Kılıçdaroğlu: Hz. Muhammed(s) şirke geçit vermedi


Kılıçdaroğlu: Hz. Muhammed(s) şirke geçit vermedi

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 14 Nisan 2013 Pazar 19:56


Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilen Kutlu Doğum Haftası programında konuşma yapan Kılıçdaroğlu, "Sevgili peygamberimiz, "Devlet malını çalanların cenaze namazını kıldırmadı." dedi.

Küre Medya / Haber Merkezi
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilen Kutlu Doğum Haftası programında konuşma yapan Kemal Kılıçdaroğlu,'devlet malı çalmadan, adalete' kadar çeşitli konulara değindi. Kılıçdaroğlu, tabanının telaşa girmesini engelleyen bir girişle konuşmasına başladı.

Peygamber'i(s) anma toplantısında Atatürk'e rahmet

Kılıçdaroğlunun, konuşmasının giriş kısmında CHP tabanını dikkate aldığı, onlara mesaj verdiği görüldü.

"Âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed'e ehl-i beytine, ashabına ve tüm Müslümanlara selam olsun. Bu vesile ile bu ülkeyi büyük zorluklarla kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi de rahmetle anıyorum."

Hz. Muhammed tevhid dininin peygamberi olarak şirkin açığına da gizlisine de geçit vermedi

Kemal Kılıçdaroğlu da Tevhid, şirk gibi kavramlarını cesurca kullanan liderlerdendi.

"Sevgili peygamberimiz en büyük zulüm olan şirki yıkmıştır. Dünya tarihinin en büyük inkılabını gerçekleştirmiştir. Allah’la kul arasına giren tüm batıl inançları bertaraf etmiştir. İslam yalnızca Allah’a tapan, yalnız Allah’tan dileyen yüce bir inanışı getirmiştir. İslam tevhidi, yani tek ilahlı inancı yerleştirmiştir. Diğer bir değimle İslam kula kulluğu aldırmıştır."

Küremedya

Yukarı DönEtiketler:

Yorum yap yorum

Yorumlar

Yahya Uslu
14.04.2013 20:57
selamun aleykum
Bu yılki devlet erkanının katılımı ile düzenlenen programı izleme fırsatım olmadı fakat 2 sene evvelki ki başbakanın da katılımı ile gerçekleştirilen anma gecesinde acılış konuşmasının şu sözler ile başladığını çok iyi hatırlıyorum;

'' Tüm konukları ulu önder gazi mustafa kemal atatürk ve onun silah arkadaşlarının aziz ruhları için 1 dakikalık saygı duruşu ve ardından istiklal marşına davet ediyorum''

Anma gecesi Hz.Muhammed Mustafa (a.s.) için idiyse başka mustafalar niye anılır diyicem ama o anılmazsa başkaları alınır yer yerinden oynar öyle ya..

Programa kuranı kerim ile başlayamayacak kadar cesaretsiz,hayatlarını şirk koşarak sürdüren insanlar Hz.Peygamberi anma programına bile şirk bulaştıracak kadar müsamahakar rahat ve genişlerdir.

Zatına hakkı ile iman edenlere iyiyi kötüden ayırd edebilme anlayışı bahşedeceğini (8/29) vaad eden rabbimize binlerce şükürler ve her türlü olumsuzluğa rağmen, tercihini Rabbine yapmış ve kararlı adımlarla Allah yolunda yürüyen tevhid erlerine dünyalar dolusu selâmlar olsun.

Son olarak yine sizinde haberleştirdiğiniz "Meyhane önünde helallik aldıran din hangi din" adlı haberde de anlaşıldığı gibi hırsızlık yapan mı dersiniz muhabet tellallığı yapan mı dersiniz,beynamaz olanları,Allah'ı acık ca inkar edenlerimi dersiniz vs. vs. gibi lerinin de cenaze namazlarının kıldırıldığı ortada dır vesselam....
Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat