HDP'den PKK'ya koli koli yardım


HDP'den PKK'ya koli koli yardım

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 31 Ocak 2016 Pazar 17:01


Cizre'de PKK'nın hücre evine yapılan operasyonlarda HDP'li belediyelerin PKK'ya gönderdiği yardım kolileri bulundu.

Küre Medya / Haber Merkezi
Şırnak Cizre'de PKK'nın kazdığı çukurların kapatılması, barikatların kaldırılması ve tuzaklanan el yapımı patlayıcıların imha edilmesi amacıyla başlatılan "Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Burak Demirci Operasyonu" sürdü.

Operasyon kapsamında PKK'lılardan arındırılan Cudi Mahallesi Vatan Sokak'ta kontrol yapan kolluk güçleri, bir evin bahçesine kazılmış, yaklaşık 2 metre genişliğinde tünel buldu. PKK'nın sızma ve kaçma amacıyla kullanıldığı değerlendirilen tünelde tuzaklanmış el yapımı patlayıcı olduğunu belirleyen kolluk güçleri, patlayıcıyı imha etti. Patlamanın etkisiyle göçük oluşan tünelin, başka bir eve açıldığı değerlendiriliyor.

 

Kutular ilaç dolu


Kolluk güçlerinin, PKK'nın depo olarak kullandığı hücre evinde yaptığı aramada çuvallar içinde bol miktarda gıda maddesi, ilaç, şarjör ve mühimmat ele geçirildi. Birçok kutu üzerinde PKK ile kol kola giren HDP'nin belediyeleri tarafından gönderildiğine dair logo ve yazılar bulunması dikkatlerden kaçmadı.

El altından veriliyor

Güvenlik kaynakları, HDP'li belediyelerin, vatandaşa'sosyal yardım' adı altında dağıtılması için hazırlanan kolileri PKK örgütüne el altından ulaştırdığını belirtiyor. Geçtiğimiz aylarda da, birçok örgüt evinde HDP'li belediyelere ait araç ve gereçler çıkmış, kolluk güçleri tarafından baskın düzenlenen bir mağarada ise HDP'ye ait bildirge ile broşürler ele geçirilmişti. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ise, PKK'ya destek verdiklerini inkar etmiş, "Aramızda organik bir bağ bulunmuyor" açıklamasını yapmıştı. Öte yandan HDP'li belediyelere ait'yardım kolileri'nin bulunduğu hücre evinde kullanılmamış battaniye, yorgan ve nevresim takımları dikkati çekti. Başka bir evde de el yapımı patlayıcı ile bomba yapımında kullanılan amonyum nitrat bulan kolluk güçleri, olası tuzaklara karşı tedbirleri artırdı.

Sur'da sona yaklaşıldı

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde birçok mahalleyi hendek kazarak, barikat kurarak savaş alanına çeviren PKK'lılara yönelik operasyonda, kolluk güçleri sona yaklaştı. 50'den fazla barikatın kaldırıldığı, onlarca tuzaklanan bombanın imha edildiği ilçedenin büyük kısmı PKK'lılardan temizlendi. Zaman zaman çatışma alanlarında siyah üniformalı kişilerin bulunduğu belirtilirken, PKK'lıların miğfer kullandığı öğrenildi. Bölgede Suriye'nin Kobani bölgesinden gelen 6-7 keskin nişancının kolluk güçlerine ateş açtığı belirtiliyor. Ele geçirilen malzemeler ise PKK'lı keskin nişancıların özel olarak eğitildiğini ortaya çıkarttı.

(Sabah)

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat