Hamza Er'den Ankara'daki patlamayla ilgili açıklama


Hamza Er'den Ankara'daki patlamayla ilgili açıklama

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 12 Ekim 2015 Pazartesi 14:56


Gazeteci yazar sayın Hamza Er, Ankara'da meydana gelen ve 95 kişinin hayatını kaybettiği, 2 yüzün üstünde kişinin yaralandığı patlamayla ilgili olarak sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı.

Küre Medya / Haber Merkezi
Gazeteci yazar sayın Hamza Er, Ankara'da meydana gelen ve 95 kişinin hayatını kaybettiği, 2 yüzen üstünde kişinin yaralandığı patlamayla ilgili olarak sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı.

Hamza Er'in açıklaması şöyle:


Suruç için yazdığımızı Ankara için de tekrarlıyorum:

Doğru olana, meşru ve akli selim davranışlara eğilimin köreltildiği, şiddeti merkeze alarak şuursuz kutuplaştırıcı baskının gittikçe arttırıldığı bir dönemin galip gelmesinden endişe duymaktayız.

Kazananın asla insanımızın olmayacağı bu kirli oyunda, kışkırtıcı ve tahrik edici açıklamalar peşinde koşanlar ibretle tespit edilmeli, bu zavallı ölü sevicilerin insanların kanları üzerinden güç arttırabilme eğilimleri mahkûm edilmelidir.


Oy oranlarının artması ve bölgede hakim güç olabilme aşkıyla bu türden kaos projelerine eğilenler, özellikle İslam’ın merhamet ve kardeşlik temasıyla yetişmiş bölge insanımızın gözünde değersiz hale gelmelidirler.

Güngören’de 5’i çocuk 18 kişinin katledildiği bombaları ateşleyenler, Ankara’da bir çarşıda, Reyhanlı’da ise 52 kişinin katledildiği patlamaları gerçekleştirenler, Diyarbakır'da genç Yasin’i kurban eti dağıtımı yaparken 20 yerinden bıçaklayarak linç edenler, Savcı Mehmet Selim Kiraz’ı odasında öldürenler, son olarak Diyarbakır mitinginde, Suruç’ta (ve Ankara'da) kan dökenler üretilmiş hastalıklı ve dengesiz ellerdir.

Bizler, kirli ellerin ideolojik işaretlerine bakmadan, eylem yapılırken ki atılan sloganları dikkate almadan, insanımızın bağrında ateş yakan, acılar yaşatan tüm anlayışları reddettiğimizi beyan ediyor, hangi ırka, inanca, düşünceye sahip olursa olsun, şuursuz bir cinnet haliyle insanların birbirlerini yok etmeleri gerektiğini teşvik eden şer atmosferine karşı insanımızı direnmeye davet ediyoruz.

Hamza er 

Yukarı DönEtiketler:

Yorum yap yorum

Yorumlar

Kemal Songür
13.10.2015 22:02
Bu eylemi kim yaptıysa lanet olsun..
Sözün gücüne güvenmeyen ve kör şiddete sığınan ve de kalleşliklerle insanlığa kan kusturan küresel (abd-batı-çin-rusya ve bölgedeki bilumum işbirlikçileri) emperyalistlerin taşaronluğunu yapan bütün alçaklar sürüsüne lanet olsun.
Şirk zulme gebedir ve şirki zihinlerden her daim zulüm sadır olacaktır.
Hamza Er kardeşimin ifadelerine ayniyle katılıyorum.
Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat