Müslümanlar Aksa’ya destek için yönetimlerine baskı yapmalı


Müslümanlar Aksa’ya destek için yönetimlerine baskı yapmalı

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 03 Ağustos 2015 Pazartesi 15:51


Mescidi Aksa İmam Hatibi Şeyh İkrime Sabri, Müslüman halklardan, Mescidi Aksa’ya destek vermeleri ve gereken yardımlarda bulunmaları için harekete geçirmek amacıyla kendi rejimlerine baskı kurmalarını istedi.

Küre Medya / Haber Merkezi
Mescidi Aksa İmam Hatibi Şeyh İkrime Sabri, Müslüman halklardan, Mescidi Aksa’ya destek vermeleri ve gereken yardımlarda bulunmaları için harekete geçirmek amacıyla kendi rejimlerine baskı kurmalarını istedi.

Şeyh Sabri Siyonist işgalcilerin Mescidi Aksa’ya yönelik tecavüzlerini görmezden gelen Arap ve Filistin resmi tavrını sert bir dille eleştirerek, halkın Mescidi Aksa’ya destek için Cuma günü yaptığı çağrıyı ise takdirle karşıladıklarını söyledi.

Mescidi Aksa’ya destek ve son günlerde iyice artan Siyonist gaspçıların saldırılarını püskürtmek için her türlü baskı ve zorbalığa rağmen burada nöbet tutan ve namaz kılan Kudüslü murabıt kadınlarla dayanışmak için Cuma gününü (31 Temmuz) “Öfke Cuması” ilan eden Filistinli bazı çevreler, halktan katılım istediler.

Filistin Enformasyon Merkezi’ne konuşan Mescidi Aksa İmam Hatibi Şeyh İkrime Sabri, Kudüs ve Mescidi Aksa’nın korunması ve savunulması için İslam dünyasının topyekûn desteğine ihtiyaç olduğunu ifade etti.

Şeyh Sabri, sadece tepki, etkinlik ve öfkenin yeterli olmayacağını, Mescidi Aksa’yı Siyonistlerin tecavüzlerinden korumak amacıyla İslam ülkelerinin siyasi olarak harekete geçmelerini sağlamak için güçlü bir baskının kurulması gerektiğini söyledi.

Müslümanların Mescidi Aksa için ayağa kalkabileceğini umut ettiklerine dikkat çeken Şeyh Sabri “bunu yapamazlarsa biz onları mazur görürüz. Çünkü onlar özgürlüklerini ellerinden alan yöneticilerin baskısı altındadırlar” dedi.

Şeyh Sabri sözlerini şöyle sürdürdü: “Arap rejimlerinden, bütün Müslümanların malı ve hakkı olan Mescidi Aksa’yı savunmaları için halklarına özgürlüğü çok görmemelerini ve bunu yaşamalarına izin vermelerini istiyoruz. Mekke’deki Beytullah’ın ve Medine’deki Mescidi Nebevi’nin durumu ve konumu neyse, Mescidi Aksa’nın konumu da odur.”

Olup bitenler karşısında Filistin Yönetimi’nin takındığı tavırla ilgili bir soruya ise Şeyh Sabri şu cevabı verdi:

“Oslo İlkeler Anlaşması gereğince Kudüs meselesi ertelenmiş durumda. Kudüs ve Mescidi Aksa’ya yapılan saldırı, tecavüz ve baskılar konusunda Filistin Yönetimi’nden resmi bir tepki ve tavır görmedik.”

İslam dünyasındaki gelişmelerin sadece işgal rejimine yaradığına dikkat çeken Sabri şunları paylaştı:

“Arap ve İslam dünyasındaki çatışmalar ve ihtilaflar sadece işgal rejimine hizmet ediyor. Bu çatışma ve ihtilaflar, Siyonist rejime kirli planlarını hayata geçirmek, Mescidi Aksa’ya yönelik projelerini tamamlamak, Mescidi Aksa’yı savunma konusunda yalnız kalan Kudüslü vatandaşlara yönelik baskılarını artırmak ve iradelerini kırma çabalarını sürdürmek için kendisine altın bir fırsat sunuyor.”

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat