İlkesizlik: Sağ-sol birleşti "Kudüs Onurumuzdur" diyor


İlkesizlik: Sağ-sol birleşti "Kudüs Onurumuzdur" diyor

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 09 Aralık 2017 Cumartesi 19:39


Bütün varlığını üniversitelerde İslam ve Müslüman düşmanlığı üzerine kurmuş Sol ve Kemalist yapılarla birlikte Kudüs bildirisi yayınlamak nasıl bir İslami duyarlılıktır?

Küre Medya / Haber Merkezi
İstanbul Üniversitesi’nde İslami duyarlıklı bazı oluşumlar, iktidara yakın birtakım kuruluşlarla birlikte, varlığını üniversitelerde İslam ve Müslüman düşmanlığı üzerine kurmuş Sol ve Kemalist yapılarla birlikte Kudüs bildirisi yayınladı.

Haliyle bu durum iktidar partisiyle girdiği müttefiklik ilişkisinden son derece karlı çıkan Perinçekgilleri bir hayli memnun etti! Perinçekgillerin Aydınlık’ı attığı manşet ve haber içeriğiyle bu ilkesiz birlikteliği öve öve bitiremedi.Aydınlık’ın bu gelişmeyi duyurma biçimini gösteren haber olayın çarpıklığını gözönüne sermeye yetiyor.
Bahse konu bildiri ve imzacı kuruluşlar şöyle:

KUDÜS ONURUMUZDUR!

Yaşadığımız son süreçte kutsallarımızı siyasi hesaplara kurban eden kararlar alındığını görmekte ve bu kararların bölgemizi ateş çemberinin tam ortasına atmak manasına geleceğini düşünmekteyiz. Filistin’i siyasi saiklerle kullanma planları 1917 Balfour Deklarasyonu ile başlamıştır. 1947 yılında bu konuda hiçbir yetkisi olmadığı halde “Paylaşım Planı” yayınlayıp, Filistin’de gayrı meşru bir İsrail kuran Birleşmiş Milletler, ilerleyen süreçte yapılan hiçbir hukuksuzluğa da mani olmamıştır. 1967’de Kudüs’ün işgaliyle başlayan kanlı süreç; İsrail’in 1980’de tek taraflı olarak kentin doğusunu ve batısını “birleşik başkenti” ilan etmesiyle devam etmiştir. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi; 1980’de kabul ettiği 478 sayılı kararla, İsrail’in ilhak ve başkent ilanını geçersiz saymıştır ancak İsrail’e herhangi bir yaptırım uygulamamıştır.

1945 yılında Birleşmiş Milletler Antlaşması ile kabul edilen kuvvet kullanma yasağını ihlal eden İsrail devletinin on yıllardır süregelen işgallerine meşruiyet kazandıran ABD’nin bu kararı asla kabul edilemez. ABD yönetiminin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma ve İsrail’deki büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma yönündeki kararını şiddetle kınıyoruz.

Biz İstanbul Üniversitesi’nin farklı bölümlerinden öğrenciler olarak, bu apaçık hukuk ihlaline karşı dimdik bir duruş sergiliyoruz. Kudüs onurumuzdur!

Akademi ve Araştırma Kulübü

Atatürkçü Düşünce Kulübü

Çağdaş Politikalar Kulübü

Genç Hukukçu Kadınlar Kulübü

Hür Hukuk Kulübü

İdeal Hukuk Grubu

İnsan Hakları Kulübü

Türk Dünyası İktisadi Araştırmalar Kulübü

Türk İletişim Topluluğu

Türkçe Yaşam Kulübü

Anadolu Gençlik Derneği

Genç Kadın ve Demokrasi Derneği

Genç İnsani Yardım Vakfı / İHH

İstanbul Üniversitesi Ülkücüleri

Türkiye Gençlik Birliği

Türkiye Gençlik Vakfı

Ak Parti İstanbul Üniversitesi Teşkilatı

Vatan Partisi Öncü Gençlik

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat