Medya katliamı meşrulaştırdı


Reuters, AFP ve CNN'e göre katliam değil çatışma!


Medya katliamı meşrulaştırdı

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 15 Ağustos 2013 Perşembe 09:20


Reuters, AFP ve CNN'e göre katliam'İhvan ve askerler arasında yaşanan bir çatışma' olarak söylendi.

Küre Medya / Haber Merkezi
Katliamı'İhvan ve askerler arasında yaşanan bir çatışma' olarak veren Reuters, AFP ve CNN gibi Batılı medyanın Mısır'da iç savaşmak çıkarmayı düşünen Batılı ülkelerin planlarına hizmet edecek şekilde yayın yapması dikkat çekti. Gezi olaylarını manipüle eden yayınlarıyla dikkat çeken İngiliz Reuters ajansı olayı'Mısır ordusu meydanları açmaya çalışıyor' başlığı ile vererek katliamdan söz etmezken ölü sayısının 600'ü aştığı saatlerde bile 30 ölü olduğunu iddia etti.

GEZİCİ CNN YİNE AYNI


Gezi olayları sırasında Taksim'den'gerilla gazeteciliğine soyunan CNN'nin katliamı haber veren muhabiri ise,'Ordunun başka çaresi kalmamıştı' ifadesini kullandı. CNN'in Londra muhabiri de katliamı'demokrasiye geçiş' olarak değerlendirdi. İngiliz haber kanalları BBC ve SkyNews müdahaleyi'Mısır'daki çatışmalar' ortak başlığıyla duyurarak, Kahire'den çok sayıda ölüm haberinin geldiğini bildirdi. Fransız basını, yer yer'katliam' kelimesini de kullanırken, ünlü Le Monde gazetesi müdahaleyi,'Mursi yanlılarının tahliyesi kanlı başladı' başlığı ile duyurdu. Le Parisien gazetesi de,'Bazı göstericiler, polise ateş açtı' açıklamasına yer vererek olayı çaprıttı. Müslüman İtalyan Le Figaro ise, göstericilerin internetten yaptığı,'Bizi öldürmeyin. Biz İsrailli ya da terörist değiliz. Biz Mısırlı'yız' yönündeki çağrılarını da okurlarına aktardı.

İRAN VE İNGİLİZ BASINININ İŞBİRLİĞİ

İran medyası, ordunun müdahalesine geniş yer verdi. Fars haber ajansı'Taşa karşı kurşun yağmuru' başlığını kullandı. Mehr Haber Ajansı ise Sky News'i kaynak göstererek müdahaleyi, İngiliz kanallarını ağzıyla verdi. Mehr,'Kahire savaş alanına döndü','Müslüman Kardeşler'e mensup kişilerde silah ele geçirildi','Müslüman Kardeşler taraftarları bir askeri öldürdü','Müslüman Kardeşler taraftarları onlarca kiliseyi ateşe verdi' ifadelerini kullandı.

yenişafak

Yukarı Dön


Kanlı katillerin sözcüsü: Ulusal Kanal!Sisi zaliminin sözcüsü Ulusal kanal yine şaşırtmadı

Mısır halkına "meydanlara inin" çağrısıDünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi, Mısır halkına meydanlara inmeleri çağrısı yaptı.

İhvan: Allah yolunda cihad ediyoruzİhvan lideri "Biz burada koltuk için değil, Allah için cihad ediyoruz.” dedi.

17 yaşındaki kızını kaybeden İhvan liderinin isyanıMısır'da Hürriyet ve Adalet Partisi Genel Sekreteri Muhammed Beltaci'nin 17 yaşındaki kızı Esma Beltaci da katledildi.

Kalleşlerin suç ortaklarıBBC Türkçe Mısır'daki katliama operasyon dedi. İngiliz Basın Kuruluşu BBC Mısır'da yaşanan katliamı görmezden gelirken yanlı yayın yaptı. Bu arada Ezher şeyhi katliamı basından öğrenmiş!

Katliama Mısır'daki televizyon kanallarından destekMısır ordusuna ve Esed rejimine yakınlığıyla bilinen televizyon kanallarının yayınlarında propaganda içerikli yayınlar dikkati çekiyor.

Etiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat