Kurtulmuş: "Keşke bu karenin içinde yer almasaydım"


Kurtulmuş: "Keşke bu karenin içinde yer almasaydım"

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 27 Haziran 2015 Cumartesi 01:48


Numan Kurtulmuş TİM tarafından Rıza Sarrafa verilen ödülü değerlendirdi.

Küre Medya / Haber Merkezi
Numan Kurtulmuş, "Ben o konuyla ilgili açıklama yaptım. 17-25 Aralık'la bir ilgisi yok. Açıklamamdan sonra parti içinden hiç kimseden tepki gelmedi. Mesaj yerine gitti. Bize haber verilmeden bir mizansen hazırlanıyor. O törenin o şekilde yapılması büyük bir hataydı. Sonuçta geçti. Benim ismim üzerinden kimsenin yorum yapmasını uygun bulmuyorum" dedi. 

Özel bir televizyon kanalında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Kurtulmuş koalisyon tartışmalarına da girdi. "Koalisyonda toto oynamayalım. Herkesin görüşleri alınacak" diyen Kurtulmuş, "ana çizgilerin belirlenmesi gerekir bu kalıcı olur. Basit bir pazarlık olursa, kısa süreli olur." diye konuştu.

Numan Kurtulmuş; ""Kime ödül vereceğimizi bilmiyorduk. Hayatımda hiç görmediğim yolda görsem tanır mıyım tanımaz mıyım bilmediğim isimle orada oldu bitti ile karşılaştık. Keşke töreni düzenleyenler bize daha önceden kime ödül vereceğimizi söyleselerdi Önceden bu isme ödül vereceğimi biliyor olsaydım o karenin içerisinde yer almak istemezdim. Bu fotoğrafın ortaya çıkması herhalde en çok bana rahatsızlık vermiştir. Keşke bu karenin içerisinde yer almasaydım." dedi.

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde, Türkiye İhracatçılar Meclisi TİM'de, 22. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları ödül töreni gerçekleştirildi. TİM'in, Mücevher sektöründeki ödülü Volgam Gıda Dış Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Reza Zarrab almıştı.

Reza Zarrab'ın mücevher sektöründe ödül aldığı törene ilişkin TİM'den de açıklama geldi.

TİM tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:
"Türkiye İhracatçılar Meclisimizin bugün gerçekleştirilen 22. Olağan Genel Kurulu'nda geleneğimiz olduğu üzere ödül töreni yapılmıştır. 2014 yılı ihracat verilerine göre Türkiye geneli ilk 10 firmanın yanı sıra, 26 farklı sektörde faaliyet gösteren ihracatçıların ilk üçüne başarı ödülleri verilmiş, bu şekilde toplam 78 ihracat ödülü sahibini bulmuştur.
 
Ödül alacak şirketler tamamen resmi kayıtlardaki ihracat performanslarına göre belirlenmektedir. Şirketler ise, adlarına ödül alacak kişileri kendileri bildirmektedir. Sahnede ödül veren Devlet protokolümüz ise kime ödül vereceklerini önceden bilmemektedir ve şirketlere ödül verme amacıyla protokol sırası gözetilerek 3.'ler, 2.'ler ve 1.'ler şeklinde devam eden akışa göre ödülleri takdim etmek üzere sahneye davet edilmektedirler.

Bugün de ödüller protokol konuklarımız tarafından bu teamüle uygun şekilde takdim edilmiştir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat