Küçük adamlar kime, niye saldırıyor?


Küçük adamlar kime, niye saldırıyor?

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 21 Nisan 2017 Cuma 16:52


Cem Küçük Mavi Marmara Direnişi katılımcılarına manyak ve şuursuz tepkiciler dedi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Mavi Marmara katılımcısı yazar Hamza Er, "Mavi Marmara yolcularına yapılan eleştiri üzerinden okuma yeterli olmaz. Asıl sorgulanması gereken, İslami Proje sahiplerini itibarsızlaştırma ve tasviye etme girişimleridir" dedi.

Küre Medya / Haber Merkezi
Cem Küçük ve Cemil Barlas gibi tiplerin referandum sonrasında Erdoğan ve hükümete, artık kimleri tasfiye etmesi gerektiğine dönük yeni bir yol haritası çizmeye çalıştığını belirten Hamza Er, ekranların ve köşelerin kendilerine açıldığı bu yapılanma içerisinden biri olan Cem Küçük'ün "Bu FETÖ kavgası gibi. Bu ilişki bitti, artık dikiş tutmaz. AK Parti'nin de radikal-siyasal İslamcılarla, Mavi Marmara'daki manyak tiplerle de, kafadan İsrail düşmanı, kafadan Batı düşman. Her şeye düşman garip garip tiplerle de yolların ayrılması lazım. Bu saatten sonra Tayyip Bey bunları yapacaktır diye tahmin ediyorum. İngiltere’yle, Amerika ile yoluna sokup biraz daha bu işlere bakmamız gerekli diye düşünüyorum." sözlerinin ağızdan kaçma olarak geçiştirilemeyeceğini vurguladı.

Cem Küçük'ün ABD, israil düşmanlığı yaparak yol almanın mümkün olamayacağı açıklamalarını "Siyonist israil yok oluncaya kadar Filistin İslami Direnişinin tarafındayız. Yerli siyonistlerin boyu Mavi Marmara Direnişine yetmez" diyerek eleştiren Yazar Hamza Er, daha sonra Küçük'ün özrü üzerine de şunları paylaştı:

"Cem Küçük Mavi Marmara Direnişi katılımcılarına manyak ve şuursuz tepkiciler dedi. Gelen baskılar üzerine de özür diledi.

Cem Küçük'ü özür dilemek zorunda bırakan mavi marmara saldırısı sonucunda geride kalan acılı, hüzünlü topluluktur. Yakınlarını kaybeden aileler ve acılar yaşamış gazilerdir. Onların alınabileceği "Manyak" sözüdür.

Yoksa Cem Küçük, içinden çıkardığı, dışa vurduğu sözlerini, deşifre olmuş düşüncelerini muhafaza etmektedir.

Asıl üzerinde durulması gereken, eleştiri hakeden bu yaklaşımıdır.

Cem Küçük, Erdoğan'ın ABD ile bağlarını kuvvetlendirerek işleri yoluna koymasını, çevresinde buna engel gibi görülen İslami düşünce ve proje sahiplerini tasviye etmesini açıkça önermektedir.

siyonist İsrail'e karşı olan, emperyalist politikalara itiraz eden, islamı bir model olarak gören kişi ve gruplarla yol almanın yanlışlığını Erdoğan'a, hükümete telkin etmektedir.

Cem Küçük'ün inandığı ve asıl sorgulanması gereken yönü budur.

Bizim Cem Küçük gibilere karşı eleştirimiz sadece sözlü bir hakaret için değildir. Cem Küçük, İslami model ve proje sahiplerine karşı bir taraftır. Hazmedemediği budur. Bunun gibilerle problemlerimiz zaten daimidir.

Bugünkü eleştiri sahipleri hükümetin çevresinden uzaklaştırılma riski ve karamsarığı ile değil, İslami kaygılar ve ilkeler doğrultusunda bir sorgulama gerçekleştirmelidir."

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat