Hamas ve İslâmi Cihad Mensuplarının araçları patlatıldı


Hamas ve İslâmi Cihad Mensuplarının araçları patlatıldı

A+ |Normal |A-

Son güncelleme: 20 Temmuz 2015 Pazartesi 16:43


Belirsiz kişilerin gerçekleştirdiği bombalamalarda can kaybı olmadı.

Küre Medya / Haber Merkezi
Gazze bölgesinin merkezi durumundaki Gazze şehrinde bugün (19 Temmuz Pazar) sabah belirsiz kişiler tarafından gerçekleştirildiği belirtilen saldırılarda Hamas ve İslâmi Cihad Hareketi mensubu bazı şahıslara ait beş özel araca yerleştirilen yüksek tesirli bombaların patlatıldığı haber verildi. Araçlara yerleştirilen bombaların eş zamanlı olarak patlatıldığı; bombaların patlatılması esnasında araçların sahiplerinin evlerinin civarında bulunduğu ancak sadece maddi hasar meydana geldiği herhangi bir can kaybı veya yaralanma olmadığı ifade edildi.

İçlerine bomba yerleştirilerek eş zamanlı patlatılan araçların Gazze şehrinin Şeyh Rıdvan mahallesinde olduğu, araçlardan üçünün Hamas ikisinin de İslâmi Cihad Hareketi mensuplarına ait olduğu belirtildi. Patlamalar   yüzünden araçlarda yangın meydana geldi ve görgü şahitlerinin verdiği bilgilere göre araçlardan birinde meydana gelen yangın civardaki bir eve de sıçradı.

Kurtarma ekipleri ve güvenlik güçleri olay üzerine hızlı bir şekilde patlamaların meydana geldiği yerlere ulaştı. Patlamaların kimler tarafından ve ne amaçla gerçekleştirildiğinin tespiti amacıyla araştırma ve sorgulama çalışmaları da başlatıldı.

Gazze Emniyeti Beş Aracın Bombalanması Olayı Hakkında Soruşturma Başlattı

Filistin İçişleri Bakanlığı'na bağlı Gazze emniyet teşkilatı bugün (19 Temmuz Pazar) sabah Gazze şehrinin Şeyh Rıdvan mahallesinde Hamas ve İslamî Cihad Hareketi mensuplarına ait beş araca bomba yerleştirilmesi ve eş zamanlı olarak patlatılmaları olayıyla ilgili soruşturmanın başlatıldığını açıkladı. Emniyet adına yapılan açıklamada faillerin izlerinin kararlılıkla takip edileceği ve olayların açıklığa kavuşturulması için gereken çalışmaların yapılacağı ifade edildi.


 

Filistin İçişleri Bakanlığı'nın Gazze'deki sözcüsü İyad El-Bezm basına yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Bazı yıkıcı unsurlar bugün sabah Gazze'nin Şeyh Rıdvan mahallesinde direniş hareketlerinin mensuplarına ait araçları patlatarak maddi hasara neden olmuşlardır. İçişleri Bakanlığı'na bağlı güvenlik teşkilatları olayın üzerine gidecek ve faillerin izlerini takip edecektir. Suçlular işledikleri suçlarında cezasız kalmayacaklardır."

 

Henüz kimlikleri tespit edilemeyen kişiler tarafından planlanan ve gerçekleştirilen eylemlerde bugün sabah Hamas ve İslâmî Cihad mensubu bazı şahıslara ait beş araca yerleştirilen yüksek tesirli bombalar eş zamanlı olarak patlatılmıştı. Bombalamalarda araçlar tamamen tahrip edilmiş ancak herhangi bir can kaybı veya yaralanma olmadığı ifade edilmişti.

 

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yapyorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat