İstanbul Gazze için tek yürek


İstanbul Gazze için tek yürek

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 19 Temmuz 2014 Cumartesi 11:11


Köklü Değişim dergisinin bir haftadır çağrısını yaptığı "Gazze için toplanıyoruz" yürüyüşü İstanbul Fatih'te gerçekleşti. Etkinliğe birçok sivil toplum kuruluşu ve yazarlar destek verdi.

Küre Medya / Haber Merkezi
Köklü Değişim Dergisinin düzenlediği protesto eylemine İstanbul halkı yoğun katılım gerçekleştirdi.

Fatih Camii’nde kılınan Cuma namazı sonrasında Fevzipaşa Caddesinden saraçhane parkına yürüyen Müslümanlar Amerika ve Yahudi varlığı İsrail’e lanet okudu. Eyleme Yeni Akit Gazetesi yazarı Ahmet Varol ve Milat Gazetesi yazarı Hamza Er'de destek verdiler.

“Şehidlerin Hesabı Sorulacak! Şehidlerin Kanı İsrail’i Boğacak!”,  “Gazze Siyonist Katillere Mezar Olacak! Yaşasın Filistin İslami Direnişimiz!”, “Gazze, Ümmetin İftiharı, Suskun Dünyanın Utancıdır!”, “İki Devletli Çözüme Hayır, Filistin İçin Çözüm Tek Devlet!”, “Emperyalizm Yenilecek, İslami Direniş Kazanacak!”, “Müslüman Zulme Boyun Eğmez!” yazılı pankartlar açılırken “Katiller Vahşette Yarışıyor!”, “Gazze Seninleyiz!”, “Siyonizm Yenilecek, İslami Direniş Kazanacak!” yazılı dövizler ile Filistin, HAMAS ve Tevhid bayrakları taşındı.

Saraçhane parkında yapılan protesto eyleminde  Köklü Değişim Dergisi Yazarı / İstanbul Temsilcisi Mahmut KAR dışında Özgür-der Başkanı Rıdvan KAYA'da bir konuşma yaptı.

Rıdvan Kaya yaptığı konuşmada İsrail diye bir devletin bir Siyonist çetenin Müslümanlar tarafından tanınmadığını ve tanınamayacağını belirtti. Siyonist çeteye ses çıkarmayarak ona destek sağlayan yöneticileri kınayan Kaya bunun yanında katliamlara ortak olan, açıktan destek veren uluslararası kurum ve kuruluşlar ile işbirlikçi yöneticileri lanetledi.

 Mahmut Kar'ın okuduğuBasın Açıklaması Müslümanların tekbir ve tevhid sesleri ile ara ara kesildi.

Basın açıklamasında ABD ve Yahudi Varlığı İsrail’e lanet okunurken İslam beldelerindeki yöneticilerin cılız kınama açıklamaları Müslümanlara şikayet edildi.
Basın açıklamasından kısa bir bölüm:  Ey Müslümanlar! Biz, bu saldırılara karşı suspus olanları kınıyoruz! Yağmayacağı kesin olan, ama gürlemekten dahi aciz kalanları kınıyoruz! Söz üretip somut adımlar atmayanları kınıyoruz! Ordularını kışlalarda tutarak terörist İsrail’in kalbine korku salamayan korkakları kınıyoruz! Müslüman kanı bulaşmış kâfirlerin kanlı ellerini tutanları kınıyoruz! Mavi Marmara şehitlerini üç-beş kuruş tazminata satanları kınıyoruz. Müslümanların ilk kıblesi ve kutsalı olan Aksayı işgal ettiği halde Yahudi ile istihbarat antlaşması yapanları kınıyoruz! Askeri ve ekonomik anlaşmaları iptal etmeyenleri kınıyoruz! Yahudi varlığı İsrail’in Büyükelçi ve konsoloslarını hala ülkesinde barındıran ümmetin başındaki yöneticileri kınıyoruz. Filistin’i istismar ederek seçim malzemesi yapan ancak siyonist Yahudi varlığına haddini bildirmeyen yöneticileri kınıyoruz!Basın Açıklamasının tam metni:

Sayın Basın Mensupları, Kıymetli Müslümanlar…

Bir Ramazan ayında daha yine terörist devlet İsrail, tonlarca füze ve bombalarla Gazze’deki kardeşlerimize karşı vahşice bir saldırı başlattı. Bu çıbanbaşı; Masum insanları, çocukları, kadınları, top yekûn aileleri, camileri, hastaneleri ve okulları vuruyor, katlediyor. Öyle ki bu terörist devletin zulmü karada, denizde hatta havada ki tüm canlı ve cansızlara kadar ulaştı.

Tüm bu saldırılara rağmen ümmetin başındaki yöneticilerin çoğu, her zamanki gibi ABD, Batı ve Yahudilere şirin görünmeye ve ölüm sessizliğine devam ediyor. Ölüm orucunu bozan yöneticiler ise bildik kınama açıklamalarını tekrarlamaktan bıkmadılar. Bugün yaptıkları açıklamaların öncekilerden farkı, daha sert bir üslup ile Yahudi varlığını kınamalarıdır. Filistin yönetimi lideri Mahmut Abbas'ın ihanetini ise artık bilmeyen kalmadı.

Müslüman beldelerin başındaki yöneticilerin en büyük zaferi, BM ve Batı’yı yardıma çağırmak oldu. Onlar, ABD ve BM’ye adeta yalvararak Yahudi varlığını ateşkes imzalamaya ikna etmeyi zafer sanıyorlar. Tüm bu hummalı çalışmalardan sonra terörist devlet ABD'nin eli kanlı Dışişleri bakanı John Kerry, Mısır katili Sisi’yi ateşkes için arabulucu yaptı. ABD’nin malum senaryosu, Mısırın arabuluculuğu ile ateşkes imzalatmak ve böylece ABD uşağı katil Sisi’yi kahraman yapmaktı. Ancak görünen o ki, kana doymayan terörist devlet İsrail, ateşkes anlaşmasına rağmen Gazzeyi kara harekatı ile vurmaya devam ediyor. ABD, İsrail ve Sisi katillerinin anlaşmaya sadakatlerini bir kez daha tüm dünya görmüş oldu. Bu cani varlık için ateşkes, savaş arası verilmiş mola gibi. İstediğinde molayı bitiriyor ve yine katletmeye devam ediyor.

Sayın Basın Mensupları ve Kıymetli Müslümanlar

Dünyanın ve işbirlikçi tüm yöneticilerin bu sessizliğine rağmen Endonezya’dan Fas’a kadar dünyanın her yerinden Müslümanlar harekete geçtiler. Yürüyüşler, mitingler, yardımlar ve dualarıyla Gazze'deki Müslümanlarla kardeş ve ümmet olduklarını bir kez daha gösterdiler.

Ey Müslümanlar; Filistin, İslâmî beldelerden bir parçadır. Filistin, Müslümanların ilk kıblegahıdır! Filistin,  İsrâ’nın sonu ve Miraç’ın başlangıcıdır! Filistin, İslam ümmetinin kanayan yarası ve acilen çözülmesi gereken ölüm-kalım meselesidir. Ve Filistin Kıyamet Günü’ne kadar Müslümanların hakkıdır.

Ey Müslümanlar; Biz gasıp Yahudi varlığı İsrail’i kınamıyoruz. Çünkü Yahudiler, Nebîlerin katilleri ve Müslümanların en azılı düşmanlarıdır. "İsrail" denen çibanbaşı 1948’den bu yana katliam yapmayı adet edinmiştir. Onlar Filistin topraklarında olduğu müddetçe bu katliamlar devam edecektir. Filistin meselesinin tek çözümü Yahudi varlığını Mübarek aksa topraklarından çıkarmak ve bu sözde devleti kökünden kazımaktır. Bunun dışındaki tüm çözüm planları Filistin meselesini köklü çözümünden maksatlı saptırma ve beyhude çabadır.

Ey Müslümanlar! Biz, bu saldırılara karşı suspus olanları kınıyoruz! Yağmayacağı kesin olan, ama gürlemekten dahi aciz kalanları kınıyoruz! Söz üretip somut adımlar atmayanları kınıyoruz! Ordularını kışlalarda tutarak terörist İsrail’in kalbine korku salamayan korkakları kınıyoruz! Müslüman kanı bulaşmış kâfirlerin kanlı ellerini tutanları kınıyoruz! Mavi Marmara şehitlerini üç-beş kuruş tazminata satanları kınıyoruz. Müslümanların ilk kıblesi ve kutsalı olan Aksayı işgal ettiği halde Yahudi ile istihbarat antlaşması yapanları kınıyoruz! Askeri ve ekonomik anlaşmaları iptal etmeyenleri kınıyoruz! Yahudi varlığı İsrail’in Büyükelçi ve konsoloslarını hala ülkesinde barındıran ümmetin başındaki yöneticileri kınıyoruz. Filistin’i istismar ederek seçim malzemesi yapan ancak siyonist Yahudi varlığına haddini bildirmeyen yöneticileri kınıyoruz!

Ey Müslümanların başındaki yöneticiler! Yahudiler ile imzalanan tüm hıyanet anlaşmalarını iptal edin. İsrail ile ilişkileri durdurun ve onlara hadlerini bildirecek orduları harekete geçirin. Yahudi varlığının elçilerini, konsolosluklarını, istihbarat birimlerini ülkenizden kovun. Kâfir batının kirli ve şerli çözüm planları olan ortak tek devlet veya ikili devlet ya da 48 veya 67 sınırlarını tanımak gibi önerilerin tamamını reddedin.

Ey Müslümanlar! Onun için biz diyoruz ki; ABD’nin şer planı olan “İki Devletli çözüme Hayır! Filistin için tek çözüm, tek devlet RAŞİD-İ HİLAFET.”

Ey İslâmî Ümmet içerisindeki yetki ve kuvvet sahipleri; Gazze'ye yapılan bu saldırılar, kardeşlerinizin canlarına, mallarına, kutsallarınıza ve dininize yapılmış bir saldırıdır. Kadınların çığlıkları, çocukların hıçkırık dolu gözyaşları, sevdiklerini yitirenlerin ağıtları ve şehitlerin kanları sizleri harekete geçirmek için yeterli değil mi? Kâfirlerin hayatı sevdiği kadar şahadeti seven nice erlere, yığın yığın silahlara ve uçsuz bucaksız servetlere sahip İslam Ümmetine ne zaman liderlik edeceksiniz? Rasûlullah SallAllahu Aleyhi ve Sellem'in İsra toprağına özlem duymuyor musunuz? Kanlarınız, Sahabeyi Kiramın kanlarına karışması için mübarek topraklar üzerinde şehit olmayı arzu etmiyor musunuz?

Mescidi Aksa size haykırıyor, nerede Ömer Faruklar, nerede Selahuddinler, nerede Abdulhamidler, nerede Müslümanların Halifesi. Rasûlullah SallAllahu Aleyhi ve Sellem'in İsra topraklarını Yahudi pisliğinden temizlemek bu kadar zor mu?

Ve Kahraman Gazze halkına diyoruz ki sebât üstüne sebât ediniz, Ey Gazze mücahidleri! Ey ecirlerini Allah'tan umarak sabreden Filistin topraklarının erleri! Şunu bilin ki Allah, Rasulü ve onlara itaat edenler sizinle. Allah şehitlerinize rahmet eylesin, sıkıntılarınızı gidersin ve çabalarınızı kabul buyursun. Biliniz ki kurulmasına çok az bir zaman kalan Raşid-i Hilâfet'in muzaffer ordusunun tekbir seslerini pek yakında işiteceksiniz, bi-İznillah.

Allah’ım! Üzerimizdeki musîbetleri hafiflet, sıkıntılarımızı gider, acılarımızı dindir, hüznümüzü sevince dönüştür Ya Rabbi! Allah’ım Yardımını bizden esirgeme, Kurtuluşumuzu yakınlaştır Ya Rabbi!

Allah’ım, bu çağrılarımızı Müslümanlara ulaştır. Allah’ım bu çağrılarımızı Müslüman ordulara ulaştır.

Allah’ım, bizi hayırlı insanlar ve ordular ile destekle. Mescidi Aksa'yı Yahudilerin pisliğinden tamamen temizle.

Allah’ım, Müslümanların saflarını, sözlerini, amellerini dinin ikamesi üzerinde birleştir.

Allah’ım, Müslümanların azimlerini güçlendir. Katil ve hain yöneticileri devirmek için onlara rahmetinle yardım eyle Ya Rabbi!

Allah’ım, Yeniden Nübüvvet metodu üzere İkinci Raşid-i Hilafet Devletini kurmayı ve müminlerin Raşid Halifesine biat etmeyi bu ümmete en kısa zamanda nasip eyle. 

Ey merhametlilerin en merhametlisi! Zafer, Senin katındandır. Bizleri katından yakın bir fetih ve zafer ile mükâfatlandır.                                                                              
Köklü Değişim Dergisi

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat