl 30 bin kişi silahlı saldırılarda hayatını kaybediyor. 

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat