Karagül: "Olanlardan ABD Yönetimi sorumludur"


Karagül: "Olanlardan ABD Yönetimi sorumludur"

A+ |Normal |A-

Son güncelleme: 21 Temmuz 2016 Perşembe 17:52


Yeni Şafak yazarı İbrahim Karagül, 15 Temmuz darbe girişiminin ABD Yönetimi ve onun istihbaratının işi olduğunu ifade ediyor.

Küre Medya / Haber Merkezi
Yeni Şafak yazarı İbrahim Karagül, 15 Temmuz darbe girişiminin ABD Yönetimi ve onun istihbaratının işi olduğunu ifade ediyor.

 Karagül yazısında,"ABD'nin koruduğu ve yönettiği, karargahı ABD'de bulunan Gülen terör örgütü, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kendi denetiminde olan bölümünü harekete geçirerek insanları kurşuna dizmiş, katliam yapmış, bu ülkede iç savaş çıkarmaya yeltenmiştir. Bütün bunlardan ABD istihbaratı ve ABD yönetimi sorumludur" diye belirtiyor.

İbrahim Karagül'ün ilgili yazısı:

İbrahim Karagül / ABD'nin teröristleri Türkiye'ye saldırıyor

Ne dedim ben?
ABD yönetimi doğrudan bu darbe girişiminden sorumludur” dedim.

“ABD yönetimi Türkiye'nin sembollerine yönelik saldırılardan sorumludur” dedim.

Milletin meclisi, ABD'nin koruduğu ve yönettiği bir terör örgütü tarafından bombalanmıştır, ABD bundan sorumludur” dedim.

Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD istihbaratının koruduğu ve yönettiği bir örgüt tarafından öldürülmek istenmiştir. Erdoğan'ı Marmaris'te öldürmeye dönük girişim bu örgüte ihale edilmiş. ABD yönetimi Erdoğan'ı öldürmeye çalışmıştır” dedim.

ABD'nin koruduğu ve yönettiği, karargahı ABD'de bulunan Gülen terör örgütü, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kendi denetiminde olan bölümünü harekete geçirerek insanları kurşuna dizmiş, katliam yapmış, bu ülkede iç savaş çıkarmaya yeltenmiştir. Bütün bunlardan ABD istihbaratı ve ABD yönetimi sorumludur” dedim.

16 Temmuz'da alkış tutacaktınız

Yanlış mı? Hangisi yanlış?

Hadi çıkın, “bu çirkin bir iddia” ifadesi dışında bir şey söyleyin. Beraber konuşalım, tartışalım, iddialaşalım.

Çok kızmışlar.. ABD Büyükelçisi John Bass, yalanlama dışında bir şey söylesin. Öyle diplomatik ezberler dışında hiçbir şey söyleyemeyeceğini zaten biliyorum. Bu yüzden ben söyleyeyim.

Evet, ABD yönetimi doğrudan bu darbe teşebbüsünün içindedir. Başarılı olacağına inanıyorlardı. Türkiye, doğrudan onların yönettikleri bir örgütün, TSK içindeki uzantıları tarafından ele geçirilecek, doğal olarak ABD tarafından ele geçirilmiş olacaktı.

Erdoğan tasfiye edilecek, ekibi tasfiye edilecek, bugün Türkiye'yi yöneten o akıl tasfiye edilecek, onlara göre dünya Erdoğan'dan kurtarılmış olacaktı. Sadece ABD yönetimi değil, Avrupa ülkeleri, toptan Batı basını 16 Temmuz'da darbecilere alkış tutacaktı.


YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ >>>>>

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yapyorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat