Laik basından Ahmet Ağırakça’ya operasyonel haberler


Laik basından Ahmet Ağırakça’ya operasyonel haberler

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 27 Mart 2018 Salı 14:18


Odatv başta olmak üzere, laik basın son günlerde Artuklu Üniversite’si Rektörü Ahmet Ağırakça’ya çeşitli vesilelerle saldırmaya başladı.

Küre Medya / Haber Merkezi
Odatv'de yer alan haberine göre, Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, yayına hazırladığı ansiklopedideki ifadeler Meclis gündemine taşındı. CHP Milletvekili Dr. Ali Şeker, Prof. Dr. Ahmet Ağırakça'nın genel yönetim ve ilmi redaksiyonunu yaparak yayına hazırladığı, Şamil Yayıncılık tarafından yayınlanan 6 ciltlik Şamil İslam Ansiklopedisi'nde yer alan 'mürted' maddesine dikkat çekti.

Ansiklopedide mürted maddesi, "Kafirleri tekfir etmemek, kafirler hakkında şüpheye düşmek ve uydukları İslam dışı ideolojilerinin doğru olduğuna inanmak; anıt mezar ve ölülere tapınmak; Yahudilik, hristiyanlık, komünizm, kapitalizm, demokrasi, sosyal demokrasi vb. şirk düzenlerini doğrulamak" olarak ifade ediliyor. Maddenin devamında ise "Mürted'in cezası, eğer tevbe etmezse öldürülmektedir" deniliyor.

Odatv’nin gündeme taşıdığı bu ifadeler büyük bir art niyet taşımakta, İslami düşünce savunusunda olanların sindirilmesi ve gerekirse cezalandırılmasına yönelik bulunmaktadır.

Odatv’nin gündeme taşıdığı bu ifadeleri Ahmet Ağırakça söyledi mi bilmiyoruz, henüz konu hakkında kendisinden bir açıklama gelmedi. Lakin bu ifadeler bir suç ya da eziklik nedeni sayılamayacağı gibi, bir insanın doğru veya yanlış fikrini söyleyebilme hürriyeti içerisinde değerlendirilmelidir. Kaldı ki Ağırakça’nın bu yönde ifade ettikleri kendisinin düşüncesi olmaktan öte, geleneksel fıkhın tarihsel yorumu içerisinde yer almaktadır. Diyanetin yayınlamış olduğu İslam Ansiklopedisi’nin “Ridde” bahsinde konu enine-boyuna yazılmıştır.

Laik basının en çok zoruna giden yönlerden birisi de sanırız, Ağırakça’nın ifade ettiği söylenen; "Kafirleri tekfir etmemek, kafirler hakkında şüpheye düşmek ve uydukları İslam dışı ideolojilerinin doğru olduğuna inanmak; anıt mezar ve ölülere tapınmak; Yahudilik, Hristiyanlık, komünizm, kapitalizm, demokrasi, sosyal demokrasi vb. şirk düzenlerini doğrulamak" gibi sözler. Bu sözler İslam’ın alabildiğine sulandırılmaya çalışıldığı bir dönemde, laiklerin, Kemalistlerin, komünistlerin, kapitalistlerin, sosyal demokratların ve bilumum beşeri ideoloji taraftarlarının da kendilerini Müslüman olarak görmesinin yanlışlığına dikkat çektiği için, zorlarına gitmektedir.

Kanaatimizce asıl hedef ya da operasyon yapılmak istenen nokta, daha önce olduğu gibi ne Nurettin Yıldız ne Ahmet Ağırakça değil, asıl hedef bu şahıslar üzerinden İslam’a ve İslam Hukukunadır. Kendi inandıkları beşeri ideolojilerin yeryüzü ölçeğinde işledikleri sınırsız zulümleri ve katliamları görmek istemeyen laik kafalar, ne tuhaftır ki iman etmedikleri dinin hukukunu sorgulamaktalar.

Siz çağdaş kafalı kemalistler veya modernistler, sizler doğru ya da yanlış, İslam Hukukundan niye rahatsız oluyorsunuz ki? Hukuk doğrusuyla yanlışıyla Müslümanların hukuku, kemaliste, moderniste, laik zihniyete, sosyal demokrata ne oluyor ki operasyonel haberlerle ve her vesileyle saldırıyorsunuz?

Siz kendi hukukunuza bakın. İslami hukukunu rafa kaldırıp Batı hukukunu benimsemiş ve bu hukuka göre bir dünya kurmuşsunuz, kurduğunuz düzende artık “Kral çıplak” denen yere gelinmiş.

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat