Hizb-ut Tahrir'denTerör Olayları Hakkında Açıklama


Hizb-ut Tahrir'denTerör Olayları Hakkında Açıklama

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 30 Haziran 2016 Perşembe 00:47


Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen terör saldırıları hakkında açıklama yayınladı.

Küre Medya / Haber Merkezi
Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen terör saldırıları hakkında açıklama yayınladı.

İşte açıklamanın tamamı;

Amerika ve Sömürgeci Devletler En Çok Kaos ve Terör Eylemlerinden Besleniyorlar

Dün akşam İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gerçekleşen bombalı saldırılarda 10 yabancı uyruklu 41 kişi hayatını kaybederken toplam 239 kişi de yaralandı. Başbakan Binali Yıldırım, saldırının sorumlusu olarak yapılan ilk tespitin IŞİD'i işaret ettiğini söyledi. Bu menfur saldırı ile birlikte İstanbul, Aralık 2015'ten bu yana yani 7 ayda 6 saldırının hedefi oldu. PKK bağlantılı TAK ve IŞİD saldırılarında toplam 64 kişi hayatını kaybetti.

Hizb-ut Tahrir / Türkiye Vilayeti olarak mübarek Ramazan ayında gerçekleşen bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bu elim olaylarda hayatını kaybeden Müslümanlara Allah Subhanehu ve Teâlâ’dan rahmet, yaralılara acil şifalar, ailelerine ise başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

İstanbul Havalimanı’nda gerçekleşen menfur saldırının ardından aşağıdaki hususları kamuoyu ile paylaşıyoruz:

1- Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki; “İslam’ın cahili olan kimseler ancak bu tür saldırıları İslam adına işleyebilirler”. Zira Allah Subhânehu ve Teâlâ Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyuruyor:

وَمَنْ يَقْتُلْ مُؤْمِنًا مُتَعَمِّدًا فَجَزَاؤُهُ جَهَنَّمُ خَالِدًا فِيهَا وَغَضِبَ اللَّهُ عَلَيْهِ وَلَعَنَهُ وَأَعَدَّ لَهُ عَذَابًا عَظِيمًا

“Kim bir mümini kasten öldürürse cezası, içinde ebediyen kalacağı cehennemdir. Allah ona gazap etmiş, onu lanetlemiş ve onun için büyük bir azap hazırlamıştır.” [Nisa 93]

2- Ne zaman bu tür bir saldırı gerçekleşse, yöneticiler terörü kınamakla birlikte, terörün arkasındaki asıl güçleri de yanlarında görmek istediklerine dair açıklama yapıyorlar. Aynen saldırıdan hemen sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı: “özellikle de Batı ülkelerinin, yönetimleriyle, parlamentolarıyla, medyasıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla terör örgütlerinin bu oyununa karşı artık kararlı bir duruş sergilemelerini bekliyoruz.” açıklamasında olduğu gibi… Hâlbuki tüm dünyadaki terör olaylarının arkasındaki gerçek faillerin bizatihi Batılı sömürgeciler olduğunu bildikleri ve “üst akıl” tanımlamasında bulundukları halde!

3- Bilinmelidir ki bu tür menfur saldırıları önlemenin tek yolu, Amerika başta olmak üzere diğer sömürgeci devletlerle olan siyasi, askeri, diplomatik ve istihbari alakayı kesmektir. Terörist devletlerle normalleşmek, terör olaylarını bitirmeyecektir. Başta Amerika olmak üzere tüm sömürgeciler bu bölgeden ve Türkiye’den sökülüp atılmadıkça, İslam coğrafyasına asla huzur ve barış gelmeyecektir.

Ey Müslümanlar! Yöneticileriniz gerçek teröristlerle dost ve müttefik olduğu müddetçe bu topraklarda kaos ve terör eylemleri son bulmayacaktır. Onları bu topraklardan söküp atabilecek yegâne unsur ise İslam ile hükmedecek olan Raşidi Hilafet’tir. Halife, Müslümanların yıllardır özlem duyduğu, İslam ile yöneten, kendisiyle korunduğumuz ve arkasında savaştığımız gerçek bir komutan ve güçlü bir yönetici olacaktır. Müslümanlar onunla huzur ve güvende yaşayacaklardır. Nitekim Rasulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem şöyle buyurmaktadır:

إِنَّمَا الْإِمَامُ جُنَّةٌ يُقَاتَلُ مِنْ وَرَائِهِ وَيُتَّقَى بِهِ “Gerçekten İmam bir kalkandır, onun arkasında savaşılır ve onunla korunulur.” [Müslim]

Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu

H. 24 Ramazan 1437 / M. 29 Haziran 2016
kokludegisim.net

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat