İnzar Degisi Mayıs 2015 sayısı çıktı


İnzar Degisi Mayıs 2015 sayısı çıktı

A+ |Normal |A-

Son güncelleme: 08 Mayıs 2015 Cuma 00:50


Aylık ilim ve kültür dergisi İnzar’ın Mayıs 2015 sayısı çıktı. İnzar 128. sayısında üç aylar konusuna ağırlık verirken; konuya ilişkin Siyer Araştırmaları Vakfı Kurucu Başkanı M. Emin Yıldırım ile bir röportaj gerçekleştirilmiş.

Küre Medya / Haber Merkezi
Aylık ilim ve kültür dergisi İnzar’ın Mayıs 2015 sayısı çıktı. İnzar 128. sayısında üç aylar konusuna ağırlık verirken; konuya ilişkin Siyer Araştırmaları Vakfı Kurucu Başkanı M. Emin Yıldırım ile bir röportaj gerçekleştirilmiş. Dergi bu ay kapağına “Amel ve Hizmette Önceliklerimiz” başlığı ile Başyazıyı taşırken; bir Müslümanın görevini ifa ederken dikkat etmesi gereken tedriç ve önceliğe dikkat çekmiş.

Derginin Başyazı’sında; Ümmete kendini adamış Müslümanların sayılarının azlığı, imkânlarının kısıtlılığı göz önüne alındığında aslında davetçinin zamanının ehemmiyeti ve bu zamanı en bereketli bir şekilde değerlendirmesinin gerekliliği kendini ortaya koyuyor.

128. sayı editör yazısına baktığımızda; “Dünyada çok seneler geçirdik. Her sene Allahu Teâlâ tekrar tekrar bu imkân ve fırsatları bizim önümüze sundu. Bizim afv ve mağfirete nail olmamız, ahiret yurdumuzu daha mamur hale getirmemiz, baş düşmanımız olan şeytana ve avanesine karşı daha güçlü olmamız için tekrar tekrar Allahu Teâlâ bu kutlu sofrayı önümüze koydu. Ama hakikat ki gereği gibi istifade edemedik.

Aksi halde hala şeytan ve avaneleri ile boğuşma halinde olanlar değil şeytan ve avanelerini kendimizden hem uzak ve hem de ümitsiz hale sokmuş olanlardan olacaktık. Allah’tan (cc) temennimiz bu sefer ki fırsatı kendisinden bir rahmetle Hz. Resulullah’ (sav) tavsiye ettiği şekilde değerlendirmemizdir” sözlerine yer verilmiş.

İnzar Dergisi’nin Mayıs 2015 sayısında işlediği konulara bakacak olursak; Mehmet Beşir Varol, nefsini muhatab aldığı ve isteyenin kendisini muhatab kabul edebileceği yazı dizisinin bu ay ki sayısında “özgürlük” denilen sihirli sözcüğün gerçek anlamını, hikmetini, o huri misal maşuk olan gerçek özgürlüğe nasıl ulaşılacağını ve aynı zamanda fıtri olan bu duygunun nasıl da istismar edildiğini ve aslında şeytan ve avanelerinin insanları bu “özgürlük” sloganı ile nasıl ebedi esarete mahkûm etmek istediklerini kaleme almış.

Abdulkadir Turan, İmam Şafii hazretlerinin şahsında ilmin nasıl da herkesin ulaşabileceği en değerli hazine olduğunu kaleme almış. Mehmet Sait Çimen de sahabelerden Taif’in Habibü’n-Necar’ı olan Urve b. Mes’ud’un hayat hikâyesini kaleme almış. Ayrıca Faruk Hamza da Bakara Suresi’nin 30’uncu ayeti ile başlayan ve insan cinsinin hakikatine ışık tutan ayetler ışığında insanı kaleme alan bir tefsir yazısı hazırlamış.

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yapyorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat