Kaynarca'da vahşi cinayet


Kaynarca'da vahşi cinayet

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 07 Temmuz 2017 Cuma 14:24


Kaynarca Merkez Mahallesinde oturan Suriyeli mağdur 9 aylık hamile bir kadın ile 10 aylık çocuğu 2 kişi tarafından kaçırılarak Birlik köyü yakınlarında ormanlık alana götürüldü. İki şahıs, 9 aylık hamile kadına eziyet ederek çocuğuyla birlikte katletti.

Küre Medya / Haber Merkezi
Kaynarca Merkez Mahallesinde oturan Suriyeli mağdur 9 aylık hamile bir kadın ile 10 aylık çocuğu, iddialara göre 2 kişi tarafından kaçırılarak Birlik köyü yakınlarında ormanlık alana götürüldü. Yine iddialara göre iki şahıs, 9 aylık hamile kadına eziyet etti. Ardından da öldürdü. Kadınla birlikte kaçırılan 10 aylık çocuk da şahıslar tarafından boğularak öldürüldü. Kadının cesedi vatandaşlar tarafından bulunarak olay güvenlik güçlerine haber verildi. Yapılan incelemelerde kadının tecavüze uğradığı, ardından da çocuğu ile birlikte öldürüldükleri belirlendi.

Kaynarca ilçesinde bir tavuk çiftliğinde çalışan Halit Elrahmun, gece vardiyasından çıkarak Merkez Mahallesindeki evine gitti. Ancak Elrahmun, 9 aylık hamile eşi 20 yaşındaki Emani Elrahmun ile 10 aylık bebeği Halaf Elrahmun'u evde bulamadı. Eşi ve çocuğunu tüm aramalarına rağmen bulamayan Halit Elrahmun, polise giderek kayıp başvurusunda bulundu. Halit Elrahmun daha sonra çalıştığı tavuk çiftliğine gitti. Birlikte çalıştıkları arkadaşları Cemal B. (22) ile Birol K.'nin (34) işe gelmemesinden şüphelenen Elrahmun'un şikayeti üzerine Sakarya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları geniş çaplı araştırmalar sonrasında iki kişiyi yakalayarak gözaltına aldı.Şahıslar, sorgularında vahşeti itiraf etti. Cemal B. ile Birol K.'nin ifadelerinde, 9 aylık hamile Emani Elrahmun ile 10 aylık Halaf Elrahmun'u kaçırdıklarını ve Birlik köyü yakınlarındaki ormanlık alana götürdüklerini, burada genç kadına eziyet ettiklerini, ardından taş ve sopa ile vurarak öldüklerini itiraf ettiler. Şahıslar, daha sonra da 10 aylık bebeği, boğarak öldürdüklerini söylediler. İki şüphelinin, Halit Elrahmun'u da öldürmek istediklerini, ancak yakalandıklarını söyledikleri öğrenildi. Vahşi bir cinayete kurban giden 9 aylık hamile kadın ile 10 aylık bebeğinin cenazeleri ise, otopsi için adli tıp kurumuna gönderildi.

Kaynarca ilçesinde 9 aylık hamile kadına eziyet ettikten sonra yanındaki 10 aylık bebeğiyle birlikte kadını vahşice öldüren iki şahıs emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin geniş çaplı araştırması sonrasında yakalanan iki şahsın suçlarını itiraf etmesi üzerine, hamile Suriyeli kadın ve 10 aylık çocuğunun cesedi Topçu Mahallesi Dağyeniköyü civarında bulunan ormanlık alanda jandarma ekiplerince bulunmuştu. Yakalanan zanlılar, Sakarya Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki sorgularının ardından sağlık kontrolü için Yenikent Devlet Hastanesine daha sonra Kaynarca Adliyesine sevk edildiler.Sadece Sakarya’da değil yurt genelinde büyük üzüntüye sebep olan vahşetin ardından, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın Twitter adresinden öldürülen anne ile bebeğinin fotoğraflarını paylaştı.

Boynukalın yaptığı paylaşımlarda, herkesi cenaze namazına katılmaya çağırarak, “Anne dediğimiz; 20 yaşında ikinci çocuğuna hamile bir kızcağız, bebek ise sadece on aylık.. İnsanın kalbi kaldırmıyor, yüreği dayanmıyor. Yarın (cumartesi) Sakarya'da kılınacak cenaze namazı, yabancı düşmanlığına karşı duruşun sembol günü olmalı. Gitme imkânı olanların üzerine vebal. Hassasiyet bildirmekten daha fazlasını yapabiliriz. Ben yarın cenazede saf tutacağım inşallah. Cenaze, öğle namazına müteakiben Orhan Camii'nden kaldırılacak. Dostunu, STK’sını, gazetesini, teşkilatını alan gelsin Sakarya'ya. Bu önemli” ifadelerini kullandı.İLK GÖRÜNTÜLER:
Video Haber Kaynak: (Bizim Sakarya)

Yukarı Dön

İlgili Videolar


Etiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat