Hıdır Adnan serbest bırakılacak


Hıdır Adnan serbest bırakılacak

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 29 Haziran 2015 Pazartesi 01:39


Çeşitli kaynaklar, Pazartesi günü Hıdır Adnan’ın serbest bırakılacağını söylüyor.

Küre Medya / Haber Merkezi
İşgal rejiminin makamları, mahkumların ve toplumun Hıdır Adnan’la olan dayanışmasına teslim oldu, uluslararası toplumun garantileriyle Pazartesi günü serbest bırakılacağını doğruladı.

Hıdır Adnan’ın Karısı açlık grevinin 56. gününde işgal rejiminin mağlup olduğunu ve kısa zamanda eşinin serbest kalacağını söyledi. Ayrıca Hıdır Adnan tarafından talep edilen tüm teminatların da elde edildiğini sözlerine ekledi.

Filistinli Esirler Kulübü yaptığı açıklamada, 56 gündür açlık grevini sürdüren esir Hıdır Adnan sorunu anlaşmayla bitti, direniş harikaydı ve çok büyük bir kazanım elde ettik. Müzakerelerin seyri harikaydı, görüşmeler sonucunda, Hıdır Adnan özgürlüğüne kavuşacak denildi.

İslami Cihad daha önce yaptığı açıklamalarda, Hıdır Adnan’ın zarar görmesi halinde, İsrail’le olan ateşkesin sona ereceğini ve İsrail’in bunun bedelini ağır ödeyeceğini duyurmuştu.

İslami Cihad yapmış olduğu açıklamada; Filistin İslami Cihad Hareketi ile İsrail arasında Mısır’ın arabuluculuk yapmasıyla sağlanan ateşkesin olduğunu, ama şu anda mahkum olan ve açlık grevinde bulunan Liderleri Hıdır Adnan’ın ölmesi sonucunda bu ateşkesin bozulacağını söylemişti. Filistin'de Hıdır Adnan için sürekli destek gösterileri düzenleniyor 

İslamî Cihad Hareketi mensubu esirlerin koordinasyon heyetinin Filistin Enformasyon Merkezi'ne de ulaşan konuyla ilgili açıklamasında; "işgal rejiminin iç istihbarat teşkilatı, Hıdır Adnan'ın hayatıyla oynamakta ve onu şehit olmaya götürecek sonuçlara itmektedir" denilerek işgal rejiminin tüm zindanlarında tutulan İslâmî Cihad Hareketi'ne mensup esirlere kardeşlerinin bu mücadelelerine mübarek Ramazan ayında güçlü bir şekilde destek vermeye hazır olmaları çağrısı yapıldı.

Heyetin açıklamasında; "Muhterem Hıdır Adnan'ın direnişinin kırılmasına veya diğer esirlerin onun direnişine desteğinin sonuçsuz kalmasına izin vermeyiz. Çünkü bu, esirler hareketinin tümüyle kırılması anlamına gelecektir" denildi.

Filistin İslâmî Cihad Hareketi'nin ileri gelenlerinden olan altı çocuk babası Hıdır Musa Adnan, işgal rejiminin hakkındaki idari hapis uygulamasını iki kez uzatması sebebiyle 52 günden beri açlık grevini sürdürüyor.

Siyonist işgal rejimi Filistinlilere özel idari hapis uygulamasına dayanarak haklarında herhangi bir suçlamada bulunmaksızın ve dava dosyası açmaksızın sadece savcı kararıyla bir kişiyi altı ay hapse atabiliyor ve bu cezayı yine altı aylık sürelerle on kez uzatabiliyor. 

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat