Kuytul:"ABD ile birlikteliğin bedelini ödüyoruz"


Kuytul:"ABD ile birlikteliğin bedelini ödüyoruz"

A+ |Normal |A-

Son güncelleme: 24 Ekim 2015 Cumartesi 20:33


Furkan Vakfı kurucu başkanı Alparslan Kuytul, Ankara’daki patlamayı değerlendirdiği konuşmasında, dış politikada ABD ile birlikte hareket etmenin bedelinin ödendiğini belirtti.

Küre Medya / Haber Merkezi
Furkan Vakfı kurucu başkanı Alparslan Kuytul, Ankara'daki patlamayı değerlendirdiği konuşmasında, dış politikada ABD ile birlikte hareket etmenin bedelinin ödendiğini belirtti.

Alparslan Kuytul’un konuşmasında öne çıkan noktalar şöyle:

İnsanın, Allah katındaki değerini bilmeyen ve hesap gününü unutmuş gafillerin gerçekleştirdiği bu vahşi terörü lanetliyorum.

İç ve dış politikada yapılan yanlışlar düşmanlarımızın işini kolaylaştırmış ve ülke, teröre çok müsait bir hale gelmiştir.

Irak ve Suriye’de Amerika ile birlikte hareket etmenin, basiretsiz politikalarımızla istemeden de olsa milyonlarca insanın ölümünde hissemizin olmasının kefaretini ödüyoruz.

Savaş çığlıkları atmayı bırakıp, Irak’ta ve Suriye’de bizi tuzağa düşüren, özellikle Irak ve Suriye’yi terörist örgütler üretme laboratuvarına dönüştüren ve tüm bölgeyi teröre açık hale getiren Amerika ile olan ilişkilerimizi gözden geçirmeli, izlediğimiz iç ve dış politikayı değiştirme cesaretini gösterebilmeliyiz.

Bu olayların bu kadarla kalmayacağını, Irak ve Suriye’den sonra sırada Türkiye’nin olduğunu artık görmeliyiz.

Alparslan Kuytul'un ilgili videosu: 

Yukarı Dön

İlgili Videolar


Ankara'daki patlamayı nasıl değerlendiriyorsunuz? Patlamadan biraz sonra Demirtaş'ın olaydan devleti sorumlu tutması, katillikle suçlaması hakkında görüşünüz nedir?

Etiketler:

Yorum yapyorum

Yorumlar

Muradi
25.10.2015 04:16
İşbirlikçilik
Demokrasiyi bayrak edinenler bunun gereği olarak emperyalistler işbirliği yapmaktan da haz duyuyorlar. Yaptıkları yanlışlıkları kabul etmediklerine göre bunların doğru olduğuna inanıyorlar demektir.
Bir yönetimin ABD vs. emperyalistlerle ortaklıktan pişmanlık duymaması için mankurtlaşmış olması gerekir. Zihinsel olarak demokrasiye ikna edilenler de bir anlamda mankurtlaşmış sayılır.
Kemal Songür
24.10.2015 23:00
...
Kuytul hocaefendi hazretlerinin!
Ankara patlamasından sadece yarım saat sonra ''katil hükümettir'' açıklamasını yapan Demirtaş'a yönelik kullandığı ifadeler ne kadar da layt/yumuşak/yılışık olmuş; eğer Demirtaş'ın elinde bilgi varsa -ki olabilir- bilemiyorum, fakat elinde bilgi yoksa ve eğer zan ediyorsa ''ZAN günahtır'' ve kaçınmak gerekir'' diyerek olanca nezaketini!! gösterirken...
İş Tayyip Erdoğan'a geldiğinde; Suriye'de beşyüzbin insanın katledilmesinin sebebi, Irak'ı ve Suriye'yi bitiren/mahveden, İsrailin ekmeğine yağ sürerek Filistini tarihte olmadığı kadar yanlız bırakan ve de Filistine/Gazzeye zerrei miktar faydası olmayan, İsrail'i sevmeyen iki devlet başkanının (Esed'in ve Saddam'ın) yıkılmasına neden olan ve İsrail'i güvenli kılan, Mısır'ı mahveden ve ortadoğunun bu hale gelmesinin baş müsebbibi olan, dahası Işid belasının çıkmasına sebep olan Tayyip'dir/hükümettir demektedir.
Bu analizleri yapan hocaefendi hazretlerinin İstanbul'daki bir belediyenin salon vermemesi neticesinde (ki hangi belediye ise bunu şiddetle lanetliyorum) Ak partiye yönelik ''savaş istiyorsanız ben buna hazırım'' dediğini hatırlamaktayım, acaba diyorum Demirtaş'a yönelik yumuşak ve Tayyib'e yönelik haşin yaklaşımının arkasında bu neden de varmıdır?
Yorum yapyorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat