Mehmet Kaya:Gazze'de çamber iyice daraldı


Mehmet Kaya:Gazze'de çamber iyice daraldı

A+ |Normal |A-

Son güncelleme: 20 Ağustos 2016 Cumartesi 17:23


İHH Gazze sorumlusu Mehmet Kaya facebook sayfasından, işgalci İsrail ile yapılan anlaşma sonrası Gazze'deki çemberin iyice daraldığını dile getirdi.

Küre Medya / Haber Merkezi
İHH Gazze sorumlusu Mehmet Kaya facebook sayfasından, işgalci İsrail ile yapılan anlaşma sonrası Gazze'deki çemberin iyice daraldığını dile getirdi.

Mehmet Kaya facebook sayfasındaki paylaşımına, "Esselamün Aleyküm kıymetli dostlar, kardeşler. Bu yazacaklarımdan dolayı bana kızacaklar hakaret edecekler olabilir, ama ben yaşadığım ortamı anlatmaya çalışacağım." diye başlıyor Kaya daha sonra Gazze'ye gelen yardımlar hakkında bir gazetede yer alan asılsız habere de değinerek sitem eidyor.

Mehmet kaya'nın içimizi yakan paylaşımı şöyle:


Esselamün Aleyküm kıymetli dostlar, kardeşler. Bu yazacaklarımdan dolayı bana kızacaklar hakaret edecekler olabilir, ama ben yaşadığım ortamı anlatmaya çalışacağım.

Türkiye’den bir gazetecinin gemi yardımları ile alakalı haberinde aynen şu cümle vardır: “Ekmeğin dahi sayı ile girdiği Gazze’ye Trük yardım gemisi geldi.” Bir haber yaparken hiç olmazsa birkeç kişye sorsalar bu kadar absüret bir haber yapmazlardı.

GEÇİM SIKINTISI GAZZE'DE İŞ İMKANININ OLMAMASI

Yahudilerle anlaşmanın ilk sinyalinden beri Yahudiler Gazze’nin çemberini biraz daha daraltmaya başladı. Gazze’ye giren malzemelerin listesini biraz daha kısıtlamaya başladı. Yaklaşık 7 yıldır burada yaşıyorum, Gazze’nin günlük yaşantıda kullanacakları yeme içme ile alakalı pazarda hiç bir zaman eksik bir şey bulunmadı, ama bu malzemeleri alacak maddi güç olmadığı için geçim sıkıntısı çekiyorlardı. Bunun sebebi de Gazze’de iş imkanının olmaması, Yahudi teröristlerin burayı sürekli tehdit altında tutarak Gazze’nin gelişmesinin önünü kesmiş olmalarıdır.

İŞGALCİLER GAZZE'DEKİ İSLAMİ DİRENİŞİ KIRMANIN YOLLARINI ARIYOR

Gazze insanı genelde elinden iş gelen bir topluluktur. Batı’nın ve ABD’nin Gazze üzerinde en etkili çalışması, buraya sürekli gıda maddesi yardımı göndererek toplumu tembelleştirme ve dilenci haline getirmenin peşinde idi. Bunu İslam ülkelerinin desteği ile bir ölçüde başardı diyebiliriz. Gazze’deki şanlı İslami Direnişi bir şekilde kırmanın yollarını arayan Yahudiler, güçle yapamadıklarını, dostlarının eli ile yapmaya başladılar.

MECLİSTE BAŞÖRTÜLÜ BAYANIN TERÖRİSTLERLE OLAN ANLAŞMAYI SAVUNMASI ÇOK ACIDIR

Türkiye ile problemlerini istedikleri şekilde çözen Yahudiler, bundan sonraki aşamada neler yapar bekleyip göreceğiz. Mavi Marmara Şehitlerinin kanı üzerine anlaşma yapan Türkiye Meclisinde en acısı bir başörtülü bayanın Yahudi teröristlerle olan anlaşmayı savunması olmuştur. Erbakan Hoca’nın dizinin dibinde saatlerce siyonizm dersi alan, şuandaki muhafazakarlaşan Milletvekilleri demek ki Erbakan’ı anlamayı bırakın dinlememişler bile.

EN SON FERDİMİZ CAN VERENE KADAR MÜCADELEMİZ SÜRECEKTİR

Evet beyler, siyasiler meclistekiler, cemaatler ve STK’lar; hiçbir şeyden anlamzsını. Oturun oturduğınız yerde, yardım işinize bakın diyorsunuz ya, işte bizler İslami Mücadeleyi inandığımız günden beri sadece Allah rızası adına yapmaya çalışan Müslümanlarız. En son ferdimiz bu uğurda şehadet şerbetini içene kadar bu mücadele devam edecektir.. Ebu Zer’ce karşı koyduğumuzda değişme olmayacak, İmamı Azam’ca mücadelemiz haksızlığa karşı hakkı söyleyerek, sonunda zindanlar ve ölümde olsa devam edecektir inşallah.

MUHAFAZAKAR BEYFENDİLER BUNUN HESABINI ALLAH'A NASIL VERECEKLER?

Abdülhamit Hanı hatırlatmak isterim, belki de Osmanlı Hanedanlığı’nın yıkılmasına sebep olan, Hertzel’in teklifini kabul etmeyen o dönemin en zor ve borçlu günlerini yaşayan Abdülhamit, bir karış toğrağı dahi vermeden Hertzel’i kovmuştur. Bugün ise Mecliste alınan karar ile Yahudilerin başkenti Kudüs olduğunu resmileştiren muhafazakar beyefendiler bunun hesabını Allah’a nasıl verecekler?

ADI MÜSLÜMAN YÜZLERCE KALEM KIRILMIŞ YAZAMAZ OLMUŞ

Adı Müslüman yazarlar olarak anılan yüzlerce kalem kırılmış yazamaz olmuş, binlerce o gür sesli insanların sesi kısılmış konuşamaz olmuş. Sizler bu anlaşma karşısında susarken, yoksa sizin bildiğiniz bir hikmet mi var? Varsa söyleyin bu Müslümanlar da öğrensin. Diyelim ki bir hikmeti vardır susalım. Bizler işimize gelmeyen her şeyin altında bir hikmet ararız ya.

Müslümanların bunca silikliğine rağmen, birde Yahudilere bakalım. Kendi insanlarını sonuna kadar korumuş ve üstüne üstlük bu davadan kazançlı çıkmışlardır. Türkiye’de hiçbir şekilde dava açılamayacağı gibi, dünyanın bir bölgesinde dava açıldığında zarar görse bunu Türkiye ödeyecektir.

BU TOPRAKLAR ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞUNCAYA KADAR MÜCADELEMİZ SÜRECEK

Mavi Marmara Şehitlerinin yanında olmak, yolunda olmak ve Filistin’de bir Yahudi Devletini tanımadığımızı ve bu topraklar özgürlüğe kavuşana kadar mücadelmizin süreceğini Allah’tan niyaz ediyorum.

Allah’ım zalimlere mühletinin dolduğu gini bizlere göster inşallah.

Selam ve dua ile... GAZZE

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yapyorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat