Meteoroloji'den sağanak uyarısı


Meteoroloji'den sağanak uyarısı

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 29 Nisan 2015 Çarşamba 12:03


İç ve doğu bölgelerinde hava sıcaklığı artmaya devam ederken öğleden sonra Ankara, Eskişehir, Çankırı, Sivas ve Kayseri ile Nevşehir'in doğu ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Küre Medya / Haber Merkezi
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra Marmara'nın kuzey ve doğusu, Batı ve Orta Karadeniz ile Ankara, Eskişehir, Çankırı, Sivas, Kayseri, Trabzon, Giresun ve Gümüşhane ile Nevşehir'in doğu ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
 
 
Hava sıcaklığı İç ve doğu bölgelerde artmaya devam ederken, batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle güney ve güneybatı, zamanla kuzeybatı kesimlerde doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinde İç Anadolu'da kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.
 
BÖLGELERDE HAVA DURUMU
 
MARMARA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra bölgenin kuzey ve doğu çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
EGE: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
 
AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
 
İÇ ANADOLU: Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, öğleden sonra Ankara, Eskişehir, Çankırı, Sivas ve Kayseri ile Nevşehir'in doğu ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; öğle saatlerinde bölge genelinde güney yönlerden kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.
 
BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Trabzon ve Gümüşhane çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
 
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
 
 
BAZI İLLERDE HAVA DURUMU
 
İSTANBUL: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(19)
 
ANKARA: Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, öğleden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (24)
 
İZMİR: Parçalı ve az bulutlu.(23)
 
ADANA: Az bulutlu ve açık zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu.(29)
 
ANTALYA: Az bulutlu ve açık zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu.(25)
 
KONYA: Parçalı bulutlu.(25)
 
TOKAT: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(28)
 
TRABZON: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde sağanak yağışlı.(26)
 
KARS: Parçalı bulutlu.(19)
 
DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık.(27)
 
ŞANLIURFA: Az bulutlu ve açık.(32)

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat