Milli Gazeteden düşündüren sözler


Diyanet'i aratmadılar


Milli Gazeteden düşündüren sözler

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 28 Temmuz 2013 Pazar 01:50


Gazete bugünkü baskısında manşetten verdiği Mısır Haberlerinde şaşırtıcı bir olaya imza attı. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın büyük tepki toplayan Cuma Hutbesi'nin bir bölümünü alıntılamadan manşetine taşıyan Milli Gazete'nin bu davranışı Zalimlerin ve küfrün kardeş diye lanse edilmesi manası taşıyor.

Küre Medya / Haber Merkezi
Milli Gazete bugünkü sayısında hemen hemen tüm sayfalarını Mısır'da yaşanan olaylara ayırdı. 3 yıldır Suriye'de yaşanan zulme umarsız kalan Milli Görüş'ün Mısır meselesinde böyle aslan kesilmesi akıllara soru işaretleri getiriyor.

Diyanet'in son Cuma hutbesinde kullandığı, "Doğarken kulağımıza Allah-u Ekber nidaları okunuyor... Allah (C.C.)'ı yüceltirken kulun acziyetine vurgu yapıyoruz. Ancak Müslümanların bugün tekbir sesini hayal edemeyeceği yerler de var. Bağdat'ın sokaklarında, Şam'ın çıkmazlarında, Nil Nehri'nin kıyılarında Adeviyye'de kardeş kardeşi öldürürken Allah-u Ekber demesi ne hazindir..." bu sözlerin İslami camiada çektiği tepkiyi ummursamayan Milli Gazete aynı sözleri sütunlarına taşıdı.

Mısır'da, Suriye'de yaşanan dram ve Müslümanların tağut liderler ve ordular tarafından öldürülmesini kardeş kardeşi öldürüyor diye hutbesine alan ve tekbir getiren mücahidleri samimiyetsiz olmakla itham eden Diyanet'in bu sözlerine tepkiler henüz dinmemişken Milli Gazete'nin bu manşeti ayrı bir tartışma konusu oldu. Diyanetin hutbesinin cemaat-AKP savaşının açık bir tezahürü olduğu belliyken Milli Görüş'ün böyle bir şey yapması tepkilere neden oldu. İran ile olan iyi ilişkilerini bozmamak adına Suriye'ye adeta üç maymunu oynayan Milli Gazete'nin Mısır'a bu kadar alakalı olması ayrıca bir konu. Zalimlerle savaşan Müslümanları ve onları katleden kafirleri kardeş olarak yarıştırma çabasında bir yarış başladı adeta.

Yukarı Dön


Kim kardeş, hangi kardeş çatışması?Cuma günü hutbe olarak işlenen "Allah-u Ekber" konusuyla ilgili yazar Hamza Er'in geçtiğimiz yıllarda yazmış olduğu bir yazıyı Diyanetin korkunç mukayesesine cevap niteliği taşıdığı için yeniden hatırlatma ihtiyacı hissediyoruz.

Diyanetin Cuma hutbesinde rezaletLaik aklın islam algısını her seferinde yansıtan Diyanet skandal bir cuma hutbesine imza attı. Diyanet’in bugünkü “Tekbir” konulu Cuma hutbesinde kabul edilemez ifadeler yer aldı.

Diyanet'ten dev hizmet!!!Kuranın anlaşılması gibi bir çabalarının olmadığı daha çok Kuran'ın güzel kıraatli okunması için çalışmalar yapan Diyanet İşleri Başkanlığı yeni bir çalışma için kolları sıvamak üzere...

Etiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat