İktibas Dergisi’nin Kasım sayısı çıktı


İktibas Dergisi’nin Kasım sayısı çıktı

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 03 Kasım 2013 Pazar 18:16


“İran Nereye Evriliyor” manşetiyle spotları İran üzerine çeviren İktibas dergisi 419. sayısının gündemini belirlerken, Gündem bölümünde de önemli iktibaslara yer vererek okuyucunun sağlıklı bir bakış açısı kazanmasını ve doğru düşünenlerden olmasını katkıda bulunmaya çalışıyor.

Küre Medya / Haber Merkezi
“İran Nereye Doğru Evriliyor” manşetiyle dikkatleri İran üzerine çeviren İktibas dergisi, İran’ın son dönemde siyasal ve toplumsal hayatı yönlendirici etkisini gündeme taşıyarak, İran’daki gelişmelerin bir paradigma değişikliğinin sonucu olup olmadığını sorguluyor. ABD ile İran arasında başlayan diyalog girişimleri başta olmak üzere, Arap baharı sürecindeki İran’ın siyasi tavrındaki açmazları ve bu görüntünün süreç içersinde nasıl ortaya çıktığı yorum düşünce yazılarıyla da gündeme taşınıyor.

Gündemdeki konulara dikkatlerin çekildiği ve neden İran’daki gelişmelerin öne çıkartıldığıyla ilgili değerlendirmelerin yapıldığı selam ile bölümüyle derginin içeriği hakkında ilk izlenimlere sahip oluyoruz. Kavram bölümünde ise son dönemlerde muğlak anlamlar yüklenilerek kullanılan “seçim” kavramı dikkatlere sunulmakta.

Düşünce yazılarında “Yeni Başlangıçlar, Yeni İnsanlar İster”/A.Müftüoğlu; “Kitaptan Bir Şeyi Gizlemek”/Hüseyin Bülbül; “İran’a Neler Oluyor?”/A.Araf Arat; “Alt Kimlik,Üst Kimlik”/Erhan Aktaş; “Tekvir Ve’l-Asr”/A.Birol Ulaş; “Hakikat-ı Muhammediye/Nur-u Muhammedi Teorisi/Sadettin Merdin; “Doğru Kavrayışlı Bir Adam”/Hikmet Ertürk ve “Dua Buyurun İnşallah”/Osman Coşkun’un okuyucuların ilgi ile okuyacakları yazılarına yer verilmiş. Ercüment Özkan ile İslami Hareket Üzerine söyleşiden yapılan ‘1960 Sonrası (Hizbu’t Tahrir) dönemi’ den alıntıyı ilgiyle ve keyif alarak okuyacaksınız.

Bir Dergi/İnternet Bir Alıntı bölümünde gündemle ilgili önemli alıntılar, çeviriler okuyucunun ilgisine sunulmuş. “Gaybı Bilmek Allah’ın İşidir” başlıklı Mektuplara cevaplarda Hüseyin Bülbül’ün Gayb ile ilgili vahyin ışığında verdiği cevapları okuyabilirsiniz. Sanat Edebiyat bölümünde “Vuslat”/Mehmet Mortaş; “Modern Kast Sistemi Demokrasi”/Mehmet Akif Şahin; “Sizin Şeytanınız Ne Renk?”/ Fatma Ceren’in yazıları keyif alarak okunacak yazılar..

“İran Nereye Evriliyor” manşetiyle spotları İran üzerine çeviren İktibas dergisi 419.sayısının gündemini belirlerken, Gündem bölümünde de önemli iktibaslara yer vererek okuyucunun sağlıklı bir bakış açısı kazanmasını ve doğru düşünenlerden olmasını katkıda bulunmaya çalışmaktadır…

Derginin arka kapağında da yer alan “Zamanına Tanıklık Edenler” bölümünde ise  “Takiyyuddin en-Nebhani” nin hayatı, fikirleri ve mücadele yöntemi ana hatlarıyla irdelenerek, Nebhani sonrası Hizbu’t Tahrir Hareketi okuyucunun eleştirel bakış açısına sunulmuş.

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat