Müslüman öğrencilere saldırı Beyazıt'ta Protesto Edildi!


Müslüman öğrencilere saldırı Beyazıt'ta Protesto Edildi!

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 08 Aralık 2015 Salı 19:52


Üniversiteli Müslümanlar, sol-sosyalist çetelerin üniversitelerde kurmaya çalıştıkları baskı ve tahakküme karşı Beyazıt Meydanı’na indi ve sol faşizme geçit vermeyeceklerini ilan ettiler.

Küre Medya / Haber Merkezi
İslam’a olan düşmanlıklarıyla maruf sol-sosyalist grupların son haftalarda üniversitelerde Müslümanlara yönelik saldırılarını protesto etmek ve saldırılara uğrayan öğrencilerin yalnız olmadığını ifade etmek için Beyazıt Meydanı’nda toplanan Üniversiteli Müslümanlar, burada basın açıklaması yaptılar.

Özgür-Der Üniversite Gençliği, Medeniyet Derneği, Genç Öncüler, Genç Hareket ve Anadolu Öğrenci Birliği’nin yanı sıra pek çok üniversiteden öğrenci gruplarının katıldığı eylemde İTÜ’de cami talebi için bir araya gelen Müslümanlara yapılan saldırı ve Ankara’da Kur’an okumak için mescitte toplanan hanımların hakaretler eşliğinde engellenmesi lanetlendi.

“Üniversitelerdeki İslami mücadelemiz engellenemez!”, “Sol Faşizmine, Tahakkümüne ve Zorbalığına Karşı Müslümanlar Omuz Omuza!” pankartlarının açıldığı eylemde “Sol Saldırganlık Müslümanlar Karşısında Acziyetin İfadesidir”, “Rusya! Baasçı Çeteler Üniversitelerde de Zor Durumda Yetiş!”, “Müslüman Zulme Boyun Eğmez” dövizleri ve tevhid bayrakları taşındı.

Yüzlerce kişinin katıldığı eylem devam ederken alana yaklaşamayan bazı sol gruplar, ancak uzaktan havai fişek atmak suretiyle eylemi sabote etmeye çalışsa da Müslüman öğrencilerin kararlı duruşu sonucunda eylem devam etti.

Eylemin sunumunu yapan Mehmet Garip Tanyıldızı, sol saldırganlığın İslam’a ve Müslümanlara olan tahammülsüzlüğüne karşı Müslümanların İslami mücadelesinin engellenemeyeceğini ifade etti. Tanyıldızı, üniversitelerde sol grupların faşizan bir iktidar kurmak istediklerini ve herkese saldırdıklarını yaşanan örnekler üzerinden anlattı. Tanyıldızı, üniversitelerde estirilen bu teröre sessiz kalmayacaklarını belirtti.

Eylem tekbirler ve “İslami Hareket Engellenemez”, “Katil ABD İşbirlikçi PKK”, “Katil Rusya İşbirlikçi Kolektif,” “Üniversitede Şebbiha İstemiyoruz”, “Katil Esed İşbirlikçi Kollektif”, “Yaşasın İslami Mücadelemiz”, “Sosyal Faşist PKK Üniversiteden Defol” “Suriye Cihadı Onurumuzdur”, “Yaşasın Suriye Direnişimiz”, “İşbirlikçi Hainler Hesap Verecek”,  “Müslüman Zülme Boyun Eğmez” sloganlarıyla devam etti ve A.Yasin Kocamaz ortak basın açıklamasını okudu.

Grup Yürüyüş’ün de destek verdiği eylemde grubun solisti Mehmet Ali Aslan, üniversitelerde sol-sosyalist grupların kimseye siyaset yaptırmama tavrına dikkat çekerek yetimler için, muhacirler için açılan stantlara saldıran bu grupların hala medyada, dizi filmlerinde ve sinema filmlerinde haklı, cici çocuk, demokrat ve özgürlükçü olarak yansıtılmasındaki çelişkiye dikkat çekti. “Özgürlük Türküsü”nün hep bir ağızdan söylendiği eylem, “Üniversiteli Müslümanların” Beyazıt Meydanı’ndan Saraçhane Parkı’na yürümesiyle son buldu.

 Yukarı Dön

İlgili Videolar


Etiketler:

Yorum yap yorum

Yorumlar

Kemal Songür
08.12.2015 23:53
sol hep aynı sol..
Hep derim, sol-sosyalist-kemalist-faşist güruhlar İslam'a olan hınçlarından dolayı hep böğürmekteler ve bunu AK parti/Tayyip Erdoğan üzerinden yapmaktalar, çünkü onlar için İslamın ılımlısı radikali yoktur ve başörtülü verilen görüntü onların havlamaları için yeter sebeptir.
Bu güruh oradaki bacılarımıza saldırırken ağızlarıyla; tır-cumhurbaşkanı-ak parti-Işid-cihadçılar gibi bir dolu saçmalamalarda bulunmalarının nedeni işte budur.
Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat