Kardeşlereli Derneği 2015-2016 seminer programı açıklandı


Kardeşlereli Derneği 2015-2016 seminer programı açıklandı

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 12 Kasım 2015 Perşembe 21:34


Balıkesir/Edremit’te faaliyet göstermekte olan Kardeşlereli Derneği’nin 2015-2016 seminer programı açıklandı.

Küre Medya / Haber Merkezi
Balıkesir/Edremit’te faaliyet göstermekte olan Kardeşlereli Derneği’nin 2015-2016 seminer programı açıklandı.

Her sezon değişik konularla konuklarını ağırlayan Kardeşlereli Derneği bu sezonda aylık seminerlerini programladı. Dernek merkezinde halka açık olarak yapılan seminerler, müdavimleri için heyecanla bekleniyor.

İlk seminerini 14 Kasım 2015 Cumartesi gerçekleştirecek olan Kardeşlereli Derneği’nin konuğu Sayın Kürşat Atalar olacak. Kürşat Atalar’ın sunum konusu Müslümanlar açısından büyük önem arz eden bir konu olarak göze çarpıyor. Atalar, “Ulus Devletlerde ümmet kimliğine dönüş” başlıklı bir seminer verecek. Irkçılığın kasıp kavurduğu bir dünyada, Atalar’ın konusu ümmet kavramını yeniden düşünmek için bir vesile olabilir.

12 Aralık 2015 Cumartesi günü Sayın Ömer Yağcı, “İman ve Amel Bütünlüğü” üzerine bir seminer gerçekleştirecek. Müslümanım diyenlerin sadece iman etmekle kurtulabileceği kanaatinin yaygın olduğu bir dönemde, Ömer Yağcı’nın konusu da günümde önemli bir yer tutuyor.

9 Ocak 2016 Cumartesi günü Sayın Sevgi Bekki, hanımlara yönelik “Dünya ve Ahiret Dengesi” üzerine bir sunum gerçekleştirecek. Emanetçilik bilincinden sıyrılıp dünyaya sahiplenme duygusunun zirve yaptığı ve dünyevileşmenin alabildiğine yükseldiği günümüzde dikkat çeken bir sunum olacak.

13 Şubat 2016 Cumartesi günü Sayın Kemal Songür, “İlk inen ayetlerde Müslümanın yol haritası” nı, Kur’an ışığında ifade edecek. Müslümanların hayat kitabı olan Kur’an, inen ilk ayetleriyle birlikte Müslümanlara bir yol haritası çizmekte, Resulün örnekliğinde hayatı nasıl yaşayacaklarını belirtmektedir.

12 Mart 2016 Cumartesi Sayın Murat Kurtuldu, “Kur’an Işığında Kur’an” konulu bir sunum gerçekleştirecek. Kur’anı en güzel tanımlayan yine Kur’an’ın kendisidir. Bu sebeple Kurtuldu, Kur’an’dan bakarak Kur’anı ifade etmeye çalışacak.

9 Nisan 2016 Cumartesi Sayın Hüseyin Bülbül, "Kur'an Sünnet İlişkisi" İktibas yazarlarından sayın Hüseyin Bülbül, günümüzde  anlama noktasındaönemli bir sorun halini alan Kur'an ve Sünnet ilişkisini anlatacak.

23 Nsian 2016 Sayın Hüseyin Alan “Vahyin Gölgesinde Peygamber Tasavvuru” konusunu işleyecek. Siyer araştırmacısı olan Sayın Alan, Müslüman zihinlerde birçok peygamber anlayışının olduğu zaman diliminde, vahye göre peygamber tasavvurunun tanımını yapacak.

7 Mayıs 2016 Cumartesi Sayın Abdullah Pamuk- "Müslümanların Duruş Sorunları" İktibas yazarlarından Sayın Abdullah Pamuk, Müslümanların duruş sorunlarıyla ilgili güncel değinmelerde bulunacak.

Son olarak da, 21 Mayıs Cumartesi günü Hamza Akdeniz, “Ümmet Bilincini Kuşanmak” diyecek. Sayın Akdeniz, fırkalaşmanın ve bireyselleşmenin hat safhaya vardığı İslam Aleminde, ümmet bilincini yeniden kuşanmanın önemini gündem edecek.
Yukarı DönEtiketler:

Yorum yap yorum

Yorumlar

Hamza Er
17.11.2015 12:02
Hayırlı olsun
Edremitli kardeşlerimi tebrik ederim.

Rabbim çalışmalarını bereketlendirsin ve seslerini güçlendirsin inşallah...
Kemal Songür
15.11.2015 15:56
selam ile..
Hayırlı, hayır üreten, bereketli davet çalışmalarıyla ses veren, ümmetçi duruşlarla zalimlere korku salan çalışmalarınızın artarak devam etmesi duasıyla. Kardeşlereli derneğine kardeşlerinden selamlar.
Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat