Hizb-ut Tahrir'den "Son"dan Önceki Çağrı"


Hizb-ut Tahrir'den "Son"dan Önceki Çağrı"

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 19 Haziran 2015 Cuma 20:17


Hizb-ut Tahrir Türkiye Vilayeti daha önceden ilan ettiği "Büyük Ümmet Yürüyüşü" gerçekleştirdi.

Küre Medya / Haber Merkezi
Hizb-ut Tahrir, mübarek Ramazan ayının bu ilk Cuma günü halkı Müslüman olan birçok ülkede eş zamanlı olarak, "Hizb-ut Tahrir'den Genel Olarak İslam Ümmetine Özel Olarak Güç ve Kuvvet Ehline Sondan Bir Önceki Çağrı" başlıklı bir davette bulundu. Hizb-ut Tahrir / Türkiye Vilayeti olarak bizlerde, bu çağrıyı Hilafet'in son başkenti olan İstanbul'da ve binlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirdik.

 Hizb-ut Tahrir Türkiye Vilayeti'nin sıcak çağrısına icabet ederek Fatih Camiinde toplanan binlerce kişi, salavatlar, tekbirler ve "Hilafet Gelecek Zulümler Bitecek", "Endonezya'dan Fas'a Hilafet! Hilafet!", "La ilahe illallah el Hilafetu Vadullah" sloganlarıyla Saraçhane Parkına kadar yürüdü.

 Hizb-ut Tahrir, bu muazzam ve sıcak çağrıya "Sondan Bir Önceki Çağrı" ismini vererek, Hilafete ne kadar yakın olduğunu dost düşman herkese gösterdi. Zira Hizb-ut Tahrir, elliden fazla ülkeye faaliyetlerini yaymış, Raşidi Hilafet için gerekli olan tüm hazırlıkları tamamlamış, Hilafet'in dünya genelinde kamuoyu olmasını sağlamış ve Allah'ın izniyle Ümmet içerisinde, Ümmetle birlikte sona doğru yaklaşmıştır.

 Hizb-ut Tahrir Türkiye Vilayeti Medya Bürosu Başkanı Sayın Mahmut Kar tarafından okunan metinde, Hizb-ut Tahrir'in 17 Ağustos 1969 ve 2 Eylül 2005 tarihli daha önce iki çağrı daha yaptığı belirtilerek şöyle denildi:

 "Ey Müslümanlar! Sondan bir önceki bu çağrımızı; Hilafetin kamuoyu olduğu bir zamanda sizlere yöneltiyoruz. Ey Kuvvet Ehli! Geriye Allah'ın izniyle sadece Ensar gibi Ensarlar, Sa'd gibi Sa'dlar kaldı. Bunlar, öyle kimselerdir ki, Hilafet için çalışanlara yardım ederek Allah'ın dinine nusret verirler. Hizb-ut Tahrir'e yardım ederek İkinci Raşidi Hilafete yardım ederler. Allah'ın vaadini gerçekleştirmek için ceberut yönetimden sonra gelecek olan Nübüvvet metodu üzere Raşidi Hilafete nusret verirler.

 Sondan bir önceki bu çağrımızı; sizlere yöneltiyor ve sizlerden yardım istiyoruz. Ey Müslümanlar, Ey Güç ve Kuvvet Ehli! Gelin sizde Hizb-ut Tahrir'e yardım edenlere katılın. Elimizi size uzatıyoruz. Onu sımsıkı tutun! Bize destek veren güç ve kuvvet ehlinin arasına siz de katılın. İşte kervan hareket etmek üzere, haydi kervana katılın!

 وَيَقُولُونَ مَتَى هُوَ قُلْ عَسَى أَنْ يَكُونَ قَرِيبًا"Ne zamanmış o? Diyecekler. De ki: "Yakın olsa gerek![İsra51]
Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat